» »

"Nov" igralec na trgu grafičnih kartic

"Nov" igralec na trgu grafičnih kartic

Testna različica

vir: X-Bit Labs
X-Bit Labs - S3 verjetno poznate vsi, ki sledite računalništvu že od sredine devetdesetih let (jao, sliši se kot kamena doba). Grafični gigant, ki je proizvajal dobre in hitre grafične kartice je s pojavom Vuduja počasi utonil v pozabo. Sedaj se vrača z novimi DirectX 9.0 procesorji - DeltaChrome. V začetku bo zanje kartice skupaj pacal Club3D in zaenkrat samo za podoročje Evropske unije. A verjamem, da se bo ob uspehih kmalu razširil še na druga področja.

Prva kartica z DeltaChrome procesorjem bo z 256 megabajti DDR pomnilnika opremljena različica z najmočnejšim procesorjem iz družine - F1 (Seveda pa se bo poleg tega procesorja pojavilo še več ali manj bratcev - DeltaChrome S8, S4, M128 in tako naprej in tako nazaj.) F1 ima 8 cevovodov, senčilnike po standardu DX 9, podporo za več ekranov, 400 MHz RAMDAC, podporo za AGP 8x, standardni TV in HDTV izhod. Vsekakor zanimivo. Kartice lahko pričakujemo kmalu v začetku novega leta, predvidena cena pa 155 evrov. X-bit labs.

21 komentarjev

boom-bar ::

Little late
Legalizirajte mehke droge!!!

BaRtMaN ::

HDTV izhod? Kje v Evropi pa je HDTV?

Pa šenčilnike naj nekdo popravi.

bosstjann ::

za pdoročje evropske popravite

Person ::

hm, a ni Evropska unija z veliko:)
Let's make something useful!

JustVi ::

No o tem se pa že večnostr govori. naj izvoli v kruto realnost.

Romčy ::

Kako težite z temi slovničnimi napakami pa to ni res. Pravi slavisti vsi po vrsti.

frenk ::

no končno...kmalu naj bi sledili tudi testi:)

Cuoresportivo ::

prihod novega (starega) proizvajalca je mogoče za vse dober. Zna se zgodit, da bo konkurenca kaj znižala cene svojih produktov. Srečni bomo potemtakem tudi mi, potrošniki.
lep pozdrav(best regards)

mrTwelveTrees ::

made by doma spackano....

Tic ::

Grda je :)
persona civitas ;>

kinetik ::

vse ne morejo biti :D


aja pa se vam ne zdi neki narobe na sliki? (ram)
nic pametnega nimam za povedati

pivmik ::

Če ne bojo imele te grafične vgrajenega fena gor tako kot trenutne grafiče nkatrice pol bodo kul.
LP, Gregor GRE^

OZZY ::

Kinetik: In kaj naj bi bilo z ramom narobe?? Sej ni rečeno da uporabljajo novi tip bga ampak stari. Lahko slika sploh ne odseva kaka dejansko bo....itd.

Dokler ne pride je težko reč. Samo nisem pa nikjer zasledu kake bojo hitrosti - gpu, ram...
Go with the flow.

tiborrr ::

TSOP pomnilniski moduli? Nein danke...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

swar ::

Uf tole bo suxalo podolgem in pocez,sam konkurenca mora bit >:D

kuglvinkl ::

Preliminarni testi so že na Tech-report.com
Your focus determines your reallity

Avalonis ::

BaRtMaN : HDTV je zelo razširjen (v nekaj letih do 90%) v skandinavskih deželah. Seveda govorim o pokritosti signala ne samih TV boxih. Kje je po slovenija pri tem pa seveda vsi vemo ;(

OZZY ::

Direktn test na T-r: TEST

In tukaj ma bga rame in ne tsop.....le ti naj bi bili na slabši verziji.
Go with the flow.

kinetik ::

no ja splo ni slaba, glede na to da še ni do konca spolirana če bo pocen, podprta s strani indunstrije in kulkr tulk hitra ne vidim razlogov zakaj je nebi kupil kot nadomestilo za FX5200 ali pa 9600se (po trenutnih testih)

sam rami so me pa pač motl glede na to da že skor vse dx 9 kartice uporablajo bga, razn 5200 in redkih 9600
nic pametnega nimam za povedati

zed 5.0 ::

Hehe... Sem imel Savage2000 (Diamond Viper II) in cez karto, roko na srce, nimam vecjih pripomb. Je bil pa zato driver support KATASTROFALEN. Za XP-je sploh niso nikol izdal driverjev (sem kontaktiral support), kot da noben vec ne uporablja te karte. So me nategnil enkrat in zadnjic. S3: never again.

Freelancer ::

Jaz sem tud imel Viperja II, ampak sem se ga znebil, takoj ko sem prenehal z uporabo Win98 (no drivers). Je bla pa to edina kartica poleg Voodoojev, na kateri je takrat Deus Ex letel :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povratek S3 Graphics

Oddelek: Novice / Grafične kartice
132153 (2153) NoComent!
»

Pečeni GeforceFX!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
574310 (3079) Klemenn

3D Mark 2003 se bliža

Oddelek: Programska oprema
201939 (1670) kuglvinkl
»

Pregled "grafične prihodnosti"

Oddelek: Novice / Grafične kartice
102206 (2206) flipflop
»

S3 Graphics DeltaChrome VPU

Oddelek: Novice / Grafične kartice
52101 (2101) Luka Percic

Več podobnih tem