» »

"Zakaj Windows ni primeren za namizje?"

1
2
3 4

NoOrdinary ::

a je keksna opciaj da ti skrije komentarje od icemana?

undefined ::

> a je keksna opciaj da ti skrije komentarje od icemana?

Seveda je. Odklopiš se od interneta. :)

OrkAA ::

Jest mislim, da gor na namizje še vedno najbolj paše prt.

jetam ::

Vse ostalo: "Office", internet brskalnik, mail client, ICQ client, predvajanje filmov, poslušanje mp3-jev, tiskanje, programiranje FUN kartice za Humaxa, peka CDjev in DVDjev, P2P programi, ja celo TIS in igrice furam na Linuxu. Za špile Codega (bivši Winex) wine in dosemu delajo čudeže.

WOW! Igre in peka DVDjev. P2P in celo TIS! Gledanje filmov in poslusanje MP3jev!!!
In kaj razen tega preostane nekomu, ki dejansko zahteva uporabnost OSa? Se lahko gre nek profesionalec DTP, brez predhodnega doktorata iz kompajlanja, instaliranja etc.? Morda arhitekturo ali 3D vizualizacijo, modeliranje in animacijo? Kaj naj jaz, ki mi je racunalnik orodje za sluzenje kruha, s tem vasim oh-in-sploh linuxom?
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

BigWhale ::

Tisti, ki je prebutast, da ne zna uporabljat Linuxa in ga ne uporablja, nima tudi prdca avtoritete, da bi lahko sodil kaj je bolje in kaj ne.

Naj uporablja oba sistema eno leto in potem pove kaj in kako.

Drugace naj pa utihne, za vekomaj...

Microsoft ::

Mogoce se pa najde kdo, ki si bo vzel eno leto casa, da se nauci Linux uporabljat. :)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Keyser Soze ::

A mislite, da je kriv Linux al je folk že tolk počen, ko začne uporabljat LINUXE?:\

Mislim, WTF ljudje oz. uporabniki linuxa. Takšno Antireklamo ko jo delate za Linux pa že dolgo nisem videl nikjer. Me je imelo, da bi probal Linuxa. Tako, da vidim kako tam stvari izgledajo. Pa moram reči, da me počasi mineva, ko berem komentarje Linuksašev. Sej se tudi kakšen fan Winsov najde ko kakšne kvasi. Ampak Linux tabor je pa čist fanatičen. Same kretenske izjave. Milo rečeno. Da ne bo kdo mislil, da sem zelo direkten. Če bi bil direkten se forum usuje.

Sami nedonošenčki, ki niso sposobni normalne debate in objektivnosti.;((
OM, F, G!

Nox ::

Keyser Soze:
ti raje probej, kot pa da se oziraš na druge. če ti bo sistem všeč, ga boš uporabljal, če ti ne bo, ga ne boš, v obeh primerih pa boš bogat za izkušnjo in boš lahko bolj objektivno sodil o tem, kar drugi ne morejo...pa ne se ustrašt pr prvem problemu, ker je 'vsak' rešljiv

BigWhale ::

> Mogoce se pa najde kdo, ki si bo vzel eno leto casa,
> da se nauci Linux uporabljat. :)

Ce rabis eno leto, da se naucis delat na nekem namizju, KDE recimo potem se mi smilis.

Konzola je nekaj drugega, ampak ti se cmd.exe ne znas uporabljat, tako da te v to niti ne bi silil...

Ce pa rabis eno leto, za KDE, potem pa, bog ti pomagaj, pusti racunalnike, ker niso zate. Sajtrga in lopata bosta bolj primerni. Resno.

Microsoft ::

Ti nekateri dogodki iz preteklosti niso povedali, da se jst nikoli ne vdam? :))

Drgace pa, ce si bos vzel en mesec, ne bos spoznal nic. Mors uporabljat eno leto, da gres dovolj 'globoko', da sploh vidis, zakaj in kako se gre.
Ce pa uporabljas en mesec, pa ravno tolko spoznas, da znas osnovne stvari skupaj naklikat. Samo za mene to ni neka uporaba.

