» »

Malo AMDja

Malo AMDja

Slo-Tech - Cray, svetovno znan proizvajalec superračunalnikov, in AMD, sta pred kratkim na Japonskem predstavila superračunalnik, Red Storm imenovan, osnovan na 10.368 Opteron 148 (2.2GHz) procesorjih, kar prinese 40 TFlopov računske moči, podpira pa neverjetnih 10 terabajtov pomnilnika. Monstrum se bo večinoma uporabljal za simulacije jedrskih eksplozij Klik. Prav tako izgleda, da bo najmočnejši kitajski superračunalnik takisto osnovan na AMDjevem Opteron procesorju, zgradilo ga bo Kitajsko podjetje Dawning, imenoval se bo Red Grid (že spet superračunalnik rdeče barve [:D]), uporabljenih bo 2000 Opteron procesorjev, predvidena moč je 10000 GFlopov. Dawning trdi, da bodo vse komponente (seveda razen procesorjev) pridelane doma, superračunalnik pa bo koristen predvsem za vremenarje. Klik!

Kot tudi še poroča The Inquirer, bo na področju AMD Athlon 64 porcesorjev prava zmešnjava, kajti obstajale naj bi kar tri verzije istega procesorja, razlikovale se bodo po podnožju in pa podpori načinu delovanja Dual DDR. Tako naj bi najprej uzrli 940-pinsko verzijo procesorja (torej jo bo mogoče stlačiti na obstoječe Opteron platforme), nadalje 939 pinsko verzijo (obe verziji podpirata dual DDR, vendar ju boste lahko našli v zelo omejenih količinah), nato pe še 754 pinsko verzijo (katere bo AMD proizvedel največ), ki dual DDR ne bo podpirala, prav tako pa bo za ta procesor potrebna druga osnovna plošča, ki podpira -- ane -- socket 754. Klik!

22 komentarjev

Malinovc ::

Pa poleg jedrskih elektrarn najvecji grelec..... Verjetn bi se kiri drugi procesorji bolj splacal....

lp

tx-z ::

kaj je to flop? 22THz-nice
tx-z

Zheegec ::

Hja, sicer se Opteroni manj grejejo kot P4 ali Athloni (SOI anyone?:D ), samo če ti tako praviš,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

SOI zaenkrat še ni uporabljen. In Alien, to sva razčistila že davno v komentarjih na novice.
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Buče

>> First of all, I have to draw your attention to the package cover, which protects the fragile die against damaging when the coolers are installed on top of it. This time, AMD couldn’t do without this cover, because the Opteron dies are made with SOI technology and are extremely fragile.

[edit] Opteron 244 is the top processor model so far, so that further frequency increase is certainly limited by some AMD’s problems connected with the implementation of SOI technology. That is why the today’s Opteron processors are very unlikely to be overclocked to 2GHz.

Če ne bi vedel da je res, ne bi napisal tega 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sid Izprijeni ::

Vsi opteroni so grajeni v SOI tehnologiji.

Preverjeno tudi pri AMD. Če kdo slučajno ne verjame...

8-)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

kuglvinkl ::

Ja, po teh podatkih sodeč, temu je tako.

Vzamem besedo nazaj.
Your focus determines your reallity

shock ::

Kje pa se da dobit kolk pa se segrrejejo te zverince oz kolk wattov porabijo?

kuglvinkl ::

Dobro vprašanje. Ravno to se sprašujejo na overclockers.com (Ed?), ki so mnenja, da v kolikor Intel ne poštima bližajočih se 100W, bo to mana iz neba za AMD.
Your focus determines your reallity

Vesoljc ::

me zanima kako bi critticall laufu na tem...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

iration ::

In mašinco bojo rabil za bolj učinkovito cenzuro, od Googla naprej?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

> me zanima kako bi critticall laufu na tem...

Mene tudi. Upam, da kmalu tudi bo.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

pingo76 ::

Jaz bi ga pa preizkusil rad v igricah :) 10,000 fps? Pa še radeona npr. 33.000 PRO bi lahko softversko emuliral>:D.
No ja za videomontažo bi pa bil kar dober. 10000x faster then realtime rendering... Anyone?

TribesMan ::

Mene skrbi predvsem tista zadnja trditev da naj bi kitajci uporabljali to za raćunanje vremena. Mogoče bodo računal kakšno bo vreme če sprožijo eno ali dve jedrski eksplozji.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

TribesMan; je prepočasen računalnik, Red Storm pa je dovolj hiter za to>:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

Definitivno da bodo Kitajci delali ogromno ogromnih računalnikov za vse mogoče - morda celo predvsem za vojaške namene.

Amerikanci naj se kar pomatrajo, če hočejo imeti 100 krat boljše!

Healthy.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

flipflop ::

Mogoče bodo računal kakšno bo vreme če sprožijo eno ali dve jedrski eksplozji.


Bolje to kot da jih res sprožijo.

Jebiveter ::

A bi blo mozno z odvedeno energijo(toploto) z procesorjev (z vodnim?) poganjati elektrarno?
V tem primeru bi imeli self-contained mashino, brez potrebe po zunanjem viru energije.
Pa se na NEST bi lahk prsli, ker ne bi imeli problemov z elektriko! >:D :D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

ferdo ::

increase Opteron’s Vcore from the normal 1.55V up to 1.65V or even 1.75V.





poglej sliko pa boš vidu voltažo in temperaturo

motorc ::

Verjetno bi bile prevelike izgube. Blo bi pa fajn

Zheegec ::

Treba je še povedat da je interna dioda pri Oteronih precej bolj natančna kot pri Athlonih XP, kjer kaže nekaj C premalo>:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Spc ::

Em .. kaki os pa laufa tu gor ? tu niti datacenter nebi laufal >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povratek Peltierjevih elementov?

Oddelek: Novice / Procesorji
112409 (2409) TribesMan
»

Zamude pri Intelu

Oddelek: Novice / Procesorji
92201 (2201) Zheegec
»

Dva nova AMD-jeva superračunalnika

Oddelek: Novice / Procesorji
92061 (2061) krator
»

O AMD-ju in njegovi prihodnosti

Oddelek: Novice / Procesorji
272014 (2014) Pyr0Beast
»

AMD: "Bingo!"

Oddelek: Novice / Procesorji
212234 (2234) Dr_M

Več podobnih tem