» »

Kako stiskati?

Kako stiskati?

Tweak Town - Ravno danes se je Primož igral z vrhnjo sliko Slo-Techa ter ugotovil, da se da v Linuxu (meni se zdi, da kar v shellu, nisem prepričan - nisem Linuxaš, priznam) dotično sliko pošteno skrčiti brez kakšnega opaznega upada kakovosti prikaza. Rezultat? Iz 52 KB smo dobili 13 KB, kar se izjemno pozna v količini poslanega prometa ter posledično na obremenitvi strežnika. Orgazmično. Za vse nas, uporabnike Oken, pa tale kratek članek, ki opisuje shranjevanje JPG datotek v programu Adobe Photoshop. Tip vztraja na tem, da je za uporabo na spletu stiskanje v razmerju 1:25 popolnoma sprejemljivo. Mu verjamete?

10 komentarjev

Gandalfar ::

zakaj je pa potem se zmeraj 30k velika ^_^

minmax ::

problem slike je da postane dokaj grda ko se skalira na širino primerno za zaslone z večjimi resolucijami...
drugače pa prihaja jpg2000
pa ste probal PNG z maximalnim stiskanjem?

||_^_|| ::

slika že pri 1152x864 rata obupno grda. Mogoče je bla že prej taka pa nism opazu, ampak je res obupna.

Baja ::

Če prav razumem gre za gornjo sliko z data kablom pa molex konektorjem. Samo ko sem si jo jaz shranjo na disk (desni klik -save picture as ), mi je shranilo kot .bmp, velikosti 269 Kb . 8-O 8-O
Upam, da res nimate .bmp slike gor.

Pisk ::

Program se imenuje JASC PAINT SHOP PRO 7! :'(

Brane2 ::

Mislim, da je tle Photoshop malce boljši od Paintshopa.

BTW: Ta slikca na vrhu je precej zajebana za kompresijo. Full enih rastrov pa ostrih robov pa relativno majhen spekter barv, kjer bi se lahko jpg pokazu.

Tud jaz sem najdu na gnu.org jpegoptimizer (sam ga nisem še nainstaliru & probu) , če je to uporabu-cool.

Lepo da stvari še delajo iz command prompta.


Aja, BTW- tole sliko sem res dolpotegnu kot bmp

PS: Pol sem jo ročno potegnu z URL

headline.jpg

in stvar ma res 13.11 kB...

ender ::

"pošteno skrčiti brez kakšnega opaznega upada kakovosti prikaza" - slika zdaj izgleda obupno - malce si oglejte številke, ter predvsem stolpec pod šptevilko 8, kjer se lepo vidijo kvadratki...

dr.J ::

Čestitke za pravilno orientiranost pri dizajnu! Ko bi le imeli več posnemovalcev!

Prva stvar je kakovost informacij, druga je pač hitrost, ki jo razni migljajoči in podobni zmazki tipa flash & co. onemogočajo. Nimamo vsi ISDN pa ADSL ali kabla! In ne vem, zakaj bi potem plačevali nepotrebne impulza za download nebodigatreba!

Če folk rad gleda sliko, pa naredite link in si jo bodo lahko ogledali ločeno ali pa dali za kak background.

Aja, opazil sem, da pogosto čaka na centraliprom.com - zoprna stvar! A se da še to porihtati?

JurijTurnsek ::

lahko bi naredil v profilu, da bi izbral, kake vrste konekcijo maš, pa bi na podlagi tega prilagajali kvaliteto slik na strani...

al pa uredite da z javascriptom dobiš resolucijo ekrana in tam kjer se zadeva hudo raztegne loadaš večjo sliko

BigFoot ::

res da je zdej slika veliko grša (ekran laufam na 1600x1200), samo po pravici povedano mi to dol visi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma LG50PK750

Oddelek: Zvok in slika
82177 (1487) Daddy1
»

Test MSI GX720X - prenosnik najvišjega razreda by M-XXXX

Oddelek: Strojna oprema
333836 (3233) IVo
»

[M-XXXX] Test Asus EEE 900

Oddelek: Strojna oprema
131982 (1622) Zero One
»

[M-XXXX] Primerjalni test Radeona 4870

Oddelek: Strojna oprema
121759 (1519) DJ MartiNi
»

Fanatec 911 Turbo volan.

Oddelek: Strojna oprema
212346 (1695) thomasg

Več podobnih tem