Glede Cmd. Nekaj malo pa jo ze znam uporabljat. Ravno toliko, da dobi kaksne osnovne informacije. Ne vem pa, zakaj bi toliko moral uporabljati to konzolo. A ni boljse uporabljati 'click next' vmesnik, kot pa da nekaj tipkas? Meni se to zdi dosti bolj uporabno, kot pa ucenje ukazov na pamet...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Ce se v enem mesecu ne nacis kolikor toliko advanced uporabe Linuxa (ali katerega koli drugega operacijskega sistema) potem si zgolj uporabnik, Joe Blow Average. Vec kot se ti je uspelo nauciti ne bos nikoli potreboval pri svojem delu. Potem so ti dovolj osnove.

Mislim, v enem mesecu bi moraj dojet koncepte graficnega vmesnika in ga znal uporabljat, ce si prisel iz luknjanih kartic in GUI vmesnika prej sploh videl nisi. Ce si pa prej delal na Win in ti v ene, mesecu ne uspe dojeti 'vseh' skrivnosti in trikov KDEja, potem pa... Lopata, kramp in sajtrga.

Microsoft ::

Ja, samo potem more bit ta en mesce res en mesec. Kar pomeni, da imas 24 ur na dan cas se ucit. Ob delu in druzini pa mislim, da ti ostane premalo casa, da se v enem mescu kaj naucis...

Pa tudi odvisno, kako je to ucenje. Ali se sam ucis, ali te kdo drug.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Eh, ne pretiravaj... En mesec po nekaj ur na dan, recimo pet ur. V enem dnevu moras dojet koncept klikanja in zaganjanja programov... Hm, v eni uri...

Ce si bil pa prej na windoze, pa sploh ni vprasanja...

MrStein ::

JimiBtn: "Zacelo se je z 'nikoli izdelanim' SP2, ki se je pojavil drug dan po objavi novice."

Hmm, na Microsoft.com še vedno piše "Coming soon". Naj jih nekdo obvesti, da so že zunaj ! ;)

MrStein ::

Glejte, če kaj na Windows ne gre, je kriv uporabnik, če na linux ne gre, pa je kriv linux. Tako preprosto je to. Dajto si to nekam naprintat in nehajte budal iz sebe delat z "neumnimi" trditvami ! ;)

Microsoft ::

MrStein, dej se napis, da SP2 se niso prisli ven, pa bos car. Ce bi vsaj prebral oglas do konca, bi videl, da je obvestilo namenjeno uporabnikom Windows Update.

...če na linux ne gre, pa je kriv linux.
To je tvoja razlaga, ki mislim, da je napacna.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Road Runner ::

jetam: profesionalec DTP, ki ima dovolj denarja da si lahko privosci vse te napredne programe, ima tudi dovolj denarja da si privosci appla in zato ne rabi linuxa :P

TribesMan ::

Jest sem zdejle prebral oba clanka tistega prvega o tem zakaj Linux ni primeren in tega drugega zakaj Windowsi niso primerni. In vse kar lahko recem je to da se mi je ob prebiranju obeh, sploh pa med prebiranjem drugega obrnilo v zelodcu.

Sam lahko recem da poznam Winse zelo dobro, Linux malo (najbrz premalo) in zadnje case spoznavam MacOS.

