» »

homemade Mac?

homemade Mac?

kihc ::

Učeri sm malo cedil sline na Macih v Mac štacuni v BTCju in sedaj sm pršu na eno zelo neumno idejo - Če recimo dobim pravi hardware, tak kot je konfiguracijah Macov, je mogoče na tako kišto "normalno" naložit OS X tako, da zadeve lavfajo kot je treba?

Če ne zakaj ne? Uporablja Apple kakšne posebne osnovne plošče z custom firmwarom? Zaradi česa tretjega?

Da ne bo pomote, ne bi rad samo naložu OS X na PC - rad bi si dobesedno sestavu en Applov strojček, pa gor naložu njihov software. Ok, ne bi zgledal kot Apple, ampak iz performančnega in izkustvenega stališča naj bi blo približno isto.

Vse me zanima le informativno, ne namigujem na nikakršno koli kaznivo dejanje.
x

netanyahu ::

Uporablja Apple kakšne posebne osnovne plošče z custom firmwarom?

Da. Osnovne plošče dizajnirajo sami (oz. v povezavi z Intelom). Namesto BIOSa uporabljajo sodobnejši EFI firmware. Zaenkrat ga ni v nobeni normalni PC plošči, ker se Windowsi ne znajo bootati z njim (podporo prinaša Vista SP1, samo za x86-64).

Tvojo nalogo je nemogoče zadovoljivo rešiti.

OrkAA ::

Njegovo nalogo je povsem mogoče čisto preprosto rešiti.

http://osx86.thefreesuite.com/

netanyahu ::

Še enkrat preberi prvi dve sporočili. Močno se mi zdi, da to ni tisto, kar iščemo v tej temi.

tigrr ::

Pa je.. očitno OSX teče (shekano) na PCjih že kar nekaj časa.

A kdo med vami zadevo uporablja, kako se kaj obnese ?

*TV* ::

jas mam leoparda naloženega na Athlonu.
zadeva deluje presenetljivo dobro, stabilnost OK, tezave so bolj ali manj pri instalaciji.

lp

kihc ::

In najbrž take plošče v Slo ni mogoče dobiti nikjer? Uvoznik za apple najbrž niti ne sme niti noče take plošče prodat, če sploh imajo servis tukaj.
x

opeter ::

In najbrž take plošče v Slo ni mogoče dobiti nikjer? Uvoznik za apple najbrž niti ne sme niti noče take plošče prodat, če sploh imajo servis tukaj.


Te opcije enostavno ni. Lahko pa poskusiš poiskati kakšno ti. "shackano" verzijo MacOS x86.
V podrobnosti pa raje ne bom šel, ker je to že ilegalno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kihc ::

Mnjah, škoda, na ebayu tud še ni intel-mac komponent, ker je zadeva očitno preveč nova, da bi jo šel kdo prodajat po kosih. Pa kolikor vidim na googlu tudi če bi dobu ploščo še vedno ne bi povsem delovalo zaradi drm-ja.

Pol se pravi da ne bo nič :/
x

Gandalfar ::

Ce bos se sel hekane mace mocno priporocam nakup originalne mac tipkovnice. Ne verjamem, da se da z win verzijo tako dobro emulirat experience mac tipkovnice, da se ne bi splacal posebne kupit za dolgi rok.

OrkAA ::

kihc: Ne razumem te popolnoma... Če želiš maca, potem ga kupi. Če pa želiš nek približek, bo pa povsem zadostovala vsaka matična plošča z bolj znanim chipsetom.

kihc ::

Sej to glede nakupa maca se čist strinjam. Pač doma bi rabu eno simpl kišto bolj za internet pa kaj natipkat itd ... pa sm pač pomislu, če bi se dalo zadevo na preprost način skup spravit.

600€+ kot je cena pri nas za Mac mini se mi zdi pa čist preveč za po netu brskat.

Sej glede hekanga OSa sm seveda že premišleval, sam problem je, da zadeve ne morm prej sprobat kako se obnaša, ker hekane verzije ne delajo na mojmu athlonu.

Sicer zdaj sem že offtopic in vem da nekaj je že nekaj odprtih tem na forumu, ampak vseeno; tisti, ki imate, ste sprobal "neuradno" verzijo - pravte, da dela ok, ko enkrat stvar inštaliraš?
Kako je pa z updati? Na netu sem zasledil, da so težave predvsem tam?
x

opeter ::

Oprosti, ampak za brskati po netu pa je dovolj že vsak kišta za 200 € + Linux. Za to ne rabiš Maca oz. MacOS.
Sicer pa ima MacOS-ov Safari probleme pri prikazu nekaterih spletnih strani, sploh pri tistih, ki niso narejeni po W3C standardu. Večina slovenskih ni. ;)

Zato pa sem, ko sem še imel Maca uporabljal Firefox, občasno pa tudi Camino oz. Opero.
Pri meni se je sicer za Maca še najbolj obnesel Firefox.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

borchi ::

> Pa kolikor vidim na googlu tudi če bi dobu ploščo še vedno ne bi povsem delovalo zaradi drm-ja.

