» »

Poštenje In nepošenje

Poštenje In nepošenje

betto ::

Sem kupil windows xp pro pa se mi po nekaj kratnih nalaganjih cd uničiv biv je neberljiv.

Poklicu na MS Slo. in so mi dali razlago da naj uničen cd nesem tja kjer sem ga kupiv in ni problem da mi ga bodo skopiral in zaračunal 10k sit čprav sem sam že odštev 50k sit pri nakupu.

Dobr da nisem blond sem si ga sam skopiru in je šlo, sedaj pa me zanima za kiri k.... moraš nesti cd tja kjer si ga kupu in dati 10k sit za to da ti naredijo neoriginalni cd. Poleg tega da si ga kupiv.

Zdej me pa zanima zakaj bi podpiru nekoga ki je nesposoben da ti da nov oginalni cd če je možnost dobiti skrekanga. Pa da ne bo pomote imam 3 origimalne stvari ( win. anitvirus in office ).

Probal sem z piratskimi zadevami in delajo zatorej se sprašujem če niso cene pretirane ker avtorji dobijo prekleto malo denarja od svojega dela. Cerka 10% od končne cene pa še raje manj vsaj po informacijah sodeč.

Ziga Dolhar ::

> Poklicu na MS Slo. in so mi dali razlago da naj uničen cd nesem tja kjer sem ga kupiv in ni problem da mi ga bodo skopiral in zaračunal 10k sit čprav sem sam že odštev 50k sit pri nakupu.

Kar težko verjamem. Meni so enkrat skopiral Office 95 na CD za stroške pošiljanja. Morda so te želel mal prestrašit, ampak dvomim ;).

Reci kolegu, naj ti presname CD, ali pa ga potegni s spleta. Vsekakor boš pri namestitvi uporabil svoj obstoječ CD-key in vse bo lepo.

--

Ah, prehitro berem ;-).

Načeloma teh "10k" [pustimo ob strani mal čudno številko] predstavlja "stroške kopiranja", in se ne dotika licenčnine oz. prispevka avtorjem.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

BlazP ::

Ce ti bo tak lazje razumet...

Ko se ti unici kak osebni dokument, ti tud ne nardijo "zastonj" novega. Mors placat preklic starega in izdelavo novega dokumenta (duplikat).

Seveda si lahka dokument naredis sam (bol al manj) , sam bi rad vidu heroja, ko bi uporablu ponaredek.

Poldi112 ::

Ni ravno posrecena primerjava. Za dokument te rabijo preverit, da si res ti, pa se za drzavno upravo gre, ne pa za firmo ki jo skrbi za svoje stranke. In tale MS si dobro zaracuna stroske kopiranja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matek ::

Da povzamem, kot je rekel Ziggga: downloadaj oziroma si od prijatelja skopiraj WinXP CD. S tem ne boš kršil zakona.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Presenečen nad poštenostjo ljudi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
668476 (4225) Mipe
»

Nakup iz amerike!

Oddelek: Kaj kupiti
256850 (3494) Jure24
»

Problemček-po butasti glavi! Potrebujem nasvet!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191306 (877) nonenone
»

Radeon 9600 PRO "DIED" ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
573818 (2980) Boki_
»

Kateri pekač?

Oddelek: Kaj kupiti
171691 (1445) AtaStrumf

Več podobnih tem