Winse uporabljam ze precej casa... od casov 3.11 naprej. Za vsakdanjo rabo in se kaj vec, delujejo dobro so narejeni za moje pojme logicno in opravijo svoje delo tako kot bi clovek pricakoval.
Instaliras jih v dobri uri. Programov in ostalih stvari je itaq na pretek, tako placljivih kot zastonjskih. Namestitev programske opreme je enostavna in jo lahko opravis z nekaj kliki. Ne spomnim se da bi moral kdarkoli prebrati kak manual, da bi razumel kak postopek. Podproa je na najvisjem moznem nivoju, tako programsko kot strojno. Skratka vse kar rabi uporabnik ki noce meti tezav z kakrsnokoli kompatibilnostjo. Kar mi je posebej vsec je ureditev file systema. Mogoce zato ker sem bolj hardwareas, ampak vedno mi je bilo bolj vsec da so zadeve tako postavljene kot je nastavljena strojna oprema...

MacOS X uporabljam zdajle 1 dober mesec. Zadeva je uber enostavna in logicna, dejansko se navadis sistema v enem dnevu. Jest pred tem nisem nikoli uporabljal tega sistema in sem ga instaliral brez vsake pomoci in uspelo je v prvo. Sistem je kljub temu da tece na stari G3 z 350MHz procesorjem, zelo hitra in odzivna. Vsako nastavitev ki sem jo hotel nastaviti sem nasel v sekundi, saj so nastavitve zbrane tam kjer jih clovek pricakuje, so urejene logicno in vse deluje kot je treba. Programov najdes maljon maljonov v raznih oblikah in okusih. Instalacija programov na Macu je lazja od besede keks. Enostavno primes paket in ga povleces v direktorij na disku kjer hoces da se namesti... vse kar vidis je ena ikona, ki predstavlja ves program... nobene neumesne sare in nepotrebne svinjarije. Pozenes s klikom na to ikono. Razpored datotek na disku je popolnoma logicen in ga dojames ob prvem pogledu na strukturo. Pac vse je tako da je prijazno uporabniku. In vse dela. Sesul se mi pa ni se nikoli... In zadnje case ga uporabljam raje kot winse.

Linux sem se poizkusal ze veckrat privaditi, vendar kljub ogromnemu stevilu poizkusov mi se ni uspelo. Zacel sem se v casu ko so bili popularni Red Hat 6 ipd.. in dejansko ugotavljam da je treba za 'razumevanje' linuxa razviti neko posebno miselnost. Pa se malo mazohista moras biti zraven vsega.
Instalacija je v vsakem primeru, neglede na to kako se je lotis najvecji problem Linuxa. Ne najdes ene pametne uravnotezene konfiguracije, ki bi zadostovala povprecnemu uporabniku. Edina pametna opcija je da se lotis zadeve z debianovim APT-GET in gasa... sam moras pa poznat malo morje softwera da instaliras vse kar rabi povprecen uporabnik, da ne omanjam mazohizma z uporabo konzole in tipkovnice... nevem kaj je z linuxasi, ocitno novejo dojeti da so casi terminala ze mimo. Ucinkovitost GUIja je neprimerljivo vecja. No ko vseskupaj vsaj deloma postavis na noge da zadeva zalaufa (zato rabis ene 3 ure) ugotovis da je zadeva kljub temu da laufa na spodobno hitri masini prav nestamno pocasna... za mene je popolnoma nesprejemljivo da se sistem postavlja vec kot 2 minute med tem ko se na isti masini winsi postavijo v 15 sekundah. Ok naslednji korak je kompajlanje kernela da pridobis vsaj malo hitrosti, sam v koncni fazi je zadeva se vedno pocasnejsa od winsov. Kar se tice GUIjev dejasnko jih je miljon a nobenega univerzalnega, ce je lep (KDE recimo) je pocasen in rabi RAMa mali maljon, ce je majhen in hiter (recimo XFCE) je neuporaben in ocem prijazen NOT... skratka hlev. No nastavitve so koncno malo popedenali tako da ti ni treba vse v konzolah tipkat, sam se vedno preden najdes kaj rabis pol ure (vsaj jest). Aja pol pa pride na vrsto se instalacija raznih gonilnikov, za kar pa moras met najmanj 2 dni casa da se zakopljes v dokumentacijo, poleg vsega pa je je se to da za vsako distribucijo obstaja drug paket gonilnikov, za nekatere pa sploh ne. Skratka raje se ustrelim v glavo kot pa da bi poizkusil usposobiti 3D pospesevanje v Linuxu. Aja da ne omenjam mountanja diskov in ostalih pogonov... sploh cela struktura direktorijev na linuxu mi ni vsec. Ne morem se navaditi da je disk del operacijskega sistema in ne obratno...
In se ogromno je takih malish stvari zaradi katerih sem se nedavno odlocil da se bom naslednjih nekaj let namerno izogibal Linuxa, ker mam v zivljenju mnogo vec pametnih in koristnih stvari za pocet, kot prebiranje manualov in tipkanje v terminalu.