OS X ni drm-jan. oz. tist TPM čip na platah v mac-ih ne dela nič. pravzaprav baje TPM čipa sploh ni več na novejših revizijah mac-ov.
l'jga

borchi ::

> tisti, ki imate, ste sprobal "neuradno" verzijo - pravte, da dela ok, ko enkrat stvar inštaliraš?

dela tako dobro kolikor "posvečen" je tvoj HW.

> Kako je pa z updati? Na netu sem zasledil, da so težave predvsem tam?

z efi "enabled" darwin bootloaderjem narediš upgrade tako kot bi imel pravega mac-a. seveda je pred vsakim update-om pametno preverit, če so kaki problemi, ker si lahko apple zmisli novo zvijačo kako zjebat hackintoshe ali pa se mu to posreči nenamenoma...

sicer pa, zakaj bi zapravljal denar za hackintosha, itak si boš potem kupil pravega mac-a :D. sem doživel na svoji koži. sicer imam na PC mašini tudi leoparda ampak bolj zaradi fore kot pa česa drugega...
l'jga

Arzen ::

Ko boš enkrat sprobal maca ne boš več hotel nazaj na PC-ja oz Windowse. Problem imajo le še v podpori določenih programov/komponent (zunanjih recimo Polarjevih ur ipd.) in za igranje igric osatlo pa je super.

FastWIND ::

Tole s Polarjem tudi mene muči in mi ni čisto jasno zakaj Polar in Apple tega ne uredita... Pa če bi šlo za neko ž firmo bi še rekel ampak gre za No. 1 med merilci srčnega utripa...

Arzen ::

Imaš alternativo http://www.ismarttrain.com/.

Problem pa je v Polarju ne Mac-u...

knoedl ::

"Sicer pa ima MacOS-ov Safari probleme pri prikazu nekaterih spletnih strani, sploh pri tistih, ki niso narejeni po W3C standardu. Večina slovenskih ni."

Nevem ke si to pobrov ampak žou ne drži, mogoče z prejšno verzijo safarija, zdajšna verzija rendra strani tako, kot firefox in opera, ni nobene razlike.
http://knedl.keewee.si

PARTyZAN ::

Mogoce zadosca za igranje igric, ja. Za igranje iger si je treba pa kar navaden PC omislit ;).

borchi ::

pravi homemade mac, če se komu da...
l'jga

PaX_MaN ::

Eh, preveč denarja bi pobralo. :D :P
Mam raje iPC oz. iMac to PC conversion. :P :D
Če bi le kje dobil ohišje...

Arzen ::

Ma kdo kaj od tega v mašini in za to tudi driverja za OSx86:

1. Zvočna (Realtek High Definition Audio)
2. Mrežna kartica (Atheros L1 Gigabit Ethernet)

Plošča je Asus P5K.

LP, Gorazd

borchi ::

zakaj misliš, da ni vredno pogledat na 10.5.1 HCL?


P5K Intel P35 + ICH9 Chipset
Install method: Kalyway 10.5.1
BIOS version 8.05, Rev. unknown
Kalyway:
Audio working out of the box (patch on DVD)
Onboard LAN not working
SATA & IDE working
l'jga

Arzen ::

Vmes tudi pogledal vendar upal da se bo našla rešitev za mrežno ker brez nje je sistem za mene neuporabn.

borchi ::

> Vmes tudi pogledal

si mislil, da bo nekdo medtem ko ti instaliraš os x, napisal driver za mrežno?! pogledaš prej, kater HW je podprt. na začetku si rekel, da imaš na izbiro Asus in Gigabyte plato, odločil si se pa za tisto, ki nima driverja za ethernet, čeprav ti brez njega ni živet?! ne razumem...

sej bi ti svetoval, da greš v štacuno in daš tistih par evrov za ethernet kartico, samo verjetno boš zanalašč kupil tako, ki ni podprta. :D
l'jga

Arzen ::

ha ha ... Moral prvo pogledat katera je podprta pa potem poiskat kdo jo prodaja. Ni sem tako hudeben da bi kaj delal nalašč. :D

Silvo ::

Na takile plošči deluje zaenkrat vse ok in brez problemov.

lp
Silvo

HyperGL ::

Lep pozdrav vsem...


jaz sem se tudi lotil in sestavil skupaj z novimi in malo starejšimi kosi eno mašino ki naj bi zadovoljivo poganjala MAC os... tisti shekan (aitkos v1.0 r2)

pa sta se pojavila dva problema... ONBOARD zvočna in GRAFIKA! :S

za onboard se niti ne sekiram toliko... ker lahko tudi preživim brez nje vsaj dokler sam ne najdem rešitve... problem je bolj v grafiki ker se logično OS noče zagnat... inštalira se...


grafika je leadtek 6800GT ampak z modificiranim biosom (quadro)... ali bi lahko to bila možna težava? sicer pa... kako se lahko naloži driverje naknadno? recimo preko setupa in terminala v njem?

PS: še eno težavo sem imel, če sem imel v biosu vklopljen memory remap (>3gb rama)... je kdo imel podobno izkušnjo?


