» »

HP premešča še zadnje inženirje Itanuma k Intelu

HP premešča še zadnje inženirje Itanuma k Intelu

Houston Chronicle - V zelo kratki objavi je HP sporočil, da bo končal z razvojem Intel Itanium procesorjev. Intel in HP sta se podala na skupno pot razvoja Itanium procesorjev pred desetimi leti. V teh desetih letih nista niti približno dosegla svojih ciljev, procesorji niso bili tako zmogljvi kot so obljubljali, prodajali pa so se še slabše. Očtino je HP-ju dovolj te skupne poti, vendar to še ne pomeni da bo HP prenehal uporabljati Intel Itanium procesorje v svojih najmočnejših strežnikih.

Me prav zanima, koliko je imel Opteron prstov zraven [;)].

Vir in več informacij na: HoustonChronicle.com

6 komentarjev

Tic ::

Me prav zanima, koliko je imel Opteron prstov zraven


Največ 940 >:D
persona civitas ;>

Nagi Bator ::

:D

Poldi112 ::

HP je vedno bolj printer firma. Zalostno. Pa ne zaradi itaniuma, kar je mogoce celo pametna poteza, ampak zaradi prejsnjih arhitektur.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Switch ::

Osebno se mi tole zdi pametna poteza za HP. Naj razvoj procesorjev pustijo drugim podjetjem, saj so že prevečkrat zaradi tega ostali za časom (alpha, itanium). Naj začnejo konkurirati podjetju Dell (odkar se je IBM mi na misel ne pade nobena pametna konkurenca več) s kakovostjo svojih izdelkov, lepšim designom in inovativnostjo.

Poldi112 ::

Kaksna ti je to inovativnost da ukinjas razvoj. Pa problem alphe ni bil v tem, da tehnologina ni bila ok. Sploh je pa hp skoraj nikoli ni imel. Imel je pa PA-RISC (ali nekaj takega). In je skoda da je to dvoje umrlo. Zdaj imas samo su Sun, ki trenutno sux, Intel, ki ni prida boljsi, in IBM.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BluPhenix ::

HP printer firma, LOL.

HP ima toliko proizvodov, da si človek ne more predstavljati. Ima recimo odličen oddelek laboratorijske merilne tehnike, ki je zelo razširjen in prinaša velik del dobička. Nekako tako kot pri Siemensu, kjer so največji vir dobička vlaki...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD se ne boji Intela

Oddelek: Novice / Procesorji
233714 (2481) Dr_M
»

Novi Itaniumi

Oddelek: Novice / Procesorji
122568 (2084) PrimozR
»

System architectures

Oddelek: Strojna oprema
131550 (1492) barbarpapa1
»

Štiri-procesorski sistemi z Opteronom na voljo

Oddelek: Novice / Procesorji
241681 (1681) Zheegec
»

AMD: "Bingo!"

Oddelek: Novice / Procesorji
212211 (2211) Dr_M

Več podobnih tem