» »

Intel malo hitreje

Intel malo hitreje

News.com -

Vsak dan bolj dobivamo vtis, da ima Intel neko generalno prednost pred AMD-jem. Da, ko se AMD zadere, se Intel zasmeji. Da, ko Intel kihne, AMD dobi pljučnico.

No, res je, da Thoroughbredi prihajajo na naše police, a na Opterona še vedno čakamo -- in AMD je nekam sumljivo tiho glede njegovega 64-bitnega paradnega konja. Se pa je oglasil Intel ter napovedal, kaj smemo pričakovati od strežniških procesorjev v prihajajočih letih.

Da, prvi Itanium je bil podjetju (dobesedno) v sramoto, a je Itanium 2 popravil slabi priokus. To poletje se lahko nadejamo Itaniuma 2, sparjenega s kar 6 MB tretjestopenjskega predpomnilnika, tiktakajočega na gigahercu in pol. Procesor bo vseboval 500 milijonov tranzistorjev. Leta 2004 bomo ugledali Madisona z 9 MB L3 predpomnilnika, ki je bil na roadmap dodan naknadno. Da o letu 2007 ter procesorjih z dvema jedroma na enem vezju ne govorim. Obljub so jih polna usta, upajmo, da se jih bodo držali. Mi pa čakamo AMD-jev odgovor... [:D]

5 komentarjev

Thomas ::

Tole mene veseli. Precej me veseli ... 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

Kaj te veseli? Da ma Intel prednost pred AMDjem? Eh, meni pa sploh ni dosti mar, vem da AMD dela dobre procesorje in jih uporabljam, če jih drugi ne mi je pa vseeno>:D

Thomas ::

Površno razumevaš, Tarzan.

Mene veseli, ker se razvoj procesorjev pospešuje.

Preberi si malo ta forum. (Namesto da pišeš ene dost banalne prispevke v Ložo.)

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nodes ::

Manjkajo ruski procesorji, tako konkurenca še vedno ostaja slamnata. :D

Tarzan ::

Thomas, nehej morit. Že tam v loži te je vse polno potem pa še tukej,..;(
Vem, da si nataknjen, ker so te v eni temi na forumu do konca zatrli ampak ti ni potem povsod treba morit.

Tud mene veseli ta napredek, čudno bi bilo, da koga nebi, se ti ne zdi?[:\]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Itaniumi

Oddelek: Novice / Procesorji
102600 (2600) Brane2
»

AMD ali Intel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
876707 (5351) Dr_M
»

Intel(P4/Prescott) vs. AMD (Optreon/Athlon64)

Oddelek: Strojna oprema
181707 (1513) morphling1
»

Opteron 246 je tu!

Oddelek: Novice / Procesorji
131919 (1919) tx-z
»

Procesor z milijardo tranzistorjev?

Oddelek: Novice / Procesorji
61861 (1861) Paramedic

Več podobnih tem