» »

WinXP RC1 BSOD pri instalaciji

WinXP RC1 BSOD pri instalaciji

bili_39 ::

Ja, vem da je nekaj podobnega bilo obravnavano - vendar je šlo samo za črni ekran. Meni pa zares zmrznejo... Pri kopiranju (ne ta prvem) iz inštalacijskega dir mi izpiše STOP 0x00..0A IRQL...
Ima kdo kakšno idejo?
lp

andrej ::

kaksen hardver mas?
Vzami ven ves nepotreben hardver - zvocna, pekac, TV in instaliraj.. potem daj zadeve nazaj...

TheHijacker ::

Nekaj takšnega sem v službi dobival pri inštalaciji Win2k. Kriva je bila zvočna kartica integrirana na MSI plošči. Če je pri tebi enaka situacija pojdi v BIOS in jo disabli. Drugače pa ubogaj andreja ;)
http://www.google.si

bili_39 ::

Ja, imam zvočno in pekač. Zvočna na MB (VIA) je deaktivirana...
Bom poskusil. Hvala za nasvete

bili_39 ::

Poskusil brez zvočne in pekača - še vedno ne gre.
Sporočilo je naslednje:
Driver IRQL...
0x0...0D1 (0x002B0...,...)
setupdd.sys address F99B795C

Imam dva diska - oba sta master na svojem IDE kanalu, plata pa je z (ne)slavnim VIA 686B čipovjem.

bili_39 ::

Še dodatne informacije:
Spraznil sem comp: vse ven razen enega RAMa
rezlutat: še vedno BSOD nekje ko začne kopirati fajle. Vendar različna sporočila. V glavnem sami IRQL... 050 ali 00A ali 0E1.
Vrgel puško v koruzo (zdaj je že velika...

TheHijacker ::

Fleši bios s novejšim in se pozabavaj s nastavitvami v BIOS-u. Nekje je opcija za "Plug and Play OS". Tam v tistem meniju začni spreminjati nastavitve. Lahko pa da je plata zanič. Poskusi zamenjati tudi RAM.
http://www.google.si

JLP ::

Dej prever če je fajl k si ga podljov uredu pa če je uredu zapečen.
Live long and prosper!

OrlyTM ::

Hja .. sumim na težave z diskom. Men tukej recimo en comp čist lepo laufa z Promisovim Raid kontrolerjem. Na drugega, ki pa ma HPTjev RAID kontroler vendar na njem samo en disk, pa niti pomotoma ... hec a :))

Več kot očitno se je MS odločil narediti red med driverji. Vsi driverji ki "delujejo" v win2k bodo samo pogojno delovali v WinXP. Vse preveč driverjev ima trenutno težave z WinXP. Za to stanje po mojem mnenju ne gre kriviti MS pač pa proizvajalce strojne opreme, kajti ti so tisti, ki malomarno izdajajo bugovite gonilnike. Tokrat, je MS v sistem vgradil funkcijo, ki kratkomalo zavrne vsak necertificiran gonilnik in ti ga ponudi instalirati le in zgolj na tvojo izrecno željo. Kasnejše bentenje čez BSOD bomo lahko prisali lastni trmi in nejevernosti. Tak pristop je zelo pohvalen, seveda pa tu ostaja vprašanje, če bo ta zadeva delovala tako kot je zamišljeno. En možnih scenarijev je ta, da bo pač v winxp delovalo le nekaj gonilnikov z slabšimi performansami, ostali pa bodo še dolgo časa le pogojno uporabni ali sploh ne. Vsaj trenutno v RC1 je takih primerov precej (nvidia, hp, hercules ...)

Jaz v zadnji scenarij sicer dvomim, oz. bolje, upam da se ne bo uresničil.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

joze ::

imel sem podobne tezave, kriv je bil disk na hpt 366 kontrolerju.Priklopil sem na navaden kontroler in vse je slo brez tezav naprej.

PaJo ::

Jaz mam winxp pa diak na HPT 370 kontrolerju pa laufa ciso ok:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

TheHijacker ::

Men tud na hpt370. Sem mel sprva probleme s začetnim črnim zaslonom, pa se po nasvetih potrpežljivo počakal, sedaj pa delajo kot urca...
http://www.google.si

bili_39 ::

Ce prav razumem nekaj zadnjih postov, ni bil problem v diskih - ampak v kontrolerjih. Sam imam (kot sem že povedal) integriran IDE 100 kontroler na VIA čipsetu - ne bom si zdaj omišljal posebnega kontrolerja...
Drugače pa sem poskušal instalirati s CD-ja in z diska.
Verjetno bom moral menjati osnovno ploščo, kar pa sploh ne bi bilo napak, saj me zeza že od začetka (čeprav zdaj W2k delajo relativno OK).
lp in hvala za odgovore.

OrlyTM ::

Ja ja .. ni problem z diski, kontrolerji rabjo dobre driverje ... teh ni in XP ne pusti delat štale. Kero plato pa maš ?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

bili_39 ::

DFI CA63 - kar se mene tiče zanič, čeprav sem drugje slišal tudi nekaj pohval na njihov račun..
(Včasih ne moreš kupit tega kar bi hotel ...)

bili_39 ::

Porihtano. Kriv je bil overclockan proc. Mislim, da ni bil hardwarski problem, ampak XPji zgleda čekirajo...
Hvala vsem za odgovore, mogoče bo to komu prav prišlo.:)

OrlyTM ::

Ah ja, staro pravilo ... Setup na default frekvenci ... vsaj v Winsih. Pol pa navijat kolkr gre an :)
Winsi znajo bit glede tega hudimano tečni, še posebej win2k in višje.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

da, Windows XP uporabljajo NT kernel, ki je cisto 32-biten in dosti bolje izkoristi proc kot pa na pol 16-bitni win9x!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP-ji zmznejo pri inštalaciji...

Oddelek: Operacijski sistemi
341437 (1160) TheHijacker
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191865 (1569) Paramedic
»

crknu opevani IBM HD?

Oddelek: Pomoč in nasveti
292105 (1633) Tigorsami
»

Težave Nujno !!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61558 (1368) OrlyTM
»

>> HOT ROD 100pro << Uporabil kdo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151308 (1130) MUC

Več podobnih tem