» »

Nov članek: Poškodbe pri delu z računalnikom, 2. del

Nov članek: Poškodbe pri delu z računalnikom, 2. del

Slo-Tech - Tina Kogoj je spisala še drugi del članka, ki svari pred zahrbtnostjo računalnikov. V prvem delu je opisala različne vrste težav, ki se pojavljajo pri delu z omenjenimi ničvredneži, v drugem pa obljublja načine za varnejše delo z njimi. Če se katero izmed vaših početij pri uporabi računalnika nahaja v prvem članku, vam drugega toplo priporočamo, ker vas lahko reši bolečin, slabe volje, odvečnih kilogramov in vrtoglavice.

Če članek preberete v naslednje pol ure, vam kmalu podarimo še brezplačni drugi del članka o vodnih blokih.

12 komentarjev

nojus ::

Bravo Tina, pa full hvala za tale izčpen članek, ki ga bom lahko uporabil sedaj pri pisanju izjave varnosti pri delu.;)
sovražim Gargamela.

root987 ::

Zahvale tudi iz moje strani...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

jype ::

Pozabila je napisat, da za zdravo delo z racunalnikom potrebujes dovolj mocnega psa, ki te vsake 4 ure odvlece od masine in pelje na sprehod, ali pa te vsaj tako obilno poslini da moras v kopalnico.

Firebat ::

Hvala tudi iz moje strani.
Zanima me pa nekaj, ce je zdravo da se za par minut naslonm s komolci na mizo, pesti pa dam v visino spodnega dela glave ? Mam pa zlo oddaljen monitor.

BigWhale ::

Jure, ali pa majhnega otroka... No, eni imamo oboje ;>

DoloresJane ::

Firebat - če misliš, da nasloniš glavo na dlani, potem so mnenja deljena in je predvsem odvisno od posameznika. Jaz položaja, kjer komolec pritiska ob trdo površino ne trpim dolgo, ker mi stisne živec, ki poteka na notranjem delu komolca. Da ti stiska živec, veš, če čutiš mravljinčenje v dlani na enak način kot če s komolcem kam udariš.
Poleg tega glava s svojo težo pritiska na roke, kar pri preobremenjenih dlaneh morda ni najboljše. Kljub temu je najbolje zaupati svojemu telesu in biti pozoren, pri katerih gibih in kdaj se pojavlja bolečina. Tako boš najbolje vedel, kaj je dobro zate. :)

Spajky ::

Tale (oba dela) članek je bogovski in se z njim popolnoma strinjam, je pa slaba navada železna srajca. Jest sem bil nekoč v srednji šoli na koncu najhitrejši tip tipkaroš (slepo tipkanje na mehanski mašini) in takrat še nisem imel takih slabih navad. Zdej malo bolj pazim s kompom, ker sem pred dobrim desetletjem trpel k´svina zaradi karpalnega sindroma in so mi kasneje operirali OBE zapestji, ker drugo ni pomagalo. Razlog pa ni bil komp ali pisalni stroj ipd., ampak dolgoletno profesionalno praskanje po kitari /v glavnem Bass/. Pa sem moral redno muziciranje obesit na klin in mi je splavalo zelo dobro plačano nekajletno delo v tujini...
Pol ko me je še infarkt vsekal in nisem mogel fizično kaj dosti delat in sem se lotil kompjuterjev, se pa so spet težave z zapestji začele ponavljat, ma sem se zadnja leta naučil tudi omejit čas na kompu in otresel Forum/Usenet "odvisnosti" :-) še posebej, ker so me začele tudi oči zezat zaradi sladkorne, matr sem genetsko sklumpan (ko Jeremija iz Alan Forda) Zato: "...ja sam već star, ali dečki slušajte Tinin savjet ..." :D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MasterMind ::

Jst pa kdaj uporablam sam eno roko :D. Pa ne tipkam sam s kazalcem... (skor z usemi prsti... Razn palca in mezinca :D).

Roadkill ::

A sem edini, ki ga je takoj po tem ko je prebral članek začelo boleti zapestje? =)
Drugač pa fajn člank.

McHusch ::

Nadezhda, z eno besedo zakon članek! Upam, da mi bo pomagal (trenutna diagnoza: vnetje bedrnega živca).

lorenz ::

hmm,

Marjan ::

Ja, dobra članka, pohvalno! Vem ker sem se tudi sam nekaj malega ukvarjal s to tematiko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pogovor z našo člankopisunko na Radiu Kranj

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
422263 (2263) CaqKa
»

Nov članek - Poškodbe pri delu z računalnikom

Oddelek: Novice / Nova vsebina
372816 (2816) ERGY
»

Nov članek: Kaj kupiti, 2. del.

Oddelek: Novice / Nova vsebina
162165 (2165) AtaStrumf
»

Nov članek: Kaj kupiti, 1. del.

Oddelek: Novice / Nova vsebina
162311 (2311) Sid Izprijeni

Več podobnih tem