» »

Navijanje in nadgrajevanje HP OMNIBOOK-a 900

Navijanje in nadgrajevanje HP OMNIBOOK-a 900

Rekec ::

Zdravo!

Pred Kratkim sem za 35.000 sit kupil sledeči prenosnik:

Hp Omnibook 900:

366 mhz Pentuim II mobile
64 mb ram (pc 66, SODIMM)
6 GB Trdi disk

Zanima me če lahko navijem procesor, in kako nadgradim sam prenosnik (Koliko Rama , Trdi Diski, Porcesor)

Hvala za odgovore!

SREČNO 2005!

Dr_M ::

navijanje? rec da se hecas, prosim.
menjavanje procesorja?? bwahahaha....
ram bi verjetn lahko zamenju, disk pa tut...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Najbolje da maticno zamenjas pol pa lahko komot das not se boljsi CPU in to kar si napisal. >:D

OK, navijanje odpade.

edit: A so ti kaj znane cene maticnih plosc za prenosnike ? >:D

To je like ona fora, ko je en hoto s fotrovega prenosnika dat ven 2500 Mobile pa ga zamenjat za bartona.

:DD
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Rekec ::

Pač vprašal sem kakšne so možnosti, saj se na prenosnike ne spoznam preveč! Ne rabite se takoj norca delat, če nekdo pač nečesa ne obvlada.
Za ram vem da se ga da nadgradit, samo zanimalo me je če se da ga nadgradit na 256 mb, saj je pisalo na spletni strani hp, da je nadgradljiv le do 128 ram (takrat je bil 128mb ram največji ram na trgu).

Glede procesorja pa sem mislil, da se ga da navit v windowsih, saj je mobile verzija, ki spreminja sama hitrost!

WinsuckeR ::

Disk se bi 100% dalo nadgradit (vsaj do 30GB) so pa diski za prenosnike še kar dragi.

Ram ti verjetno ne bo deloval- če teko piše na oradni strani (lahko pa preveriš če je za tvoj prenosnik (njegovo osnovno ploščo) kakšen nov BIOS. (Ne bodi pa preveč optimističe.

Navijanje: ne vem če si želiš navijati tako star sistem. Stvar se vrjetno že tako ali tako segreva skoraj do fula.
Če ga pa res misliš navit pa prej pruči malo hlajenja.
Recimo moj referat bo kar vredu (za začetek) Klik ME
Na kratko:
Spoleraj stično ploskev hladilnika (to nareiš z zelo natančnim vodobrusnim papirjem) nato pa namesto stare prevodne paste namaži Artic silver (v trgovini 1.5k).

;)

Rekec ::

Hvala w1n5uck3r.

Samo to me še zanima ali je program za navijanje za ta pocesor, ker v biousu ni funkcij navijanja.

WinsuckeR ::

Če bo šlo bo šlo z CPUMSR - jem

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Rekec ::

Aja samo to bi še vprašal, na kak način pa lahko resetiram biose, če zadeva zašteka? :)) :)) :))

Mulh ::

Baterijo ven za par minut >:D

Rekec ::

Žal CPU MSR nima funkcije navijanja za ta procesor. Funkcijo navijanja za ta procesor ma pa CPU fsb, s tem da je treba najti model PLL čipa na matični od prenosnika. Samo proizvajalci matične so ga skrili blizu ekrana, tak da se bom matral en cajt. 8-O

WinsuckeR ::

Na www.slo-mod.com je nekdo že nekaj modificeral prenosnika. Imaš pa lušen članek tudi v ta novem PCFormatu.
V članku piše nekaj malega - nisem ga še prebral :8) (ne upam pa si trdit da je kaj takega kar bi bilo vredno pogledat - članek je čez eno stran in ima eno sliko na kateri je prikazana menjava trdega diska :\ ).

Pa sečno z modificeranjem.

Aja še nekaj sem pozabil: en lep mod za tvojga prenosnika Klik
Na žalost je v italjanščini, ampak itaq slike povejo vse :D

GUFY ::

Držite se teme, za osebne zadeve uporabite ZS!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje s softverom

Oddelek: Navijanje
211467 (1225) einstein :P
»

Zamenjava PC Komponent (nadgradnja)

Oddelek: Pomoč in nasveti
221119 (920) Blinder
»

Koliko je vreden moj PC?

Oddelek: Strojna oprema
373062 (2462) pavlin666
»

Rabim pomoč pri nakupu računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546389 (5387) opeter
»

PRVO navijanje mašine!!!

Oddelek: Navijanje
181972 (1437) basko

Več podobnih tem