» »

Grafične kartice...

Grafične kartice...

Tech Report - Ob današnjem razvoju grafičnih kartic je res težko ostati na tekočem. Pred časom sta obe gonilni podjetji razvoja 3D grafičnih kartic za igričarje, ATi in nVidia, prenovili svojo zbirko. Tako lahko na tržišču od nVidiinih kartic najdemo kar Geforce2 MX200, MX400, Ti, Geforce3 Ti200 ter Ti500 ter Geforce4 Ti4200, Ti4400 ter Ti4600. ATi ponuja Radeone 7000, 7200, 7500, 8500 in 8500 128 MB, da ne omenjam Radeonov 7500 ter 8500 All-In-Wonder. Zmeda, kajne? Popolna. Prav zato so nam na pomoč priskočili The Tech Reportovci, ki so na 15 straneh strnili funkcije, prednosti ter pomanjkljivosti večine zgoraj naštetih kartic. Vse so tudi primerjali med seboj ter potegnili smiseln zaključek. Klik!

7 komentarjev

AtaStrumf ::

Predvsem tile Radeoni 7000 in 7200 in še tastari navadni, LE, pa še en je se mi zdi, mi niso kaj preveč jasni za kaj se gre, če rabiš recimo eno pocen grafiko. Upam da so the tech reportovci kaj pametnega spisali tudi o tem. Grem kar brat, lahko pa mi kdo od vas razjasni pojme, če se mu da.

undefined ::

Odličen članek, ni kaj, več kot odličen! Takih je dandanes vse premalo na spletu - pravzaprav skoraj nikjer. S tem večino mislim na nepristranstvo.

Torej, že veste kaj se splača kupiti:
danes - Radeon 8500LE, jutri - GF4 Ti4200.
Vendar se po moje vseeno bolje splača še malo počakati kak mesec na GF4 Ti4200. :)

Muflon1 ::

IceMan: Ne splača se čakat na GF4 Ti4200 še en mesec...zdej se kup Radeona 8500 LE. Če boš pa čakal še en mesec lahko pa počakaš še enega na Radeon 9500:D

undefined ::

R300 pa nikar ne pričakuj do jeseni... ko bo nVIDIA tudi že imela novega aduta. :)

eland ::

Sam imam LE in v špilih ni take razlike, da bi se splačal imet kej več kot MX400. Špili še očitno niso prišli na ta nivo, ko bojo bomo pa kupil ta pravo kartico. R300 seveda >:D

attackiko ::

Atastrumf, 7000 in 7200 sploh nista opisana v člankih če sem prav bral. Gre pa za bivše Radeone VE. Bedna hitrost seveda

undefined ::

Kiralys: ko kupiš avto, ga ne kupiš za včeraj pa samo za danes, tak bi si kupil nek škart. Ko kupiš računalnik, si tudi danešnje dni gotovo ne kupiš 500MHz CPU, čeprav bi nekaterim čisto zadovoljeval. Ko kupiš danes grafično, je ne kupiš za včerajšnje igre, saj jo imaš namreč namen v računalu obdržati najmanj eno leto ali celo dve, v tem času pa bo prišlo ven ogromno iger z novo podprtimi tehnologijami, še celo take, da boš na koncu spet moral kupiti novo kartico čez kakšne dve leti... čudno, ane? Al imaš mogoče namen če par mesecev kupiti spet novo kartico, ko bodo zunaj te napovedane igre, katerih funkcij MX400 ne bo podpiral? :))
Sicer pa poglej si benchmarke v tem testu... že GF2 Ti izpade v današnjih igrah, da MX-a sploh omenjamo ne. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup graficne

Oddelek: Kaj kupiti
351719 (1108) urosh
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171935 (1501) globoko grlo
»

katero graficno

Oddelek: Kaj kupiti
272084 (1772) Klemenn
»

Test cenejših grafičnih kartic

Oddelek: Novice / Grafične kartice
282352 (2352) _Mortal_
»

Ekskluziven test na Slo-Techu!

Oddelek: Novice / Nova vsebina
401855 (1855) Sergio

Več podobnih tem