» »

SerialATA/RAID kontroler že na voljo

SerialATA/RAID kontroler že na voljo

X-Bit Labs - Tako je, HighPoint je oznanil, da sta dve kartici, ki delujeta po tem standardu, RocketRAID 1520 in RocketRAID 1540, že na voljo. Specifikacije žal niso znane, vendar naj bi bila ena kartica dvokanalna, druga pa štirikanalna verzija.
Se pa pojavi vprašanje, kaj je smisel teh kartic sedaj, ko še ni na voljo diskov z podporo SerialATA standardu.

10 komentarjev

darh ::

končo !!!

dobr da sem odlaševal z nakupom novega diskovja...



anyway... nekam sumljivo se mi zdi vse skupej:



a ni tole interface za navadn ATA kabl, kakor jest vem bo za SATA čist drgačn...

pa čudno da na serialata.org niso neč omenil tega....

nateg ?
Excuses are useless! Results are priceless!

Silence-r ::

Jp. Tista slikca je od ATA-133 raid kontrolerja.

AtaStrumf ::

Men je cel Serial ATA štos mal sumljiv. Trenutno nimamo diskov, ki bi bili sposobni držat vsaj 66 MB/s pa kar nekaj terajo ATA 133 (133 MB/s) standard in sedaj še ta Serial ATA. Kaj nam pomaga vsa ta pasovna širina če so diski tako daleč zadaj. A imajo slučajno kako super-duper tehnologijo, ki bo dvignila prenos diskov za 100%, ker sam kabel oz. kontroler tega ne bo naredil. Še najbolj bodo veseli sestavljalci računalnikov k bo manj kablov za štimat, kaj več dobrega pa od Serial ATA vsaj v naslednjih par letih sploh ne vidim. Lahko pa se tudi motim, samo pomoje na hitrosti ne bomo nič pridobili, samo mal bolj praktično bo za izdelavo in uporabo.

zile ::

xbite: Ti si očitno gledal članek in test ATA133 kontrolerja.
Tisto o Serial ATA je pa pod novicami (na levi strani)

darh ::

ja vidm zdj da sem se zgubu nekje...
anyway..

tistega pa tud ne najdem.. link ?


je pa res da na serialata.org še vedno niso neč omenil tega kontrolerja...

Excuses are useless! Results are priceless!

tha_man ::

Glavna fora SerialATA je itak preprostejša priključitev in nič več master-slave gluposti.

Le nekaj mi ni jasno pri vsemu skupaj: zakaj preprosto ne uporabijo FireWire ali USB2 za priključitev diskov? Saj je zadeva ravno tako hitra (ali celo hitrejša) od SerialATA, in prav tako enostavna za priključitev. Tole mi ni blo nikoli jasno 8-)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

darh ::

Serial ATA is planned to be the primary storage interface inside the PC system, and is not planned as an external interface to PC storage or peripherals. USB2 and IEEE1394 connections on the PC can be used where required as peripheral interfaces
Excuses are useless! Results are priceless!

tha_man ::

Tako je, FireWire in USB2 se lahko uporabita kjerkoli - tudi za diske. Ne vem zakaj potrebujemo še en poseben diskovni standard.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

frudi ::

USB 2.0 ma kolko, 480 Mb/s prenosa, se pravi 60 MB/s. že to bo v prihodnosti premalo za diske, buffered read/write prenosi pa itak že presežejo to cifro. zdaj si pa predstavljaj, da zraven priklopiš še kako digitalno videokamero, ki sama požre polovico tega prenosa, pa mogoče še kaj...

ne hvala, jaz vseeno hočem 'dedicated' vodilo samo za diske...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

darh ::

same here...
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rocket League (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20828371 (1690) acookook
»

home server nasvet

Oddelek: Strojna oprema
242556 (1908) jype
»

kje do čim cenejših wd red 6 ali več tb diskov

Oddelek: Kaj kupiti
213062 (2036) mojster_joni
»

GeForce GTS 250 nizkega profila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
788214 (6642) Icematxyz
»

OK kateri SATA DISK ?

Oddelek: Kaj kupiti
271767 (1421) Caligula

Več podobnih tem