» »

Hlajenje s tekočim dušikom

Hlajenje s tekočim dušikom

Overclockers Cafe - Kako shladiti procesor na -200°C? S tekočim dušikom! Tale tukaj je to res izvedel, in zadeva je celo uspela. Athlona je med delovanjem le-tega "zmrznil" na 200°C pod zmrziščem vode. Sicer je tip precej redkobeseden, tako da kaj več podatkov pač ni, so pa zato precej impresivne slikice. Oglejte si.

7 komentarjev

subz ::

Kk nej vrjamem tipu k ma bele štumfe, no. Kk?

Filo ::

eni majo cas in denar.. he he

OmegaBlue ::

am nečem filozofirat ampak a ni možno materijale ohladit samo do absolutne ničle, ki je -173 stopinj celzija.:

keber ::

Samo da je ta ničla še 100 stopinj nižje (-273,16 C)

darh ::

keber: k smo že lih pr detajih...

Enota kelvin je 273,16. del temperaturne razlike med absolutno ničlo in trojno točko vode

Stopinja celzija je 100. del temp. razlike (pri tlaku 1,01325bar) med lediščem in vreliščem vode

absolutna ničla je pri 0 K (nič kelvina (brez stopinj... stopinje imajo samo fernhajti in celziji)), to je 273,15°C...

OmegaBlue ::

OK prov temperatura je res -273K
ampak tuki sm neki najdu:
1:There is no limit to how hot an object can be, but the lowest temperature is absolute zero at -273.15deg.C or 0 K. The lowest temperatures which occur naturally are on Triton in the Solar System and in inter-galactic space. Much lower temperatures can be created in the laboratory, but not as low as Absolute Zero!
2:
Fahrenheit Celsius Kelvin

Absolute Zero -460 -273 0
Liquid nitrogen (boiling -321 -196 77

tko da un tip niti slučajno ni mogu dosežt -200 stopinj celzija

IceIceBaby ::

Tudi po mojih podatkih (kontejner tekocega dusika ki je ravno kar zraven mene) ima tekoci dusik temperaturo -196 stopinj celzija. Tako da mi ni jasno kako je tipu ratal shladit na -200. Mozna je sicer napaka termometra ali kaj podobnega.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo HP dv9000

Oddelek: Strojna oprema
111062 (786) Kamran
»

Grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
161213 (1013) antonija
»

Težave z grafo

Oddelek: Pomoč in nasveti
51072 (1036) Robi :P
»

Problem z igranjem iger. Nobena igra ne deluje, priložena slika. Prosim za pomoč!

Oddelek: Igre
161719 (1394) commissar
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Zvok in slika
151313 (1067) Xserces

Več podobnih tem