» »

Detonatorji

Detonatorji

Slo-Tech - Ko sva z alien-wjem premlevala, kakšen članek naj bi napisal, sva kaj kmalu prišla na idejo primerjave nVidiinih Detonatorjev med sabo. Vem, da je tema že izlajnana na veliki večini HW&OC straneh, ampak smo rekli, da se testiranje še iz n-tega zornega kota pač splača. Alien-w se je zadeve lotil zelo resno, tako resno, da je uvedel celo svojo enoto za merjenje hitrosti grafične kartice, tech imenovano. Če še vedno ne veste, katere Detonatorje za vraga namestiti, vam ogled močno priporočam.

12 komentarjev

BigFoot ::

ok, dej pa ne vem al sm jest butast al kaj, samo po moji logiki je med 12.00 in 6.88 razlike za 10FPS v Q3. ker razultati ki si (alien-w) jih dobil so v techih, rajt? le te so dobil tako da si 20xFPS + marke delil z 10. se pravi da mors razliko 20 techov pomnožit z 10. se pravi da je to 10FPSjev, rajt?
correct me if i'm wrong, ker dele sm zaspan ko svina in je tud možno da se motim.

VASkO ::

tvoj celeron je za en drek:D
sem testiral z istimi nastavitvami na duronu 850 (kartica na 175/166 -gf2mx) pa dobim v quake3 82 FPSjev, ti pa samo 63, hahaha:D:D:D

BigFoot ::

to ni bistvo. ka-li?

Paramedic ::

Pa v nekaterih testih si mel prižgan powerstrip, v drugih pa ne, kar pomeni, da je bila količina prostega rama različna. Ja teste bo treba vse ponovit! MUHUHAHA!>:D>:D

Bajo1 ::

Če vam manjka idej za članke predlagam test tv-tunerjev in članek o odkodiranju kabelskih programov. Sicer je ena dobra slo stran o tem ampak so tam testirani tunerji že nekoliko zastareli.

alien-w ::

BigFoot: sem se enkrat pogledal. Pise: To pomeni 20 techov razlike, kar pa lahko enacimo z 1 FPSjem v Quaki Lej, 1 tech = (20 x fps + 3dmark)/10. Ce imas znane teche in nimas znanih Fpsjev, lahko sestavis enacbo. Vzemimo, da je FPS = 1, pa da bi mi to radi dokazali. 3dMarkov je potem 20 (ker je 20XFPS približno enako 3Dmarkom). Tako dobimo, da je techov 4.
(20x1 + 20)/10 = 4. Rajt?
no ce vzamemo, da je fps neznan in da so techi 20 potem je pa (20 x FPS + 20)/10 = 20. Iz tega dobimo, da je FPS = 9.
No res sem imel narobe, bom popravil! Sam tako ali tako ne odtehta lepse slike, pa na zalost te techi ne grejo v FPS od Q3a, ampak grejo v 3D marke.:8)

alien-w ::

Paramedic: pri 256MB rama se to sploh ne pozna, ker pokuri kvecjemu 2Megabajta rama, pa tud ce bi ga 10, to ni NIX v primerjavi z 256! Lahko pa ti ponoviš te teste, pa jih popravis, ce zelis.
Vasko: takrat ko sem imel 63FPSjev sem imel procesor na 600, zato je taka razlika. Declockaj ga na 600, pa potem poglej rezultate, vem da bodo malce višji, samo bodo že bližje mojim.

morphling1 ::

Če dodam, ko sem danes testiral detonatorje 6.50 , 7.58 , 10.80 ter 11.01 vse v windows 2000 sem ugotovil da vsaj pri meni daleč najboljše rezultate v 3dmark2000 dobim z 11.01 (default bench.) več kot 50% hitreje v q3 team areni pa so razlike neopazne, kar se mene tiče ostajam na 11.01 vsaj pri 16 bitnih barvah. Bom testiral še 3dmark 2001 , potem pa javim vse rezultate.

VASkO ::

sem declockal durona na 600mhz, kartico pa na 175/183, kot tvoja alien. Moj rezultat v Quake3 je 68,1 FPSja na enakih nastavitvah.:D
Go duron, go!

XtX ::

mah, jajca.
rad bi pa povedal, da bi se vidva lahko v gostilni pomenla, ker so taki komentarji total bedni.

XtX ::

mislim na to:
(ne, nisi ;) --Sergio)
(uuu... a oba dva? --Sergio)
(bolje zate --Sergio)
(ja, vsaj enkrat ti dam prav --Sergio)
(Ne, nisi. --Sergio)
(Ja, pa boš. All your time is a belong to us. --Sergio)

Sergio ::

Am... to služi za popestritev... Se je že pojavljalo v člankih in se še bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leadtek GF4 samo 310/575 KAKO TO

Oddelek: Navijanje
221562 (1041) BaRtMaN
»

Novi Detonatorji

Oddelek: Novice / Nova vsebina
91682 (1682) Sergio
»

Detonatorji 12.10

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
61497 (1497) XCT
»

Še ena primerjavica

Oddelek: Novice / Grafične kartice
51777 (1777) Sergio
»

OC in Detonatorji

Oddelek: Navijanje
9984 (870) R@C@

Več podobnih tem