» »

Danijel Still: Ko Okna niso Okna

Danijel Still: Ko Okna niso Okna

The Register -
Q. My question is: Can the graphical user interface of Windows be removed?
A. I'm sorry. No, I do not believe so. It would no longer be Windows.
V Ameriki je trenutno pravi hit nadaljevanje Rapsodije Microsoft. Vsebina knjige nam razloži ustroj nam znanega sveta: da sta KDE ter GNOME pravzaprav operacijska sistema, da če na Linuxu slednja odstraniš, istočasno odstraniš praktično tudi možnost povezave na internet. Glavna oseba v drami, ki se dogaja na ameriških sodiščih pa sta karizmatični tožilec, Kevin Hodges, ter Poznavalec™ iz MIT-a in Microsoftova priča, Stuart E Madnick.

Celoten izvod komedije si zagotovite tukajle. No, Kliknii že!

12 komentarjev

CaqKa ::

kaj lahko to kdo komentira ker mi ni cisto prav jasno o cem se gre.. o winsih al o linuxu?

Ziga Dolhar ::

Eh, klikni že tam...

Loki ::

zakaj ne kliknes na povezavo in si sam preberes?
drugace pa clanek govori tako o Linuxu (ce odstranis kde/ gnome, izgubis internet - kar ni res, ker imas se en ukaz z command prompta :)) , vwdial se mi zdi, nisem pa 100%) kot o windowsih (se da odstraniti gui z winsev)

Ziga Dolhar ::

Loki: no, ono je še bolj pretirano... recimo, v Windowsih odstraniš Word, pa to pomeni, da ne morš več uporabljat tipkovnicer :]. :]

Loki ::

sej tak je pisal v novic...jest sem mu sam povzetek naredil...:))

Ziga Dolhar ::

Loki: če sem malo tečen,... tvoj odgovor z WVdialom bi se v moji sceni (word, tipkovnica) glasil takole:

Če odstraniš Word, ni nujno, da ti tipkjovnica ne dela več, ker maš še WordPad! :]

Loki ::

da če na Linuxu slednja odstraniš, istočasno odstraniš praktično tudi možnost povezave na internet.


to ne pomeni, da ti modem neha delovati :)) , ampak da nej se nebi mogel povezati na net (ce predpostavis, da nimas nobenega programa) (glede modema glej tvoj zadnji komentar).

ce odstranis word, mas se zmerej Edit for Dos.:)) :)) :)) :))

||_^_|| ::

Ampak jst še zmerom ne kaperam kako so loh tolk tupi.
A gdo koga sili da uporablja windowse? Če so mu kul in če sprejema vse kar dobi zraven naj jih če pa ne pa dijo! Amerika..

Loki ::

jih ti ne?

aky ::

:O MIT profesor s takimi bedarijami... Žalost. ŽALOST!

BTW, Netscape (ali pa kaj drugega) lahko laufas brez KDE ali GNOME ali česarkoli. Samo X server moras zalaufati. Če pa še tega nimaš pa je pri roki vedno lynx.

CaqKa ::

ja kaj pa če imš internet preko LAN?... sej pa pol glih tak dela net brez kakega wwdial... pa lepo v konzoli vse bitchx pa lynx.. pa pine več pa nisem rabo na tistem indy irixu ko je bil v soli.... kje te piše da moreš dostopat preko dial up... dial up ni internet.. no to mi pač ni blo jasno. če pa kdo česa ne zna nastavit brez guia je pa druga stvar

Gh0st ::

Windows je itaq sranje.
Sej Windows ni druzga kukr interface. Če bi Windowse odstranil, bi dobil 8-bitni OS, DOS. SRAMOTA!!!!!!
Pravijo da je Windows 2000 in XP 32-bitni OS. Seveda je 32-bitni interface, ampak core je pa še vedno 8-bitno sranje iz 80-let, ki ne dopušča shranjevanja imen datotek daljših kot 8 znakov.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava oken v trenutnem času

Oddelek: Loža
142112 (1312) BivšiUser2
»

Težave z okni

Oddelek: Pomoč in nasveti
8868 (759) rokuss
»

Dve različici Oken?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
352798 (2798) swar
»

Slovenska okna?

Oddelek: Operacijski sistemi
11963 (756) blazp88
»

Danijel Still: Ko Okna niso Okna

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
121713 (1713) Ziga Dolhar

Več podobnih tem