» »

Optimizacija Win2k/NT za igre

Optimizacija Win2k/NT za igre

NTCompatible - Na NTCompatible so objavili res dober nasvet za pospešitev vseh iger pod Win2k/NT operacijskim sistemom. V bistvu gre za izdelavo lastne .bat datoteke, v kateri dodelite igri ali programu precej večjo prioriteto in s tem več procesorskega časa, kar seveda pomeni, da bo igra/program tekla hitreje. Mogoče se zadeva sliši zakomplicirano, toda verjemite, da je postopek zelo preprost. Jaz sem si tako uredil vse bližnjice in sem precej zadovoljen...

6 komentarjev

andrej ::

ce mi kdo s stevilkami pokaze, da je pospesitev opazna potem ok, drugace pa ne vidim velikega smisla v povecanju prioritete. Kadar igramo spile potem je tako spil skoraj edina stvar ki tece na sistemu (razen sistemskih servisom) tako, da prioriteta pri tem ni pomena... Pomembna je le ko je vec proces, ki se tepejo za isti procesorki cas...

Elemen_T ::

Pa veš da ne opazim razlike.[:]

undefined ::

Andrej ima čisto prav. Win2k/NT pač niso najboljši igračarski in multimedijski sistem, to so in bodo še nekaj časa ostali Win9x.

kockish ::

Pri meni je razlika v Q3A 0,5 FPS :O... Brezveze...

Bakunin ::

Še bolje je zamenjati "shell" - recimo Explorer.exe s cmd.exe oz. command.com v Win9X.

V Win9X to narediš s programom sysedit, ali pa kar ročno spremeniš v SYSTEM.INI / sekcija [boot] /shell=Explorer.exe z shell=command.com.

Če kdo ve kako se to naredi v WinNT/2K, naj se javi.0:)

andrej ::

pojdi v registry HKLMSoftwareMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon in sicer shell. Ce hoces za posameznega uproabnika potem to premenis v HKEY_CURRENT_USER. Lahko pa to spremenis enostavneje preko Group Policy.
Samo s tem tudi ne bos dozivel kaksno veliko pohitritev. Edina prednost tega bi bla manjsa poraba pomnilnika, ampak dandanes ko je RAM tako poceni to vec ni velika prednost.
Kakorkoli sprobaj pa povej...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje prenosnika

Oddelek: Navijanje
131120 (811) DragonHeart
»

Nakup računalnika za jurja evrov

Oddelek: Kaj kupiti
202228 (1574) antonija
»

Windows 7 XP mode pripravljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610287 (8171) MrStein
»

Dvojedrni procesor - 2x hitreje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302567 (2009) Tr0n
»

Antipiratska zaščita @ Codemasters

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
101848 (1848) TheHijacker

Več podobnih tem