Pa ne me ocahnat kot zagrizenega windowsasa, ker veliko raje imam MacOS.

Hvala in nasvidenje.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BigWhale ::

Vsakomur svoje. Meni je Boeing 747 totalno bedn avion, preden pogruntas kako kolesa dvignit, k mas 5000 knofov tam v kabini, cist brez veze... Sploh ni pilot friendly... Pa pol preden najdes kolk hitr se peljes je tud cist adijo...

jetam ::

Ce ima prevec casa in denarja vsekakor Racer.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

roko22 ::

TribesMan: cudno, pravis da si hardveraš, ... ampak se mi zdi, da nimaš pojma o kompajlanju kernela in hardveru, glede na to, da ti je po skompajlanem kernelu sistem delal počasneje.

Tvoja nesposobnost razumevanja osnovnih stvari te je pač privedla k temu, da napišeš tak drekast post.

Koliko je Windows userfriendly zve novopečeni uporabnik, ki nima blage veze o patcih in podobnih stvareh, takoj ko se prvič priklopi na internet.

In govorjenje, da je Linux težji za skonfigurirat je malodane idiotsko. Da naštelaš en pošten firewall v Windowsih rabiš kar nekaj znanja.Verjetno marsikateri nadobudnež WindowZou ne ve, da ima windowZ vgrajen dokaj sposoben firewall, ki ga naštelaš prek mmc-ja in meni osebno daleč manj razumevajočega "IP Security Policies" od iptables-ov.

To je samo primer. Da nekaj konkretnega (kot npr. en spodoben firewall) upedenaš in najdeš na Winsih rabiš kar nekaj časa in klikanja po takozvanih policah itd.. . Da ne govorim o podpori.

Seveda pa je večinoma stvar okusa in spranih možganskih celic.

tha_man ::

Boeing bi lahko kvečjemu primerjal s kakim hardcore unixom za specialne namene, ne pa z na "za desktop primernim" linuxom...

TribesMan, to si zelo dobro napisal, jaz imam podobne izkušnje kot ti (razen MacOSa, ki ga ne poznam - še :)). Čeprav je meni osebno všeč da ni particij in imaš pogone kar v "direktorijih". Z vsem ostalim se pa strinjam.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

NoUse4AName ::

TribesMan: casi konzole niso in se zelo dolgo ne bojo mimo. GUI je v veliko pogledih manj ucinkovit. Navsezadnje je MS rekel da bo v longhorn dal napredno konzolo iz katere lahko naredis toliko kot na *nix sistemih. Nenavadna poteza, ce so GUIji v vsakem pogledu boljsi huh?
KDE porabi manj rama kot windows, kot tudi gnome.
Linux ima veliko slabosti, cudno kako ljudje ki so tako proti linuxu pogosto kritizira ravno stvari, ki so v resnici prednosti. To lepo pokaze, da v resnici niso zadeve niti prav sprobali.