HVALA

Gandalfar ::

navadno rabis agp kartice flashat s mac firmwari

HyperGL ::

ammm... moja grafika je PCIex... zdej bom sicer poskusil jo ponovno sflashat z default BIOSom... pa poročam... če pa ima še kdo kako idejo... please feel free to write it down :)

HyperGL ::

torej da osvežim dogajanje...

poizkusil sem z vsemi biosi, katere premorem... od navadne 6800 do Quadro z voltmodom... itd...

nič ne deluje... sedaj sumim da je napaka kje drugje... mogoče v disku (IDE namesto SATA) ter zvočna in ostala integrirana šara na matični (dodatni usb, firewire,...) nevem...

mašina je ta v podpisu, če ima kdo kakšne izkušnje s katermkoli kosom bi prosil, da pusti comment ter kakšne opazke/probleme na katere naj bom(o) pozorni...


najlepša hvala vsem! ;)


martin

opeter ::

saj ti je Gandalfar lepo napisal... MacOS v osnovni pozna GeForce 6800 GT, ampak na AGP vmesniku. S PCI-Express ne bo delovalo. To je 100%.
Pa še kartico boš moral flashati z Mac firmwarom. Recimo kako Radeon 9800 Pro 128 MB bi se dalo predelati v Mac verzijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

HyperGL ::

kar berem... je čisto vseeno ali je AGP ali PCIex... vsaj kar se tiče NVinject metode... očitno je težava nekje drugje...

je pa res, da 6800GT ni v nobenem HCL prisotna... Ne kot delujoča, ne kot NEdelujoča!


I'll try to figure it out by myself :)

če mi uspe spišem en lep tutorial... obljubim :)

dedi542 ::

Asus P5K
E2160
2GB DDR2 800Mhz
160GB sata2
Hd3850

Dela vse lepo, za LAN nisem probal ker mam Wifi usb kartico. (canyon - 15eur)

Poleg tega imam se iMaca ter macbooka. Dela vse priblizno enako hitro. Kalway Leo SSE2 SSE3 - tnerrot.

borchi ::

3850 ti dela brez BIOS modifikacije?
l'jga

bluefish ::

ko sem se jaz igral s tem je tudi s 6600GT na PCI-e delovalo brez problema.

dedi542 ::

Ne moral sem narediti mod. Eni pisejo, da imajo probleme pol v Winsih s to grafo. Jaz jih nisem zasledil za enkrat. Sicer pa, ko enkrat dobr postimas os x, sploh ne potrebujes Windowsev. Par dobrih linkov: OS X project Hackintosh MAC

Arzen ::

Nam zaupaš kaj je za tebe dobro poštiman....

Jaz mam:

Gigbayte Ga-P35-DS3
Intel Q6600
Nvidi 8600GT
2GB DDR2 800 Mhz
WD Sata 2 320GB
Hitachi Sata 2 120GB
DVD-R TEAC - SATA
420W napajalnik
Sistem OSX 10.5.1 + Vista 32 BIT

Sistem se postavi gor v 15 skeundah + cca 10 sekund BIOS. Tu se lahko Windovsi skrijejo. Pa tud takoj je uporabn za delo ko se postavi.

Res dela odlično vse. Zvočna ni čist funcionalna (ne delajo vsi izhodi). Drugače pa OK. Pa shut down ne dela od 10 izklopov se mogoče le enkrat shut downe osatlo pa izklopi diske vse ostalo pa gori. Reset dela BP.

Ali kdo ve kako poveča particijo v Macu ne da bi vrgel dol sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arzen ()

dedi542 ::

Zame dobro postiman OS X, da deluje vse tko kot mora. Mogoce je treba par stvari patch-at, vazen je koncni rezultat. Poglejte npr. te benche Hackintosh vs Macbook pro vs MacPro TUKAJ

Arzen ::

Jaz sem že ves net obrnu pa ne najdem reštve za shut down pa probal sem tud že vse nasvete...

borchi ::

katere nasvete si že probal?
l'jga

Arzen ::

Od raznih nastavitev biosa do izklopa zvočne in nalaganje kextov ki so mi sesuli sistem... Več ne vem... Skratka pri meni nič ne dela...

HyperGL ::

yeah! uspelo je ;) hehe...

i've got a MAC now... ;)


tutorial (sicer kratek a jedrnat in preprost) spišem po izpitih...


edino kar je... rabiš MAC tipkovnico... oziroma eno USB... PS/2 not working :(


pa še najnovejšim biosom 1226 za P5B deluxe... eni so rekli da ne dela z novim... eh važno da se ga prav naštima :)

robbe ::

Tisti test zgoraj je pa res primerljiv, če ima Hackintosh 4GB rama, MacPro pa 1GB :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mac OSX na PC

Oddelek: Operacijski sistemi
152434 (1995) Gandalfar
»

os x na pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
596025 (4547) bluefish
»

OS X Tiger x86 edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
648977 (5379) borchi
»

PC in MAC OS X

Oddelek: Operacijski sistemi
81249 (1089) drola
»

[ OS X ] dolgo loada, ni mogoče zagnati Disk Utility-a

Oddelek: Operacijski sistemi
81270 (1091) AndrewSmith

Več podobnih tem