» »

Overclockanje Bartona

Overclockanje Bartona

Digit Life - Če lahko razberete tole boste dobili potrdilo, da je Tajvanskim overklokerjem že uspelo naviti novega Bartona ki ji komaj prilezel iz rok inžinirjev. Sicer to ni nikakršno potrdilo, a na Digitalnem življenju so prevedli, da so novega Bartona, ki je deloval na 1833 megahertzih navili na poštenih 2323 MHz (185 x 12.5) in to le z zračnim hlajenjem, kar kaže na visok overklokerski potencial. Čudno je, da deluje pri zunanji frekvenci le 333-ih MHz namesto načrtovanih 400, a to razlagajo s tem, da je to le inžinirski primerek. Zakaj je velikost jedra malce večja? Zaradi dodatnih 256 kB cacha.



Razložijo tudi, kaj pomenijo oznake:
AXDA1833DKT4D - Athlon XP, A – desktop, 1833 MHz, D - OPGA, K – 1.65V napetost jedra, Т - +90°C toplotna meja, 4 – 512Kb L2 cacha, D – 333 MHz FSB.

8 komentarjev

Zheegec ::

Hudo :) Verjetno so ga navili s FSB, ker bo pač default na 400 Mhz, sedaj je pa komaj na 333 :) Če pa se bo tudi drugače dobro navijal, potem pa super :) Toda trenutno nobena plošča, ki podpira Bartona (torej edino nForce2) ne gre čez 200Fsb DDR, tako da za navijanje trenutno ostane samo multipl.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AtaStrumf ::

Kakor sem jaz zastopu bo prvi Barton prišel ven na 333 FSB-ju, pol pa če bo vsem tehničnim zahtevam zagotovljeno tudi 400 FSB-ja. Sej to ni tolk pomembno. Navit FSB na 400 je mala šala če imaš dober RAM. Ko pa smo ravno pri ram-u pa je tu največja ovira 400 FSB-ju. Nima namreč smisla imet 400 FSB-ja če RAM ne deluje na 400 in CL2 in Ultra Timingih itd. To pa je vsaj zaenkrat še redko in drago, tako da AMD zaenkrat nima namena izdajat 400 FSB-ja in tudi nima smisla. Ko pa bo dovolj hitrega RAM-a in platk pol pa bo barton že pripravljen da poleti na 400 MHz. Tolk o tem.

Super Sonic ::

torej bo Barton na voljo...


...leta 2019:P

Zheegec ::

Konec tega leta ali pa začetek januarja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AtaStrumf ::

Če malo bolj pogledaš na nalepko je to procesor iz 43. tedna torej predzadnji oz. zadnji teden oktobra, tako da zadeva ni glih čist sveža. Samo za mene to ni noben barton. Barton bi moral biti na SOI, to pa je samo t-bred z več cache-a. Dolgčas!

Sergio ::

če bi AMD čakal na dozoritev tehnologije SOI, bi Barton dobil brado
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

R0K ::

Damn, že pišem božičku!! >:D

AtaStrumf ::

Kakorkoli Barton to ni, pa bi počakali da SOI dozori kot bojo za Athlona 64. Sej je itak sam še 3-4 mesece pa bi se morali pojaviti Hammerji. Vmes pa bojo ti fake Bartoni dosegli bore malo. Kot kaže je AMD začel zviševati cene in ne Bartoni ne Hammer-ji ne bojo glih za navadne smrtnike. Mi lahko kvečjemu upamo na poceni in O/C-abilnega low speed Tbred-a B tam enkrat splomladi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja 2500+ bartona

Oddelek: Navijanje
422257 (1472) overheat
»

razlika med 2600+ in 2800+

Oddelek: Strojna oprema
10882 (691) mloncar
»

(Ne)owerclock 2500+a7v600

Oddelek: Navijanje
141282 (1073) boštjan
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327821 (5498) Tarzan
»

Kateri Athlon?

Oddelek: Kaj kupiti
421778 (1127) Dr_M

Več podobnih tem