Road Runner ::

jetam: enega resnega oblikovalca pride hw manj kot sw, tako da pri denarju ni problema. cas? zakaj?

roko22: call me stupid ampak iptables so men dalec od razumljivega. vprasaj nekoga ki se ni videl iptables kaj pomeni neka vrstica v tvoji firewall skripti. je pa res da imajo dobro dokumentacijo kot pac vecina stvari na unixih.
pa en primer zate: kupis neko novo oh in sploh digitalno kamero. na windowsih jo priklopis, nalozis gonilnike in dela. na linuxu bos ugotovil da v tvojem jedru sploh ni podpore za kamerin firewire prikljucek, bos moral na novo kompajlati jedro. potem bos rabil se patchati z nekimi gonilniki za tvojo kamero itd.
ne razumi me napak, windowse sovrazim v dno duse ampak pri enostavnosti uporabe za nepoznavalca so (zaenkrat vsaj) pred linuxom.

borchi ::

hmm, zanimivo razmišljanje Racer D. kaj pa narediš, ko ugotoviš, da tvoji win95 sploh ne podpirajo USBja. aja, pač greš in kupiš vsaj Win95 OSR2. izi ko keks, ane?

next, za iptables maš verjetno vsaj 10 gui-jev. in klikaš.

kaj pa ko hočeš naredit nekaj malo posebnega, česar ne moreš rešit z enostavnim next, next, ok? greš pa kupiš, ehmmm, čaki mal, kire windows?

zakaj ne bo nikoli samo GUI živel brez konzole? ker če bi gui hotu obvladat vse, bi postal točno tak kot se zdi nekaterim konzola - neintuitivna.
l'jga

Microsoft ::

borchi, ce ugotovis, da ti Win95 ne podpirajo cesar koli pac ze, se mores zelo zamislit. Pismo, smo leta 2004!!! Operacijski sistem pa je star skoraj 10 let in pricakujes kompatibilnost z novejsimi stvarmi.

Pa vedno date primer, kaj pa ce Win95 to ali ono ne. Ti cajti so mim. Zdej je na trgu WinXP, in ne od vceraj, ampak skoraj 3 leta!!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

pivmik ::

Tribesman
Tribesman je CAR Tribesman je CAR Tribesman je CAR
se podpišem pod tvoje sporočilo.

BigWhale pa primerja Desktop z Boingom :/ to je problem Linuxašev.
LP, Gregor GRE^

borchi ::

JimiBtn: na drugi strani pa dajejo win advokati primer, ko linux ne podpira firewire. kar je hecno, če bi mal poznal stvari. in mislim, da je ravno v tem problem - nepoznavanje. verjem, da je mučno brat "ekspertize", ki se začnejo z "uporabljam windows od 3.11 naprej, za linux sem neki slišal, ja, sam nimam pojma kaj to je. ampak, zdej me pa poslušite, kakšne "resnice" vam bom natrosil." se upaš nestrinjat?
l'jga

Road Runner ::

borchi: podpira ze, samo kokr js vem nimajo vse distribucije firewire v generic jedru, mors neki kompajlat. al se motim?

in kot sem ze rekel, nisem zagovornik windowsov in sem tudi windows-free ze dve leti. just fyi.

borchi ::

BigWhale pa primerja Desktop z Boingom :/ to je problem Linuxašev.

problem bi bil, če bi "linuxaši" trdili, da je Boing totalno nesposobn in da je edino Airbus sposobn nardit letalo.
l'jga

hruske ::

Za desktop je linux zahtevna zadeva. Precej preveč. Glede rama se ne bi pogovarjal, ker je možnih čudo kombinacij. Glede odzivnosti bi rekel, da je linux precej počasen, nekoliko je morda pomagala "preemptible" funkcija v 2.6, ampak še vedno je nekoliko počasno. Je pa res, da ti ne zašteka tako kot pri windows, ko ti kak program obremeni procesor. Je pa res, da ni niti MacOS niti Windows tako fleksibilen kot Linux. Dela na najbolj čudni zadevi, ki jo najdeš. Od klustrov kot npr. google do set top boxov, da lahko sioltv gledate. Taprav kurac pr windows je, k se ti NTFS usuje, pr linuxu pa .. neznanje.

roko22, ekstremist. Ni res, da je firewall za windows tezko nastimat... samo pravega moras najdit. In ksnga iptables-win32.zip žal ni, kar tudi jaz pogrešam. Sam se recimo nisem znajdu s Keriotom, ker je kompliciran in brez enga pametnega manuala. Ampak kerio ni windows. Tko da windows so lažji za skonfigurirat, hvala lepa.

