» »

Poplava novosti iz Mozilla Foundation

Poplava novosti iz Mozilla Foundation

Mozillazine - Danes je velik dan za Mozilla Foundation, nekakšno naslednico AOL-a, ki starševsko bdi nad razvojem Mozille. Izšla je Mozilla 1.5, ki prinaša številne novosti. Končno je na voljo črkovalnik (bil je tudi v 1.4.1), precej sprememb sta doživela Composer in ChatZilla, manjše pa tudi brskanje z zavihki, odjemalec za pošto in spletna orodja.

Poleg Mozille 1.5 sta na voljo tudi novi različici samostojnih programov, na katerih bodo gradile naslednje različice Mozille. Mozilla Firebird 0.7 prinaša prikaz spletne vsebine v stranski vrstici in izboljšano okno z nastavitvami ter omogoča zamenjavo sloga strani v vrstici stanja. Mozilla Thunderbird 0.3 se lahko pohvali z izboljšano podporo prilogam, s pohitritvami, z novimi možnostmi za sporočila na strežniku in še čem.

S tem pa se niz novosti še ne zaključuje. Organizacija Mozilla Foundation je že pri ustanovitvi zatrdila, da se bo razvoj Mozille usmeril k uporabniku, torej bo Mozilla postala uporabniku bolj prijazna. K temu sodijo tudi nove storitve, ki jih je organizacija uvedla. Tako lahko uporabniki odslej naročijo plošče CD z Mozillo in uporabljajo plačljivo telefonsko podporo, v pripravi pa je tudi nova spletna stran s povsem uporabniškimi smernicami. Ogledate si lahko različico beta.

Kmalu bodo na voljo tudi slovenske različice novih izdaj, o katerih vas bomo seveda obvestili.

16 komentarjev

Thomas ::

Tale Mozilla pa ne caplja za MSjem. Tukaj je konkurenčna borba pa resna. Kako je pa z (Star)Officem - je pa druga zgodba. (O Linuxu smo že debatiral ure nazaj.) Jest bi rad, da bi MSju konkurirali na tako spodoben način kot Mozilla - in ne kot StarOffice.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sajmon ::

A še komu ne delujejo link do mest za download, ki so napisani v novici? Prevelik naval na strežnik?

minmax ::

noben pa ne pove da so ubili MNG

Sims ::

Firebird mi je uspelo potegnit, Thunderbird pa ne ...

DMouse ::

Sims: Mozilla ma novo verzijo, ne Firebird :P
Mi je pa tale novica polepšala dan, sem že težko pričakoval, ker se mi je prejšnja verzija občasno sesuvala.

mathjazz ::

Thomas: se strinjam. Mozilla je odkar je umrl Netscape oz. že vse odkar se razvija Firebird šla strmo navzgor. Vsaka čast.

Ampak kaj ti pa ne paše pri StarOffice? Si Probal različico 7 ali OOo 1.1, ki je MMG izšel danes v slovenščini? Je že res da filtri niso popolni, ima le 85% možnosti Offica (če pozabimo Access), ampak vse ostalo pa je vredno pohvale.
www.getfirefox.com

mathjazz ::

LOL@Ne.Dosleden.Mouse :D
www.getfirefox.com

DMouse ::

Aja pa res :8)
Sem bil tako vesel da niti do konca prebral nisem :\

Marjan ::

Res, res. Mozilla = presneto dobra konkurenca M$ IE. Odkar pa so ustanovili Foundation, pa sploh.

Ko se zaveš, da je poleg Mozilla še open source, lahko rečeš samo "kapo dol".

root987 ::

Če kot Mozillo mislite brskalnik, potem je mozilla že daleč v vodstvu. Če pa mislite kot produkt za pisarne...Hja, meni je OOo popolnoma v redu. Pa še PDF datoteke lahko naredi. :D
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Marjan ::

Firebird 0.7 - very nice, popravili so še tistih nekaj pomankljivosti, ki so me motile.

:)

JohnyB ::

Ma men je Mozila zakon in že dolg ne uporablam IE-ja;)
Apple iMac

Road Runner ::

421-User limit reached.

na ftpju :|

R33D3M33R ::

Sranje, bo treba počakat da se strežnik malo sprosti.
Očitno vedno več ljudi nestrpno pričakuje nove release :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Thomas ::

mathjazz - jest iz osebne izkušnje ne poznam nobenega ofisa. Ne tega in ne onega. Samo iz druge roke vem, kako naj bi bilo. Se pa viri zelo strinjajo - Star asimptotira proti MS Pisarni, kolikor ta ne beži naprej. Baje. Ampak Mozilla je pa lokomotiva.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Thomas... preberi si par novic naprej.. in komentarje. OOo končno postaja resen igralec!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove Mozille

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
323240 (3240) Kostko
»

Mozilla Thunderbird 0.6

Oddelek: Novice / Brskalniki
213135 (3135) CaqKa
»

Mozilla Firefox 0.8, Thunderbird 0.5, in prenovljen portal MozillaZine

Oddelek: Novice / Brskalniki
405640 (5640) MrStein
»

Mozilla 1.5 Alpha

Oddelek: Novice / Brskalniki
72346 (2346) ragnarock
»

Odslej samo še Mozilla -- Netscape naj počiva v miru!

Oddelek: Novice / Brskalniki
63256 (3256) mathjazz

Več podobnih tem