» »

Novi P4

Novi P4

X-Bit Labs - Intel še kar ne odneha in še kar naprej pošilja na trg nove P4. Zdaj je objavil, da bo najnovejši član P4 družine, 1.7GHz, izšel 23. aprila. Cena procesorja bo okoli $700. Kljub visoki nazivni hitrosti pa novi P4 1.7GHz ne bo prekašal svojega tekmeca, AMD Athlon-a 1.33Ghz, v večini testov. Razen v Quake3, kjer je P4 najboljši.
Sočasno z izidom P4 1.7GHz pa bo Intel naznanil svoj nov procesor za strežnike, Pentium 4 Xeon. Ta procesor bo zgrajen na novem Foster jedru. Procesorji na Foster jedru se bodo od drugih P4 razlikovali po dvoprocesorski (dual-processor) podpori. Potrebovali pa bodo ploščo z novim Socket 603 ležiščem. Novi Foster-ji bodo izšli v 1.4GHz, 1.5GHz in 1.7GHz različicah.

15 komentarjev

zile ::

Kul Pretorijanec.
Jutranje novice so zakon :D.

Jeronimo ::

Kar tako naprej Pretorijanec. Upam da te ne bo prehitro minil začetni zagon. :D

Huey P ::

Athlon 1.33 GHz v vseh testih boljši od Pentium 4 razen v Quake... Kdo bo pa kupil P4 za igranje Quaka...
Pa tako naprej Pretorijanec...

NiggerBob ::

čestitke tudi z moje strani, Slo-Tech je zadnje čase pri novicah postal malo anemičen, oičitno mu je manjkalo sveže krvi...keep going on!

Trdi ::

Intelu gre vse slabse in slabse...

Freak ::

pa so pr intelu napovedovali 75% delež na trgu!

McHregec ::

Intel drvi v pogubo.

Trdi ::

No ravno v pogubo ne, ampak bo treba mal bolj porijet, fantje, in kaj zanimivega nardit...Kar se pa tice 75% deleza...:D

Pretorijanec ::

Fantje, najlepša vam hvala! Sploh ne veste, v kako veselje mi je pisat novice za vas! Brez skrbi, jutranje novice bodo postale zakonitost med tednom, ker imam zgodaj šolo. Če jih bom le najdel...:D

Paramedic ::

Ljudstvo se ti klanja, Praetorian! Hail, Pretorijanec!;)

Huey P ::

Intel bo res, če ne popravi svojih CEN, šel v bankrot. Najbolj strah me je le to; KAJ pa če bo AMD cene dvignil po propadu Intela??? Bomo potem kupovali Cyrix pr ocesorje??? Malo razmislite...

Rott-von-weiler ::

ja 70$ bo stal v ameriki pri nas pa verjetno 250k:O

Boeing ::

pa ne.... to bi blo bed če bi propadu k pol je use možn... sam mislim da AMD-jeva strategija ni v tem, da bojo ob morebitnem propadu intela navil cene... po moje jih bojo sam še spustil, da bojo sfukal še vio in njene cyrixe, malenkost dvignili cene in zavzel 100% tržni delež... in kot je že praksa, pohamali the big blue intel, povečal proizvodnjo... no ja, živi bli pa videli !
:D

Pretorijanec ::

Če bo šlo tko kt dozdej... bo Intel sam sebe unuču! Mene spominja na Stalina. Ko ni blo še nobene nevarnosti AMD-ja ga je Intel vidu kot hudga tekmeca. Paranojik! In seveda investiral v RDRAM. AMD je po drugi strani igral zlo cool, hladno in investiral v nekaj bol "zemeljskega". V DDR RAM torej. In danes...?

Boeing ::

pretorijanec: danes AMD rula pa nej reče kir kol kar hoče... btw: Stalin nikol ne bo hin ! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mobile pentium 4?

Oddelek: Kaj kupiti
182546 (1953) Anney
»

Prenosniki s Pentiumom 4 Extreme Edition

Oddelek: Novice / Ostale najave
61859 (1859) CCfly
»

Intel Celeron 1,7GHZ ali Intel P4 1,7GHZ?

Oddelek: Kaj kupiti
91016 (862) Sodom
»

Katero grafično?, Kaj bi vi vzel.neki izbire.......

Oddelek: Kaj kupiti
291630 (1141) Klemenn
»

Test Pentiuma 4 2200 Mhz in AMD XP 2000+

Oddelek: Novice / Procesorji
162216 (2216) Loki

Več podobnih tem