» »

Kompatibilnost SocketA plošč z Morganom in Palominom

Kompatibilnost SocketA plošč z Morganom in Palominom

X-Bit Labs - AMD ni znan po tem, da skrbi za svoje uporabnike. Dočim ste z Intelovo ploščo večinoma lahko zdržali kar nekaj časa vsi vemo, kako je z AMDjem. Prvo jim niso bile všeč KX133 plošče in so jih ob prihodu SlotA Thunderbirdov zamenjali za KT133 čipovje (ki je v bistvu enako...), sedaj pa je spet potrebna zamenjava SocketA plošč, saj KT133 čipovjene podpira 266MHz FSBja. Zato se seveda postavlja vprašanje, ali bodo današnj plošče spet potrebno menjati maja/junija, ko bodo na voljo novi Palomino in Morgan procesorji. Na to je zaenkrat še težko odgovoriti, toda AMDjaši zatrjujejo, da bodo vse plošče z "ustreznimi voltažnimi regulatorji" ustrezale. Upajmo, da je to res!

4 komentarji

Boeing ::

Hja, vse lepo in prav... kakšna bo pa kaj cena teh zverin ?
Da ne bojo šli po zgledu Intela in njegovega kvazi P4...kao da bo kdo kupu 4K mark procesor...no ja...>:D

Reycis ::

Jaz sem sicer mnenja da ko upgradaš da je itak najbolš upgradat ploščo in procesor. Kar pa se cen tiče pa bodo najbrž na začetku precej visoke - sicer ne tok kot P4 ampak sej se spomnemo da tut Duroni in Athloni niso bli vedno tako svinsko poceni kot so danes.

PeTe13 ::

po moje se bo AMD še vedno držal nižjih cen.
Vsekakor bo 2x cenjši od P4 1.5 Gh:))

norvalk ::

ce smo povsem posteni, kx/kt nabora vezij nista amdjeva izdelka - res pa je, da je stanje z njegovimi 750/751/760 vezji v marsicem precej podobno... ;(

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zbogom Socket A

Oddelek: Novice / Procesorji
444191 (3066) Azrael
»

Socket A plošče

Oddelek: Kaj kupiti
81081 (969) Daishi
»

Socket A plosca

Oddelek: Kaj kupiti
131014 (890) G[e]c
»

SOCKET A mamaplata

Oddelek: Kaj kupiti
101549 (1412) OChack
»

Katero SOCKET A ploščo?

Oddelek: Strojna oprema
61380 (1271) miranpozar

Več podobnih tem