The days of console so pa po moje se vedno potrebni. Kaj naredis, ko se ti recimo u windows usuje gonilnik. Gres v safe mode. Ce se zmer ne dela, si pečen. Na linuxu mas pa cudo hecov. Glede na to, da vecina distribucij po defaultu laufa sshd, se lahko sshjas gor, tud ce ti slucajno konzola ne dela. Al pa reces vga=normal pri bootu. Ampak to ni desktop friendly. Če gledaš za workstation v podjetju, potem je linux še kar.

Če bi primerjal kako se vse odvija ... Včasih so moral pri vozniškem izpitu poznat dele motorja (linux), danes pa samo pravila voznje (Windows). In en windows user, ki gre na linux, se zadeve loti z grafične strani. Ne zanima ga kako deluje, samo da pelje, pa tud če ima počen lonc pr auspuhu (npr. virus gor). Pelje, mogoče mal počasnej in z mal več šundra. Če pa nekomu pokažeš en sistem, ki deluje, ga naučiš kako najde uporaben program, kako ga namesti, kje naj pogleda za kako opombo kako namestit in bo vec razumel, kot vecina windows userjev. Given da ma IQ tam nekje povprečen.

JimiBtn, veliko ustanov še vedno precej uporablja windows98.


Sicer pa ... sam ne uporabljam Linuxa zato, ker bi mi bil bolj user friendly in lažji, ampak ker mi je prvič všeč fleksibilen sistem in drugič ker mi je všeč njegov policy. Odprt, prost, razpršen in gverilski. Naredi sam.

CCfly ::

BigWhale pa primerja Desktop z Boingom :/ to je problem Linuxašev.

In tvoj problem je nedojemanje metafor. Seveda bi ti bilo pol oproščeno če bi stavek zaključil pri :/.

borchi ::

Racer D: zakaj bi morala npr. distribucija, ki je primarno namenjena za serverje, vkompajlano podporo za firewire v jedru? a tko, čist zaradi balasta? no, zdej za ene je to hiba, da kernel nima nečesa kar ne rabi. spet za druge je pa to prednost. kateri od teh dveh so pa bolj racionalni - to je pa že skor retorično vrašanje, ane?
l'jga

ješ ::

podpora za firewire je v linux kernelu vsaj toliko časa kot v winsih. Zdej je na trgu linux kernel 2.4.xx / 2.6.x, pa ne od včeraj, ampak že več kot 4 leta ! >:D

hruske ::

aja, jetam, priporočil bi ti kurz blenderja v kiberpipi.org, ki ga vodi maurizio.
sicer pa www.blender.org

kul zadeva, glede na to, da je sam 5MB.

gfighter ::

Tole nima veze z Linux vs. Windows, ampak vseen:
IceMan, ti pa si en tistih bedakov, ki jih ne najdeš kar tako (pa to ne leti samo na tole novico, ampak še na vse druge tvoje poste). Nisi vesel, če pri vsakem članku ne pokažeš vsaj enega idiotskega izpada in s tem mal dvigneš svoj ego. Pa dej no, nismo ti mi krivi, če so te zlorabljali v otroštvu!:P Una ideja z izklopom tvojih komentarjev sploh ni tolk slaba (admin, če nimaš kaj za počet...naredi:) ). No, zdej pa hitr en komentar na tole napiš, pa mi dokaži da imam prav!!
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

pivmik ::

