» »

VIA P4B Ultra

VIA P4B Ultra

HotHardware - Verjetno veste, da je ob prihodu Pentiuma 4 na trg VIA imela nekaj problemov z izdajo svojega veznega čipovja za ta procesor. Od Intela namreč niso mogli dobiti blagoslova za izdelavo, zato se je njihov produkt slabše prodajal in je težje konkuriral ostalim. Kljub manjšemu uspehu VIA vztraja pri prodaji, saj ima dovolj utrjen položaj na trgu, da si lahko privošči manjše izgube. Tako so tukaj izdelki, ki temeljijo na novem čipovju, P4X400.

Na HotHardware so si ogledali eno od takšnih plošč, ki jo je v celoti izdelala VIA, in sicer P4B Ultra. Podpira vse Socket 478 procesorje s FSB-jem 400/533 Mhz. Ima tri mesta za DDR module, najvišja uradno podprta hitrost pomnilnika pa je DDR400. PCI rež je 6, AGP reža pa podpira standard AGP 8x. Hitrost plošče je dokaj primerljiva, morda malce slabša od tistih z Intelovim naborom i845PE, žal pa v sožitju z njo ne bo živel noben pravi Slo-Techer, saj so možnosti za navijanje izredno omejene. Test tukaj.

3 komentarji

kinetik ::

Eno opozorilo strogo odsvetujem nakup te osnovne na tem chipsetu, ker en moj frend je kupo rač. s to konfigoracijo in ima samo eno sranje ker se ful ne štima z nečim, sam še ne vemo s čim;(( tako da je bolje da se je izugibate. aja rač. je pa kupo v PCX-u.
nic pametnega nimam za povedati

cekr ::

To čipovje je zelo vredu. Problem je pa samo, kako v firmah sestavljajo zadeve, ker jim je važno samo, da v tistem trenutku deluje, potem pa nikogra več ne briga.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

LUCCA_BRASSI ::

Te plate so preklete ; dobesedno
imel sem P4PB 400-FL 3 mesece ,in čaral z gonilniki, rami vseh vrst in hitrosti , BIOSI,...
zmrzovanju , resetiranju ni bilo konca in kraja..
mora vseh mor....
na koncu cem zamenjal plato za ASUSA P4S8X-X
in potem je bilo vse uredu in lepo.....

Nabavil pa sem jo v PCX8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VIA: nič več veznih naborov za namizne računalnike?

Oddelek: Novice / Matične plošče
374053 (2840) Pyr0Beast
»

Kdaj pri nas intel 775 ?

Oddelek: Kaj kupiti
151142 (931) Krofojed
»

Ali se nakup dobre osnovne plošče sploh splača?

Oddelek: Kaj kupiti
362139 (919) slawc

Več podobnih tem