» »

Se zadnji komentar AMD64 vs.P4

Se zadnji komentar AMD64 vs.P4

Racunalnik ::

No tako izgledata oba AMD 64 in P4 katerega bi enega izmed teh dveh kupil,in drugih komponent NE MOREM NABAVIT.



DVD pekace vrjetno nebom kupil ceprav sta na listi.
Se pa zadnje cajte zanimam tudi za p4 in me zanima se samo katero plato naj kupim(vrjetno da nf 4 ne pride za pentiume)?
Od gigabyte ali orginal intelovo.Slisam sem da se najbolj splaca intel plato.Tako da bi vas prosil ce lahko komentirate plato ki sem jo izbral in pa plato katera je 3 vrstice nizja od te ki je izbrana na ceniku in oznacena na spodnji sliki.Kupujem pa 925 plate katere naj bi imele fsb do 1066,za mogoce kasnejso menjavo procesorja.



Jest bolj rabim sistem za vecsplosno delovanje in ne za igre in tolk kolkr jest igram se sigurno nebo p4 tolk slabse odrezal.

boštjan ::

a veš koliko tem že maš odprtih,daj drži se prvotne,kjer si spraševal po procu?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Arzen ::

Kje si dobil te cene predvsem procesorske? Ali so cene brez ddv? Lahko zaupaš podjetje ki ti je dalo takšna cene.

Sam imam podobne težave in tudi teme ki so že na to napisane nič ne pomagajo ker dva trije odgovori so še normalni potem pa začnejo pluvat čez en drugega. Vsak procesor pa ima svoje slabosti predvsem pa je to plata npr. AMD ni še plate NF4 pa še to vprašanje kaj bo ko bo prišla ven če bo vse ok znjo za druge plate ki imajo PCI-e pa ne vem kako so dobre. Pri pentijumu pa imaš plato z PCI-e vendar je procesor malo dražji.

Težka odločitev.

Racunalnik ::

Vidis,al pa jest ko sem vec ali manj dobil samo poizvedovanje za te cene k sm jih navedel.:D .Ce bi prebral replaye na moje poste bi videl da smo se skoraj samo o cenah pogovarjali.

Cene ce so po 20ksit nizje,so po zdravi kmecki pameti BREZ DDVja.Ce imate firmo na katero boste kupili vecjo kolicino ti lahko dam ime firme drugace ne.

_Dejan_ ::

Pri AMD sistemu dej druge rame ker ti niso OK.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Racunalnik ::

Ja vem ja sem dal navadne,teli ecc in unbufered so baje za serverje in se ne ujemajo.

Bom pa videl kolk bom mel zivce,stvar morm kupit sam da amd se nima nf4 plate (pa tudi ce jo ma hocem ultra k je opa nebodo meli)in ce se mi nebo dalo cakati pade p4(p4 ma hudo plčato k ma vse gor se 3 x firewire).Ce bi lahko clovek kupil xenona in ga vtaknil v to plato bi ga takoj bil bi pa xenon 3.03ghz k je glih tak dnar.

Tudi pri p4 bi premoral ddr2 rame (tudi ce so kao pocasnejsi)ker so pac novejsi,edino tale 64 bitni sistem od amdja me matra.Tudi ce bodo windowsi 15% hitreje delali je problem v tem da p4 ko ga bi moral menjati bi me stalo se enkrat tolk kot zdej,se pravi full vec od amdja.

A bo nf4 plata mela ddr2?

Dead_Eye ::

Ma kaj sploh razmišljaš, AMD je cenejši in verjetno tudi hitrejši. Drugače pa se mi zdi grafična malo švoh glede na ostale komponente....
The one and only

mojsterleo ::

AMD procesorji so hitrejši v špilih, Intelovi pa imajo boljši multitasking(HT tehnologija) ki se precej pozna če laufaš dosti aplikacij. Ker si rekel da rabiš za programe raje kupi P4 kljub temu da je dražji.

@Dead_eye o tem smo predebatiral že v drugem topicu.

-- Leo

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

P4 je hitrejši v multitaskingu (več procesorsko intenzivnih taskov naenkrat, recimo igranje igre, zraven pa audio encoding v ozadju) in video/audio encodingu, A64 pa je boljši za igre ter večino profesionalnih programov, za kompresijo in za kakšne znanstvene namene.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero osnovno ploščo za 939 podnožje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554292 (3158) rap3r
»

Kako mocneje pritrditi hladilnik na K7 plato?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211351 (1089) _godzila
»

Koncert Rammsteinov v hali Tivoli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10623896 (21325) Tear_DR0P
»

Dobil sem dve neznani enoti...

Oddelek: Strojna oprema
101091 (945) flashroyal
»

Kompatibilnost NF4 Asus A8N-SLI plate z napajalcem!?

Oddelek: Strojna oprema
121112 (990) Racunalnik

Več podobnih tem