Naslednja anketa:
Ali želite imati v ST Nastavitvah možnost "Ignoriraj IceMana" / "Onemogoči prikaz IceManovih sporočil" ?
LP, Gregor GRE^

hruske ::

gfighter, ti si pa neprilagodljiv. :P

darkolord ::

Tko bom se jaz pristavu svoje... mene najbolj moti pri Linuxasih da zlo PRETIRAVAJO... vse kar reces ti 10x vrnejo nazaj... :|

hruske ::

hehe, darko, ti jih enkrat shekas, oni te desetkrat :P

p.s.: brez zamere :D

darkolord ::

vse kar reces ti 10x vrnejo nazaj...

hruske ::

ok, torej ne bo zamere :D

Jebiveter ::

Mafija, fantje, mafija. 8-)

Ma po moje gre za to, da smo nekako navajeni oz. bolj prisiljeni v to, da zagovarjamo svojo izbiro. In ce lahko z zagovorom svoje izbire nekoga prepricas k necemu, potem valda izpostavis vsako prednost.
Sicer se lahko ob temu vprasamo, zakaj bi moral nekdo zagovarjati svojo izbiro? No, odgovorov je vec, mogoce najlazje bi pa bilo potegniti vzporednico z svtovnimi religijami skozi zgodovino. (glej: RKC, znanstveni napredek, inkvizicija, ...)
IMO
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

borchi ::

ah, js sem pa mislu, da najprej zbereš pros&cons, pol se pa odločiš za izbiro. očitno pa eni, čeprav ne vejo zakaj, pristanejo na eni stvari in jo potem zagovarjajo. zgolj zaradi tega ker morajo sebe prepričat, da je njihova "izbira" taprava.
l'jga

Jebiveter ::

ah, js sem pa mislu, da najprej zbereš pros&cons, pol se pa odločiš za izbiro.


Se strinjam, to kar sem napisal pride kasneje, po tem ko si ze izbral in si zaradi tega "sikaniran".
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Mavrik ::

BigWhale: Če se že gremo metafore... Linux je tak kot bi imeli družinski avto s kabino Boinga 747 ter istimi postopki.
The truth is rarely pure and never simple.

Road Runner ::

borchi: js se čist strinjam s tabo da firewire nima kj delat v kernelu ker ga redkokdo rabi. ampak ko pa ga rabiš je veliko lažje naložiti drajverje kot kompajlati kernel. uporabnost je eno, enostavnost pa drugo.

TribesMan ::

BigWhale men je Boeing 747 s svojimi 5000 gumbki cist ok, lahko je miljon gumbkov pisanih svetlecih in se nevem kaksnih jih mam veliko raje, kot da bi moral zadevo spraviti v zrak z tako da v konzolo napisal prosti spis na temo "Jaz in vzletanje letala" .

Nevem od kje vam linuxsasem ideja da je konzola bolj uporabna od GUIa v povprecnem desktop sistemu (sej je debata o desktopu a ne?)... mogoce na kaksnem serverju, kjer je GUI brezveze pa prisparas 5% performans na racun tega da delas v konzoli, da bi pa desktop sistem upravljal s konzolo si pa ne predstavljam... te case smo dali cez z zatonom DOSa...

Eden gor me je obtozil ces kaksen hardweras sem ce ne znam kompajlat, kompajlat znam, vendar mi ni vsec dejstvo da moram to pocet vsakic ko hocem zamenjat gonilnike, ali namestiti nek butast program. Aja pa nikjer nisem rekel da je moj sistem po compileanju delal pocasneje... Delal je hitreje, vendar ne dovolj. Jest se vedno ne vem zakaj se kljub temu da mi vsi razlagajo da je Linux naceloma hitrejsi sistem od Winsow, da bolje izkoristi hardware in nevem kaj se, open office, ki je portan iz Linuxa na Win, v Winsih hitreje zazene kot na linuxu...

