» »

nForceII vrača udarec

nForceII vrača udarec

Hexus - Da ne bodo vse novice slonele le na Granite Bay ploščah, se je danes na spletni strani Hexus.NET pojavil nov test plošče z nForce II čipovjem. Tokrat ima zasluge za proizvodnjo plošče podjetje ABIT. Tako kot vse Granite Bay plošče, tudi ta podpira dvokanalni DDR pomnilnik. Če iščete najnovejše čipovje z "najhitrejšim" pomnilnikom ter se vam nakup Intelovega procesorja še vedno zdi pod častjo, si le hitro preberite test.

18 komentarjev

morphling1 ::

Kot sem že na forumu napisal se mi ta test zdi zelo sumljiv, ker se mi zdi, da je to pre-production plata.
Brez lukenj, nizke voltaže, fsb ni po 1 MHz , ter odgovor ABIT marketing tipa v xtremesystem forumu da plata pride šele čez 2 tedna ven.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

Uuuuu... še od chipseta voltazo lahko dvigujes.. drgač se mi zdi bios pa kr hud za overlockat>:D



Dodatek:

The nForce2 chipset inherently features an AGP bus locking feature. That would infer a lockable PCI bus at half the AGP's speed. But this is not a VIA platform. It's quite conceivable that the AGP and PCI busses work from independent clock generators. What we can say, though, is that with DDR333 AMD CPU's, the nForce2 has to be in perfect equilibrium at 166FSB (66/33 AGP/PCI).



Ha!



persona civitas ;>

bf4ed ::

MB Leadtek K7NCR18D-PRO 999 kn

Prva matična ploča na hrvatskom tržištu s novim nForce2 chipsetom
po vrlo pristupačnoj cijeni!

Ve-mil d.o.o.
Ekskluzivni distributer
Leadtek proizvoda za Hrvatsku

Kaj te majo res ali samo bluzijo?:D >:D

morphling1 ::

Pr Ve-mil ne bluzijo, jaz mam z njimi samo dobre izkušnje sploh pa s servisom, brez kakršnih koli vprašanj vzamejo ter zrihtajo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

borchi ::

ko bo jasno katera je najbolša nforce2 plata (stabilna in da se dobr overclocka (čeprav zgleda, da na nforce2 platah ne bo mogoče fsbja met niti blizu 200MHz) + SATA) bo točno tista moja!!! sam nekej ma bega. a ni blo pri predstavitvi originalnega nforce-a ful govora, da ma zlo dober audio del? a to velja sam za kaka posebno različico south bridge-a? a niso nekej govorili o dolby digital? no, če kdo ma info v glavi naj napiše, drugač bom pa že sam probal poiskat. kr zdej pri nforce2 se nč kj ne govori o audio delu.
l'jga

Boško ::

Ve-mil ima zelo profesionalen odnos do kupca!!! Pri nas takšnega odnosa do stanke še nisem videl!
:)

L.p.

morphling1 ::

Pri nas bi rekel da so pri JAE- tu kar OK, in z njimi zaenkrat še nisem imel problemov, čeprav kar se samih reklamacij tiče, se težko kdo primerja z Ve-milom, jaz sem jim poslal email, da sem iz Slovenije ter da če obstaja možnost da mi zrihtajo kartica v enem dnevu. Pridem tja povem svoje, vzame herculesa 8500 in ga butne v računalnik, vidi da nekaj ne dela, ter mi reče da pač trenutno nimajo hercov na zalogi, lahko mi pa dajo Gigabyta 8500 , mene pa prevzame prijeten občutek, ko dobim še boljšo kartico, res super podobno z Epox 8kha+ plato, samo da sem tisto prišel iskat drugič, res super odnos ter prijazni prodajalci, ki se za razliko od večine naših spoznajo na računalnike.

Borchi, vse nforce2 plate imajo integriran Sound Storm dolby digital procesor, pravijo da je primerljiv z audigy2 , pa saj je že orig. nforce imel super zvok , ta ma še boljšega :))
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

borchi ::

hmmmm, pol praviš, da ne bom pogrešal audigya (1)? sicer pa res ne vem zakaj mam audigya! sam ni mi preveč všeč, da se nforce2 ne overclocka čez 175MHz. zgleda, da res neki ne štima s pci clockom pri višjih frekvencah fsbja. pa leadtekova nima nastavljanja množilnika!!!??? hmmm, mogoče bi pa epoxova nforce2 prišla v poštev, če računam, da bom čez dve leti itak kupoval plato za athlona 64, do takrat bom pa preživu brez SATA. je kdo že našu test epoxove 8RDA+?
l'jga

morphling1 ::

