» »

Razlika med GTS in PRO?

Razlika med GTS in PRO?

bastadu ::

Zanima me razlika med GF2GTS in GF2PRO karticami. Hvala za odgovore!
  • spremenilo: bastadu ()

chucki ::

Rad bi ti povedal pa ti ne morem! ker mi je geforce2 GTS pro crknil po 1 dnevu! pa testi so bili podpovprečni!

bastadu ::

Kako geforce2 GTS pro? GTS in PRO so ja različne kartice?

ChiefThunder ::

pri "pro" so gor bolj kvaliteni/hitrejši rami.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

frudi ::

pri GTS je ram 333MHz, pri Pro pa 400MHz. to je vsa razlika...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

bastadu ::

A Ultra varianta je pa še hitrejša od PRO? A je še za dobit kje?

frudi ::

Ultra ma pa poleg hitrejšega rama (460MHz) tudi hitrejši gpu, ki dela na 250MHz (GTS in PRO 200MHz).
kje pa bi jo še lahko dobil pa nimam pojma... pokliči po trgovinah...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

burekar ::

Najbolje je, da kupiš Pro-ja in ga naviješ do hitrosti Ultre. V Mlacomu majo pro-je po 40k SIT. Če ti pa noče delat, jim ga pa lepo vrneš in zahtevaš reklamacijo.

Dexxx ::

chucki: kero firmo geforca si pa ti to mel, če smem vprašat?

yjj ::

vsekakor se proja splača kupit saj je v mlacomu pičle 4 jurije dražji, mislim da namestitev kartice ne dela problemov

chucki ::

yuan firmo sem imel! V ponedeljek dobim novo! namreč 1 mi je crknil po dveh dneh! Testi so bili podpovprečni!

Dexxx ::

sem kr pričakoval.>:D
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

Dami ::

Zakaj podpovprečni? Sej je gts pro. Ne bi se smeu razlikovat od hercluesovga proja, kr je itaq isti proc.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Dexxx ::

zato ker je yuan, pa stane manj kot 45k SIT. Mal dnarja mal muske so oča me učili.
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

hatch ::

Ste slepi?
Razlika je v imenu! Prvi ima crke G, T in S v imenu, drugi pa P, R in O. Torej razlika je ocitna.

PRO je seveda boljsi, saj dobimo zraven se samoglasnik in lahko sestavimo naprimer besedo ROP ali pa POR.. medtem ko s GTS ne dobimo nobenega samoglasnika, torej ni vreden svojega denarja.

tha_man ::

hatch, LOL :D

No, sicer je pa res malo sumljivo, da skoraj ni razlike med ceno Yuanovega GTS-a in Pro-ja, pa že itaq sta oba zelo poceni. Sploh, ker MX400 niti ni tako poceni v primerjavi s Herculesovim Prerokom.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Liker ::

Se povsem strinjam z Dexxom, saj te razni noname (no ja:D) proizvajalci uporabijo le referenčni dizajn nVidie (naj omenim da boljši proizvajalci ala Hercules ne delajo kartic po referenčnih dizajnih), ki ponavadi že po defaultu ni zelo hiter, potem pa ponavadi še varčujejo pri raznih stvareh kot so ram (namestijo zelo počasen ram), haljenje (Yuan ga sploh nima). Je pa možno tudi da proizvajalec ne uporabi referenčnega dizajna, ampak naredi svojega, ki pa je še slabši (moj GF2MX;((). Torej niso vse kartice z istim čipom in istim ramom enako hitre. Veliko se pozna tudi pri vezjih in pri driverjih.
Razlike med GTS pa PRO pa mislim da skoraj ni, le da PRO uporablja v večini primerov le navit ram, ki pa je celo isti kot pri GTS. Moj predlog: Kupi GTS-a(ampak ne Yuan, jaz priporočam Leadtek - brez TVOUT je 50kSIT, ampak ma pa tak hlajenje kot gf3 - glej test grafikulj) in ga navij na PRO-ja.
LP

StarY ::

imam Yuanovega PROja in se z nicemer ne strinjam s tabo Liker. V bistvu je prav Leadtekov PRO en nateg, saj ram deluje pri 366MHz, Yuanov pa pri 400MHz. Ker sem imel prej Herculesovega PROja, lahko po testih zatrdim, da je enako hiter kot Herculesov PRO.

Toliko neumosti in neresnic (da nima hlajenja??, driverji, ki so tako ali tako Detonatorji - preber si teste v Jokerju ene dve stevilke nazaj, kjer bos videl da je enako hiter kot konkurencna kartica...) v enem postu pa ze dolgo nisem prebral. Ocitno kartice sploh videl nisi, saj ocitno sklepas na podlagi slik na Yuanovi strani. Zanimivimo kako lahko hvalis prav Leadteka, ki je ocitna natega, sam kako tezko je to enim videt, prav zanimivo.:\
Pa da primerjas se kartico, ki je brez TV izhoda in s pocasnejsim ramom (saj zaradi tega pa rabi tako dober hladilnik, da ga navijes na pravo hitrost - mislim tezka ironija) z drugo, ki to ima??

