» »

OSX za PCje ??

OSX za PCje ??

VIA Hardware - Sodeč po članku na Via Hardware je Apple sposoben predstaviti svoj sistem OSX tudi za PCje, saj temelji na sistemu UNIX. Po svetu se širijo tudi govorice, da Apple v svojih laboratorijih pripravlja PC verzijo OSXa. V tem članku so se posvetili naštevanju dobrih in slabih strani predstavitve sistema OSX za uporabnike PC računalnikov.

4 komentarji

Beat-O ::

Če bo OS X res, deloval zgodi, bom jest prvi k bo teku v trgovino, al pa h frendu po pirat kopijo. 0:)

IceIceBaby ::

nebos ker bom jaz prej :)

Sam pomoje to nebo to. Mel sem iMaca en cas pa je vse deloval enostavno ZAKON. Ampak veliko vlogo tuki igra tudi hardware ki je pa v Macih tak kot je. Zato je tudi OSX prilagojen tocno temu hardveru, v PCa pa stlacis lahko miljon razlicnih kombinacij.

cekr ::

Tudi sam bom takoj zraven.

Se mi pa zdi, da je to dvorezen meč za Apple.
Če bodo pripravili sistem, da bo deloval popolno na PC-jih, se jim lahko vrne to kot bumerang - nihče ne bo več kupoval original Mac-ov, ker so PC-ji bistveno cenejši, pa še večja izbira je.

tha_man ::

Mogoče namerava tud Apple postati čisto softverska firma, tako kot njegovi nekdanji konkurenti, Atari and Amiga :D

Drugače je pa OSX že kul, sm na PC-ju bo sranje z gonilniki, in to veliko večje kot za Windowse. To je pa itak glavna prednost Macov - zaprt sistem --> ni problemov s hardverom in gonilniki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utorent

Oddelek: Programska oprema
9944 (623) krebs11
»

operacijski sistem Free Dos

Oddelek: Operacijski sistemi
133888 (3342) NejcSSD

iMac ali PC za 1200€

Oddelek: Kaj kupiti
476475 (5660) bluefish
»

homemade Mac?

Oddelek: Operacijski sistemi
443523 (1996) robbe
»

Powerbook G4

Oddelek: Strojna oprema
51120 (1029) IceIceBaby

Več podobnih tem