» »

sistem ugasa !!

sistem ugasa !!

badboy ::

problemov sem imel ze toliko da sem cel disk sformatiral in pol se enkrat in...tako da sem v dveh dne 5krat formatiral in namestil winze.

samo sedaj sem pa rekel zadnjic....

problem je v tem da vsakic ko sistem postane malce bolj zaposlen (naprimer DL internet explorerja 6) sistem zmrzne in cez nekaj sekund resetira !!!?!?!?

tako da mi je resetiral vsaj 6-8 krat dokler nisem explorerja do konca nalozil...

imam pa naslednjo konfiguracijo:
amd athlon 1000+vent
265 rama micron
abit kt7a osnovna plosca
graficna hercules 3d prophet 64mb 4500
zvocna SB Live! 5.1
ohisje atx midi 230W
-to je bilo kupljeno na novo spodnje pa je staro
trdi disk 17Gb 5.500 rpm
disketna
cdrom teac
cdrw philips 804


prosim za kakersno koli pomoc !!!!!

naj vam hvala !

ce boste resil problem vas caka presenecenje ;) Res!
info@badboy.bihosting.com
  • spremenilo: badboy ()

JLP ::

Mislm da maš mal prešvoh napajalnik. Dej prbej saj 250W al pa še raj 300W not dat.
Live long and prosper!

cyber ::

Najprej probaj ram zamenjat,sposod si ga kje ker sem jaz zarad rama imel podobne težave ker ni bil kompatibilen z mojo plato imam tud abitko.
Pa se mi je sistem tud sesuval,da ne rečem koliko krat ko sem hotel pognat igro kar naenkrat sam od sebe resetiral ,kak sem ga obremenil je riknil al total al javil eror al pa sam zmrznil.

TheHijacker ::

Neki tacga se je tud men dogajal. Flashi nazaj na ZT verzijo biosa za plato in downgrejdi driverje za hpt370....
http://www.google.si

badboy ::

sam zakaj ram ne bi bil kompatibilen ??? sej so mi ga pri mlacomu dal pac tistega ki naj bi najbolj zdraven pasal (pa prosim ne zej zacet nekaj o mlacomu in podobno ;)

napajalnik je zelo mozno da je presibej JLP-ti ze poznas moje probleme iz prejsnih tem ;)

se kaksni predlogi ???

glede tistega Hijacker kar si napisau: nimam tolj pojma o tem:8)
info@badboy.bihosting.com

TheHijacker ::

Bom še enkrat bolj podrobno... Nekaj takšnega se je tudi meni dogajalo. Ko se je sistem malce bolj obremenil mi je stvar zmrznila in kasneje se je sam resetiral. Prvi problem sem odkril je bil v Via 4in1. Ko sem si jih namestil se mi je začelo sesuvati. Ponavadi takrat ko sem kopiral kaj iz CD-ja na disk. Drugi problem je bil BIOS za Abit Kt7a RAID verzija 3C, ki ima novejši bios tudi za htp370 RAID kontroler, ki je na plati. Po flashu na ta bios se mi je ponovno sesuvalo. Sem dal sedaj nazaj na verzijo pred 3C in to je ZT...
Napajalnik pa imam 250W. Sedaj mi stvar deluje...
http://www.google.si

StarY ::

preber si na internetu vse o Abitu KT7A in SB Live! 5.1 in o problemih ter resevanju problemov okrog tega.

Pikachu ::

Napajalnik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ko proc nic ne dela (oz zelo malo in je v IDLE) tudi malo porabi. Ko ga obremenis, se poraba zveca. Pri tvojem ubogem 230 W napajalniku si na MEJI!!! Pri obremenitvi proc potegne prevec toka, napetost na napajalniku se sesede, logicni nivoji in procesi v procu se sesedejo in sledi reset.

Pa se to: Folk! Da ne boste mislili, da daje vas napajalnik, kjer pise 250 W res kdaj v zivljenju 250 W (sploh)! To je bilo mogoce res v casu XT/AT masin in njihovih kilskih napajalnikov. Zdaj pa zal ne vec. Dandanasnji napajalniki daje jo max 60% nazivne vrednosti, potem pa se sesedejo! In 1G in vec Athloni so mucho pozresni, kar se pozna v VELIKIH tokovih, ki jih napajalniki NE zmorejo. Amen.

Nauk: Kupi najmocnejsi napajalnik, ki ga prodajalec premore. Ne bo nic narobe.

badboy ::

pikacu
se pravi da si 100% da je za to kriv napajalnik ? upam da imas prav, ker ga nameravam jutri kupiti,big tower vsaj 300W, ce je to res dobis od mene neko malenkost kot znak hvaleznosti! ker se mi ze precej mudi, toliko dela imam pa se worda ne morem u miru namesiti, kaj sele corel draw

stary:
sem bral precej danes o tem na netu, toda nikjer nisem zasledil konkretne resitve problema, mogoce ves kje ?

a je za te probleme mogoce kriva tudi temperatura proca ? vecinoma je tam okoli 36-40stopin pri obremenitvah do 43 nikoli pa se ni sla cez.

lp
info@badboy.bihosting.com

OldSkul ::

To pa sigurno ne!

badboy ::

to pa to ;)

zej sm nabavil 300W BIIIG tower in upam da bo vse velikooo bolje sedaj !

je pa se neki, sedajle sem v internet kofetku v kranjski gori ker doma mi je zacel register jebat, tko da sedaj ne morem niti tole napisat, ker mi pri vsakem zagonu javi da je Explorer naredil neveljavno napako blablablabla...

ce se kermu ljubi bi lepo prosil da me kontaktira na mail in mi pusti telefonsko pa se pomeniva malce po telefonu, bil bi vec kot zelooo hvalezen
info@badboy.bihosting.com

badboy ::

noja naj vam povem kdo je bil kribvec ;( RAM ! prasica nemarna ;)
noja kaj mores imam pa vsaj ohisje za nekaj generacij pcjev.
info@badboy.bihosting.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tbird 1.2Ghz, napajalnik problemi?

Oddelek: Strojna oprema
101028 (881) ALiEN
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684288 (3329) rc-car
»

freezing

Oddelek: Pomoč in nasveti
13828 (668) TheHijacker
»

OC-anje ABIT KT-7A: <b>Update</b>

Oddelek: Navijanje
271260 (954) morphling1
»

Kt7A + TB900 OC :(

Oddelek: Navijanje
271266 (1043) AtaStrumf

Več podobnih tem