» »

Intel toži Vio. Ali obratno???

Intel toži Vio. Ali obratno???

The Register - Pred nekaj dnevi je bila objavljena novica o Intelovi tožbi VIA-e zaradi nabora čipov (oz. vodila) za procesorje Pentium 4. Sedaj VIA na Tajvanu in v Združenih Državah toži Intela zaradi neplačila licenc Pentiuma 4 ter i845 čipovja.

Sam sem ob tem rekel le "Urg!", saj se mi je to zdela zadnja možna varianta. Pa vendar je na tej stvari tudi nekaj več kot le absurd... Namreč, pred leti je podjetje S3 od propadlega Exponential-a odkupilo nekaj zanimivih procesorskih patentov. Kasneje je Intel vse (ali nekaj njih) licenciral, S3-ju pa omogočil dostop do tehnologije Pentiuma 4. In vse je bilo lepo. Potem pa so delnice S3-ja romale pod okrilje VIA-e - tu pa Intel zanika, da bi VIA imela pravico do uporabe P4 tehnologije. Protiudarec? VIA trdi, da Intel sedaj nima pravic do tehnologije podjetja Exponential! To bo vsekakor še zelo zanimivo, po mojem skromnem mnenju pa se bo končalo dokaj kmalu, z ali odkupom licenc na obeh straneh ali odstopom od tožb. "Verjetno pa se zelo motim", če mi je dovoljeno refrazirati Monitor.

4 komentarji

undefined ::

VIA se oprijema za slamo.

JXS ::

ker se tiče tožbe Intel --> Via ima Via 80% možnosti, glede tožbe Via--> Intel pa če je stvar res taka kot jo je napisal LordNinja, ima Via 99% možnosti za zmago. Kar je za nas vse dobra napoved.>:D

undefined ::

No Mrxjs, ko toliko veš, pa nam še razloži zakaj je to za nas tako zelo dobro.

Ziga Dolhar ::

Stvar je napisana, kot jo je Pisun razumel :] Močno verjamem, da je Pisun spisal pravilno, ampak klik 'izvorne' strani tudi ne bo škodil :]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC je prevzel proizvajalca grafičnih čipov S3 Graphics

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
114534 (3637) Senitel
»

NVidia kupuje VIA Tehnologies?

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
234623 (3624) Jst

AMD vs. INTEL

Oddelek: Strojna oprema
321976 (1436) V-i-p
»

Kocka je padla - Intel bo tožil Vio

Oddelek: Novice / Matične plošče
102374 (2374) BigFoot

Več podobnih tem