» »

505: Go away, spammer!

505: Go away, spammer!

The Register - Hehe, dotični odgovor je začel prejemat nekdo, ki je na Slo-Tech vztrajno pošiljal "novičke" (beri: stran in pol dolgo besedilo z mega slikovja, jako nekomercialno obarvano, seveda). No, predlog 'zakona' proti smetilcem poštnih predalov pa je doživel podporo tudi v ameriškem senatu. Po njem morajo podjetja ljudstvu omogočiti "opt-out" iz raznovrstnih (ne)prostovoljnih seznamov, sicer so lahko kaznovana s po desetimi dolarji na sporočilo oz. največ $500.000. Hura!

5 komentarjev

ender ::

ma kakšen opt-out - kazen bi morala biti za vsako masovno poslano sporočilo, ki ga prejemnik ni želel. trenutni zakon že pravi, da morajo imeti sporočila, možnost opt-outa, in tako dobivam tone sporočil, ki se končujejo z
* To unsubscribe please reply to heather@pti-inc.com and in the subject
"Unsubscribe". We apologize for any inconvenience.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Ziga Dolhar ::

Hja, opt out morda res omogočajo, a pa ga tudi dejansko izvedejo? Ker večina unsubscribe naslovov ne dela, nekaj pa jih dela bolj kot "potrditev naročnine še na ostale publikacije".

ender ::

zato pa ima moj filter za SPAM tele ključne besede: $$$, opt-out, this is not (a) spam, pa še nekaj drugih. poleg tega imam še čisto na koncu vseh filtrov enega, ki lovi maile z Unsubscribe (ne morem ga imeti na začetku, ker sem prijavljen na nekaj mailing list, kjer je unsubscribe običajna beseda). na ta način filtriram skoraj ves SPAM (morda se filtru izogne eno sporočilo na mesec - od kakih 50ih)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Ziga Dolhar ::

50? :-) To sem ti pa fouš. Sicer sam dobim dnevno ene 5 sporočil na drugotne naslove, ampak dobim pa vsak dan minimalno 15 mejlov, poslanih na slepo na mojo domeno. Pač, vsi majli, poslano na mojo domeno in ki nimajo svojega lastnega inboxa, se znajdejo pri meni. In tako vidm, da mi eni pošiljajo na skinny@, rat@, anything@, stupid@ in podobno... Mamu jim.

ender ::

teh težav nimam, ker imam poštni predal na arnesu :)
če pa kaj pošiljajo na @isg.si, bo pa to verjetno dobil lastnik strežnika in ne jaz >:D
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.