In kaj naj bi bilo s tvojim GF2MX-om, razen tega da je ram pri Yuanu clockan na 183MHz, nVidiina priporočila pa so 166MHz??
Test si pa lahk preberes tlele:
http://www.digit-life.com/articles/gf2m...

Dami ::

Hvala StarY, da si potrdil mojo prejšnjo izjavo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Senitel ::

Zanimivo:
naj omenim da boljši proizvajalci ala Hercules ne delajo kartic po referenčnih dizajnih

In:
Je pa možno tudi da proizvajalec ne uporabi referenčnega dizajna, ampak naredi svojega, ki pa je še slabši

Zanimivo ni kaj...

ABX ::

Jaz sem glih kar kupil Yuan GF1.

Vse ok razen kakovost slike, katera je ogabna. Najvišja upobrabna resolucija je 1024x748. Ker že na 1240x1024 z višjim osveževanjem kot 60Hz je slika grozno meglena.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Liker ::

Oprostite mi!

Tudi jaz pač nisem popoln!:D

OK!

Pa pojdimo na dejstva.
To da je brez hlajenja sem res sklepal iz slik, ki pa niso le na Yuan-ovi strani, ampak še marsikje drugje. To da deluje slabše sem nekako povzel od chucki-ja. Zakaj pa sem primerjal z Leadtekom, zato ker sem ga imel priložnost stestirati in naviti, tako da približno vem do kam gre (meni osebno je šel na 225/440). Glede referenčnih dizajnov pa ne vem kaj je tako zanimivo. Tisto da marsikdo ne dela po referencah je zagotovo res, da so nekatere kartice zato počasnejše (in hitrejše) tudi, tisto o boljših proizvajalcih pa je bilo, priznam, zblefirano.
Glede moje nevednosti pa:
že nekaj časa več ne berem testov grafičnih, ker me ne zanimajo, tako da odkar imam svojo zdajšno kartico, nisem tako zelo na tekočem...
Pa še eno dejstvo:
Ne berejo vsi JOKERJA, ker nekaterim, ne boste verjeli, ni všeč (štejem se mednje).
LP

Senitel ::

Ok kaj pa tole:
"naj omenim da boljši proizvajalci ala Hercules ne delajo kartic po referenčnih dizajnih"
in potem tole:
"proizvajalec ne uporabi referenčnega dizajna, ampak naredi svojega, ki pa je še slabši"
Sej a mogoče veš kdo sploh dela referenčne designe za GeForce (NVidia jih ne)...

Liker ::

Ok, mogoče sem izpadel butasto, ampak tisto o referenčnih (priporočenih) dizajnih vezij (s tem tudi kartic) sem prebral v malce ceč kot le eni reviji....
Tam piše (citiram): ...tudi Abit je pri izdelavi te kartice upošteval nVidijine reference, zato se kartica po videzu sicer ne razlikuje od ostalih, a vseeno deluje zelo dobro... (Vidi št. 56, prevedeno iz hrvaškega jezika). Tega sem našel zdajle, sem pa podobne reči prebral tudi v drugih revijah...
Saj razumem da mogoče nisem vse prav povedal (saj nisem kakšen strokovnjak ali kaj podobnega...), ampak vseeno, ali ne izda nVidija referenčega dizajna vezja (tako sem jaz razumel...). Če se motim mi prosim povej, da ne bom širil neresnice naprej:D .
LP

Senitel ::

Referenčnih designov ne dela NVidia sama, ampak jih za njih nardijo druge firme. Konkretno za GeForce 256 in GeForce 2 je bil to Creative, za GeForce 3 pa ELSA tako, da ne dvomit o kvaliteti >:D. Ampak to nima glih velikega vpliva na hitrost grafične. Redkim proizvajalcem se splača delat svoje designe in osebno poznam samo enega proizvajalca (Canopus), ki je izdelal povsem svoj design (in to tudi izkoristil, saj je kartica povsem profesionalnega ranga). Hercules je le nekoliko modificiral referenčni design.

Liker ::

THNX!

Zdej mi je pa vse jasn:D!
Sem mal narobe razumu te fore z referenčnimi dizajni.
Sicer sem pa s tistim "svojim designom raznih podjetij" mislil na te manjše modifikacije, ki jih izavajajo (se nisva lih najboljš zastopla).
Ampak razlike med proizvajalci vseeno so, četudi jih ne bi smelo biti (po hitrosti kartic mislim)!
Pa lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Yuan Geforce 2 PRO TV OUT

Oddelek: Zvok in slika
171153 (823) StarY
»

SUMA GF2 PRO 64Mb DDR

Oddelek: Pomoč in nasveti
16989 (859) Slide
»

Yuan GF2 PRO za manj kot 45K

Oddelek: Zvok in slika
161214 (888) Dexxx
»

Kako dobra je ta kartica-YUAN 600S GF2GTS 64MB DDR

Oddelek: Zvok in slika
161232 (935) ABX
»

kerga geforsa GTS kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
121252 (1076) StarY

Več podobnih tem