» »

Doom III tudi za Linux

Doom III tudi za Linux

več strani - Pri Id Software so držali svojo obljubo in dva meseca po izidu tretje inkarnacije igre Doom izdali še verzijo za Linux. Za delovanje potrebujete vsaj gigaherčni procesor s 256 MB pomnilnika, jedro 2.4 ali 2.6 in glibc 2.0 ali boljši. Edina večja omembe vredna težava je, da Doom III ne bo tekel na ATI-jevih karticah, ki uporabljajo fglrx gonilnik, so pa zatrdili, da pri ATI-ju že pospešeno delajo na popravku. Posebnih 64-bitnih verzij ni pričakovati, delujejo pa 32-bitne povsem zadovljivo tudi na 64-bitnih Athlonih. Več informacij in prenos demo različice lahko najdete na tej strani. Klik!

33 komentarjev

PARTyZAN ::

Končno smo zadevo dočakal :) Thumbs up 4 id!

Tilen ::

Kaksen je kaj performance? FPS-ji ? Hitro demo dol pa sprobat :D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

NoOrdinary ::

dol snet:P take projekte bi ljudje ki tukaj pluvamo žolč v podporo linuxu lahko podprli tako, da bi tak doom kupl in tako morda sprožl podobne projekte pri drugih firmah, potegmo si pa lahko dol verzijo za windowse in potem pluvamo po win verziji v primerjavah hehe

darkolord ::

Zdej je ta špil že star :D

christooss ::

Končno bo ATI mogu mal pomigat zarad gonilnikov za linux:P
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

jeryslo ::

sam res, dva meseca po izdaji za windowse je šele zdaj prišel za linux:\ predolgo za tako pričakovano igro

Gandalfar ::

ja .. kako si drznejo sploh to izdat! Mislm, cist sramota, ker ne mislijo sam na lastno rit in ne delajo izkljucno za eno platformo ampak celo razmisljajo ker ves folk spila njihove spile.

Res .. sram naj jih bo!

Bakunin ::

buying it


PS: bittorents

mtosev ::

Očitno Linux res obstaja. Nekatera podjetja se obnašajo kot da ne obstaja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

CCfly ::

Demo bo kmalu dol potem pa da vidim koliko fps zmore Geforce 2 MX400 :\.

borchi ::

CCfly: ti kr js povem, malo! preizkušeno na fx5700. 800x600 - bogo! mogoč sem pa kej spregledal?
l'jga

darkolord ::

razmišljajo ali ne, vseeno je predolgo

smash ::

ne vem zakaj bi delal igro za tistih slabih 5% uporabnikov..oz. za kaj bi se sploh trudil..jest se ne bi

Black Dragon ::

borchi kako da ti dela samo na 800*600, če meni deluje na 1024*768 pri high details z Titaniumom 4200@4400 ???:\ (barton 2600@3000,viking pc 3200 )....

Anyway titanium 4200 rocks ! :)
Time will tell.

BigWhale ::

Hocem, da sem napisan v "na novico nas je opozoril bigwhale"

;>

Ne, hocem bit kr vir... :P


PS: Tosama Vir ;>

PARTyZAN ::

smash...vedno več uporabnikov prehaja na linux...tole jim še bolj omogoča zadevo...konkurenca je pa zdrava...sploh pa taka, ki je zastonj ;)

borchi ::

pri 1024x768 in high details ti dela tekoče na gf4? sem mislu, da je fx5700 v istem hitrostnem rangu kot gf4, da je pa tolk počasnejši. hmmm....
l'jga

mile ::

@borchi zalaufi nvclock, se splača ;)

SXR ::

potegmo si pa lahko dol verzijo za windowse in potem pluvamo po win verziji v primerjavah hehe
Kaksna nacelna drza. Clovek bi te kar podprl v tvojih plemenitih pogledih. Se dobro, da veliko ljudi ob takih postih vklopi /ignore :\ .
You can talk rationaly about kernel design, the issue of free-ness is emotional.

gfhr- ::

Zakaj so Linux filei prisli 2 mesca po izidu?

http://slashdot.org/comments.pl?sid=205...

MrStein ::

"Zakaj so Linux filei prisli 2 mesca po izidu?"

Ker prej niso bili fertik ?
Ker je bila prioriteta na windows verziji ? ( poglej v slovar pod : "profit" )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gfhr- ::

"Ker je bila prioriteta na windows verziji ? ( poglej v slovar pod : "profit" )"

Kaj ko bi ti veselko pogledal tisti link.

Matev ::

to je primer zakaj bi morali podpise ukinit

samo zmedejo

MrStein ::

gfhr- , kateri link ? Večino sem pregledal, ne bom pa vseh sto komentrajev bral. Tak da ... če bi malo bolj natančno namignil ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Matev: saj si jih lahko izklopiš.
The truth is rarely pure and never simple.

MasterMind ::

Kdaj bojo delojoči driverji za ATI?
Gentoo, KDE uporabnik.

gabl136 ::

Končno smo dočakali čas, ko so se izdelovalci iger končno zbudili in ugotovili, da nekateri uporabljajo tudi linux. Vsekakor pohvalno! Če bodo s tem začeli še ostali proizvajalci, se po mojem mnenju Micro$oftu slabo piše, ker večina uporabnikov (beru: vsaj 80%) uporablja operacijski sistem Windows samo zato, ker je linux zelo slabo združljiv z igričarsko programsko opremo (je pa tudi res, da klasičen uporabnik o tem sploh ne razmišlja).

MrStein ::

Renato, čas je da se tudi ti zbudiš.

ID namreč dela igre za linux že vsaj pet let.
To ni nobena novica.

;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Malinovc ::

Ma kaj ... proizvajalci iger niti niso tolk krivi za to... krive so korporacije kot ATI, ki sellajo shit po svetu brez supporta. ;(( 0 more ATI cards 4 me! EVER

darkolord ::

Če tebi ne dela še ne pomeni da je shit

Mavrik ::

Renato: Skoraj vsi ID špili do sedaj so delali na linuxu. Tudi vsi UTji tudi. Da ne govorim o firmi Loki.
The truth is rarely pure and never simple.

gabl136 ::

Potem mi pa povejte, katera bolj znana igra v zanjem času je bila narejena za linux??

MasterMind ::

Doom 3 :D. Sam EA in Blizzard bi mogla začet delat špile za Linux pa bi blo zakon :D. (Strategije ;)). Glede ATI-ja. ATI kar se tiče podpore in driverjev je en velik D**K. In če mi bo kdo reku obratno. Si nej pogleda peticijo in to novico, k piše not " da Doom III ne bo tekel na ATI-jevih karticah" in seveda "da pri ATI-ju že pospešeno delajo na popravku". Tko kukr že vrsto let ;((.
Gentoo, KDE uporabnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doom 4 uradno najavljen

Oddelek: Novice / Igre
165283 (2323) ERGY
»

Quake II

Oddelek: Igre
71184 (1156) Mavrik
»

Izvorna koda Quake III v kratkem na voljo

Oddelek: Novice / Igre
415094 (3246) Tr0n
»

Doom 3 vodič (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
546630 (6630) Yohan del Sud

Več podobnih tem