Če mene vprašaš, se splača počakat na Epoxa 8RDA+, ker bo po vsem sodeč res najboljša plata za overclockerje, samo jih še ni, tako kot testov.
Na AOA forumu je velika debata o tej plošči, po vsem sodeč najboljša plata kar jih je Epox do sedaj naredil stabilno delovanje na 200fsb agresivno, vse možne nastavitve mogoče malo preamalo voltaže za ekstremiste, luknje okoli socketa, dual LAN , hud zvok , pa z novim biosom fsb do 211 po 1 MHz , samo dober ram je treba imet pa bo to najbolša AMD platforma.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

borchi ::

morphling1: lih kar sem skor okol padu, ko si vse to naštel!!!!! mi lahko razvozlaš AOA v url??? plizzzzz!!!!

ok, zdej pa nč jest in pit, sam šparat! sem že skor začel pogledovat v smeri intel (sem reku skor!!! ;-) sam zdej, če bo pa taka plata na voljo, se lahko pa znebim gforca2, audigya in mrežne. ene 20k bom že dobil za te stvari. pa še vidu sm, da je nvidia že dala nove driverje za linux, tk da zgleda tut za linux mislijo resno (verjetno ne bo glih delal dual lan pa še kj od začetka, ampak osnova pa je).
l'jga

morphling1 ::

AOA forums Epox 8RDA+ page 1
Prva stran od 19 pa veselo branje, mene ni bilo nekaj dni pa moram še zadnjih šest strani prebrati :))
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Lee_Nover ::

pr JAE ze majo Leadtekovo plato
Asus N7X8 pa baje dobijo v pondelk/tork
ta plata ma tocn to kar nucam :)

Zheegec ::

Vse nForce2 plate naj bi šle do 200 (DDR) FSB, saj nVidia pravi, da so že testirali vse nForce2 plate z Bartonom na 400 FSB in na vseh dela :) Sicer pa imajo tudi slabši southbridgi integriran 5.1 zvok na ravni Audigy. Epoxova je ravno pravšnja zame :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

borchi ::

ja, po dosedaj prebranem je epox kraljica :-) asus bo po svoji tradiciji predrag, leadtek - ji zaenkrat še fali par stvari. verzija 8RGA+ bo verjetno vsaj 10k sit dražja od tiste brez grafike (8RDA+) za tak dnar pa že skor dobiš kakega starega geforce2, ki je primerljiv z integrirano grafično.

a ma epox 8RDA+ dual lan?

no pa tut če nima, mislim, da ni več razloga da bi kdo, ki noče samo čim cenejše plate, še kupoval plato na via kt400 čipovju. ali pač?
l'jga

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Ok, kot se mi je zdelo, na Hexusu so imeli pre-production plato. Tale Abitka definitivno še ni finalna, tako da luknje skoraj 100% bodo , fsb verjetno ostane do 237 MHz voltaže pa lahko da ostanejo na 1.85 ter 2.7V samo voltmodi so tako in tako enostavni.
Zdaj ko malo gledam kakšne ma folk iskušnje, vidim da so več al manj vse nforce2 plate OK, tud Asuska leti samo je pa že po defaultu dražja. Čeprav mene najbolj zanima kako nforce2 primerja s potweakano kt333 plato recimo oboje pri agresivnih timingih. Upam da bom kmalu lahko delal to primerjavo >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

nForce2 se izkaže na 333FSB. Drugače pa sem nekje videl test z KT333 in je zgubla za 10% pa isti hardware, vsi timingi so bli optimalni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

helowsa ::

V Italiji dobijo Asus N7X8 deluxe (dolby digital!) v kratkem,cena 46000 SIT.
lp,D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera plata in kateri ram

Oddelek: Kaj kupiti
81077 (970) monster-x
»

Nakup računalnika P4; mnenja o nakupu!

Oddelek: Kaj kupiti
101254 (1071) PlayTheGame
»

ASUS P4PE/L ali INTEL 2 D845PEBT2

Oddelek: Kaj kupiti
5865 (809) monster-x
»

Maticna plosca za Pentium 4 2.4ghz

Oddelek: Kaj kupiti
5719 (677) Han
»

Penitum4 z dvokanalnim DDR

Oddelek: Novice / Pomnilnik
61901 (1901) borchi

Več podobnih tem