» »

Asus A8N-SLI deluxe,PC se ne prizge!?

Asus A8N-SLI deluxe,PC se ne prizge!?

Racunalnik ::

Pc se mi ne zalaufa,vbistvu se prizge v nekem standby nacinu.
Monitor ne trzne oziroma ga ne prizge.Pregledal sem in rame in razne priklope ampak vseeno ne dela.
Kartica je v expres slotu z cifro 1,ram sem dal za test samo enga in ta je na slotu 1,priklop z atiste stekrcke power on off ,reset itd,sem vse izklopil razn za prizgat.
Napajalec je Tagan in je normalno priklopljen,razen priklucka na plati atx 12,zakaterega pa tudi nimam konektorja ampak samo podobnega ki pa sluzi za priklop p4,moj sistem je amd 64 3500.

Racunalnik ::

Zdajle sem si se malo navodila ogledal in pri tem 4 pinskem konektorju ATX 12 pise da mora biti priklopljen drugace se sistem nebo bootal.Najlepse je pa to da jest tega konektorja nimam.
Na plato dam 20 pinski konektor in zraven se tega 4 pinskega kater dopolnuje samo ta konektor da je na koncu 24pinski,v tisti atx 12 ne pase.To je napajalec tagan 480w.
Ce pa stari napajalec vzamem pa vklopim spet 20pinskega ampak zraven ne morem se tega 4 pinskega z akomplet 24ih pinov ampak ta 4 pinski pa gre v tisti 4 pinski atx konektor k je na drugi strani plate.

Tako da zdej nevem vec kaj narediti.Nekje bi pri taganu moral dobiti ta 4 pinski atx 12 konektor.Obstaja kaksen adapter?

Lith ::

točno tako, ti rabiš standarden ATX napajalc s P4 konektorjem (tist 4 pinski) ki ga vključiš na drugo stran plate in v tist Extended ATX konektor standarden napajalni konektor za plate
tako nekako:

plata
|--------------------------|
|¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸|
|¸¸4pin kon.¸¸¸¸¸¸¸¸¸eATX¸¸|
|¸¸¸|---|¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸|-|¸¸¸|
|¸¸¸|proc|¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸|-|¸¸¸|
|¸¸¸|---|¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸|-|¸¸¸|
|¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸|+|¸¸¸|
|¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸|
|--------------------------|

tam kjer so |-| vključiš konektor za napaj. plate, tist s |+| pa NE rini noter ničesar
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Racunalnik ::

Zdele sem nekak odkril foro,ostal mi je samo se pci konektor pa tra p4 samo 8 pinski,nato se pa malo znjem igram in vidim da se razstavi na dva 4 pinska in da gre notr tisti p4 k je brez plusa.Stvar se tako lepo skupaj drzi da se res ne vidi.Ok zdej grem pa probat in vidt ce bo kej delal.

Viro ::

ej jz sm kupu un adapter 20 pin na 24 pin pr franu... pa use lepo dela... pa a si nastimu single card tm un o kartico? :D

LP Viro

no-name ::

Lahko je tudi problem v ramu, poglej v knjigico tam imas tocno doloceno v kateri slot moras dati ram... ce imas samo en ploscek rama ga moras dat v 4 slot.Ce ram ni prav vstavljen se ne prikaze slika na zaslonu poglej se da imas pravilno obrnjen sli konektor in da je grafika v zgornjem modrem slotu.
Marko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik je kar naenkrat crknil

Oddelek: Pomoč in nasveti
345710 (4727) solatko
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486892 (4941) Win8NonGrata
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162775 (2029) fosil
»

Napajalnik lc 6550 h je eksplodiral

Oddelek: Pomoč in nasveti
293914 (2975) nokia6310
»

Tagan (480W) in 4 pinski 12V priključek

Oddelek: Strojna oprema
131700 (1470) ddeben

Več podobnih tem