Pa se tole me zanima. Zakaj za vraga je kljub temu da je linux zastonj in je po vasem mnenju najboljsa stvar po nareznem kruhu, na svetu se vedno 90% racunalnikov ki poganjajo Windowse, ki so zanic in dragi ko zafran... Nekateri po mojem mnenju ne razunejo da ljudje raje odstejejo tist denar in nimajo problemov z kompatibilnostjo in povezljivostjo sostemov, kot pa da se ves cas ukvarjajo z tezavami. Jaz si ne predstavljam kaksna stala bi bila ce bi na vse delovne postaje v firmi namestili linux, kljub temu da obstajajo vsi programi ki se uporabljajo v Winsih tudi za linux... aja najvecji hec je v tem da je SAP ki ga uporabljamo za vecino dela tudi na Linux platformi placljiv in cena je prav tako 1000 euro po uporabniku na leto (kdor zna racunati najbrz hitro ugotovi da je to veliko vec kot nakup windowsow in officea vsakih nekaj let). Da ne omenjam tega da bi vecina stupid userjev ki jih imamo tukaj najbrz imela probleme z samim GUIem in izgledom ker pac niso navajeni.

Linux ja za serverje in ljubitelje in mazohiste.

Za ostalo pa se uporabljajo uporabni OSi... eni tega pac ne razumejo. Ko bo linux tako kompatibilen z strojno opremo, kot winsi, tako prijazen do uporabnika in imel tako lep in hiter GUI kot MAC OS X, potem sep preprican da bo folk navalil na linux kot svinje v buce... do takrat pa veliko uzitkov v liuxu.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

borchi ::

ampak ko pa ga rabiš je veliko lažje naložiti drajverje kot kompajlati kernel. uporabnost je eno, enostavnost pa drugo.

kaj pa vem, kakor kdo. in kakor za katero stvar. js skompajlam kernel z firewire podporo s tremi operacijama. odprem kernel config text fajl in dam M namesto N na mestu kjer je firewire. vtipkam ukaz "genkernel all" in počakam 2 minuti.

da ne govorim, da mi zaradi enega luzerskega driverja za npr. zvočno kartico al pa grafično ni treba restartat mašine in lahko nemoteno smetim po forumu - to je pa tut prototip za enostavnost IN uporabnost, ane? :D
l'jga

NoUse4AName ::

Delal je hitreje, vendar ne dovolj. Jest se vedno ne vem zakaj se kljub temu da mi vsi razlagajo da je Linux naceloma hitrejsi sistem od Winsow, da bolje izkoristi hardware in nevem kaj se, open office, ki je portan iz Linuxa na Win, v Winsih hitreje zazene kot na linuxu...

To pa je popolna neumnost. V linuxu se mi openoffice zazene 2-3x hitreje. Ce odprem en wordov .doc dokument, mi v windowsih odpira 30s, v linuxu pa 7sekund (sem stopal).
aja najvecji hec je v tem da je SAP ki ga uporabljamo za vecino dela tudi na Linux platformi placljiv in cena je prav tako 1000 euro po uporabniku na leto

lol zdaj si pa pokazal kako obvladas zadevo. Torej ti pricakujes da bo podjetje isti program portan na linux dajalo zastonj, v windowsih pa ga bojo prodajali po zasoljeni ceni? Ne vidis ti nobenega konflikta v logiki tule?
Kje pa je kdo rekel da je na linuxu vse zastonj za uporabo?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

explorer.exe se ne odziva. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713152 (12490) SomeoneLOVEU
»

Slike-(home made) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526048 (4232) francka45
»

NASA ima na namizjih Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
263996 (2901) KoKi
»

barva pisave ob ikoni

Oddelek: Pomoč in nasveti
101614 (1507) largie
»

"Zakaj Linux ni primeren za namizje?" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
706133 (6133) Stalin

Več podobnih tem