» »

VapoChill CPU Cooling System

VapoChill CPU Cooling System

Hardware Zone -

Na Hardware Zone so testirali VapoChill hladilni sistem. Za testni primerek jim je služil AMD Athlon XP 2400+ procesor, ki je kraljeval na novi ASUS A7N8X nForce2 matični plošči opremljeni s 512 MB DDR400 spomina in MSI GeForce4 Ti 4200 128MB grafično kartico. Frekvenco vodila jim je uspelo dvigniti na 165 MHz, s tem dosegli 2480 MHz, kar je že blizu frekvenci AMD Athlona XP 3100+. V 3D Marku 2001 je sistem dosegel 14.000 točk, bilo pa bi jih še več, če ne bi sistema upočasnjevala GeForce4 Ti4200 grafična kartica.

Zaključek: VapoChill hladilni sistem zagotovo ni igračka za začetnike, saj je navit AMD procesor na -15°, pri takšnih temperaturah sposoben poganjati pocesor pri višjih hitrostih, kot jih premore najhitrejši AMD Athlon XP procesor v trgovinah. Članek lahko preberete na tem naslovu.

11 komentarjev

asPeteR ::

No, mene bi blo sram tako novico objavt!!

Sam ima 1700+ model, pa je navit malenkost manj kot tale 2480 ... mam ga na 2414MHz ... In to na ZRAK ...
Zalost!

Al pa Morph k ma vodno, ga ma pa tud lokh na 2800!!!

Tko, da nej grejo tile nekam s tem Vaphočilom!!!>:D

Tarzan ::

No no, ne se jezit. Kaj mislš bi pa oni dosegl s takim procesorjem k ga maš ti? Overclock je zelo odvisen od tega kakšen procesor nabaviš, če maš srečo se lepo navija, če dobiš pa šodr, ti pa nobeno hlajenje ne pomaga.

pele-on ::

Ne vem zakaj je šel sam do 2480.Drugač grejo te procesorji do 3000 mhz in več.Verjetno ni bil odklenjen pa še plata ni najboljša za navijat.

Tarzan ::

Tud men ni jasno, zakaj je na 1.85V nehal. Plata je za navijat čist dobra.

pele-on ::

sej nisem reku da je slaba sam slabša je od epoxove k je bolša za navijat

OmegaBlue ::

ej asPeteR probi sam napisat novico pol se pa oglašaj. Če pa hočeš govort "jest sm car mam navit sistem" pa napiš člank!!!!:|

Drugač se pa prosm uzdrž takih komentarjev.;((

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

morphling1 ::

Ah to so kekci če ne morejo sistema priredit temu da maksimalno izkoristijo hlajenje, potem naj raje ne delajo testa. Tudi če je imel najslabšega 2400+, ta 99% dela na vsaj na 2100 MHz pri def voltaži na zrak oni pa niso znali iz tega potegnit kaj več [:\] Nevem mogoče pa ne znajo s plato in biosom operirat.
Aja ste vidli predvidene cene, recimo če bi bil proc zunaj danes.
Recimo 3100+ 750$ :D hehe meni dela na 16*166 se pravi 3300+ če upoštevam da imam še ram na 200 z najbolj agresivnimi timingi je to še min 100+ gor.
A kdo kupi vse skupaj za 800$, aja pri tem deluje tišje kot en Zalman cpu cooler, best deal ever :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

San ::

Ne se razburjat ..::OmegaBlue::.., sem preprčian, da bi asPeter z veseljem imel tole doma, če bi imel denar :P

asPeteR ::

SunTrace: You bet!:D Pol bi bil overclock!:D

..::OmegaBlue::..: Ej, ej easy, ne vem zakaj si me napadel, sam jaz nisem cez tebe NIC rekel, nevem zakaj se pocutis napadenega ... Sej novica je cist kul, dokaz, da en rabs enga 2000$+ cooling sistema ... Ce se da pa z 20$+ podobne ucinke doseci oz. se boljse se se gledajo relativne frekvence!

Morph: Ja 800$! Moj pa recimo 650$ 8-) Evo, to je zame overclock, da za minimalno dnarja izvleces iz hardvera najvec! Pravzaprav je (blo) to bistvo navijanja ...

OmegaBlue ::

jah dans sm mal razdražen. Drugače je pa novička o hladilnem sistemu in ne o OwerClocku. Samo še ena pripombica, tud če ti dela sistem na višji frekvenci kot v članku pa sigurno nimaš -15 stopin :D .ajt
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Jaffa ::

..::OmegaBlue::..: Kaj ma pol veze -15 stopinj... Verjetno nisi bral teme v forumu... 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAQ

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
129226 (6969) OwcA
»

VapoChill XE "Xtreme Edition"

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
62769 (2769) DjTonic
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487699 (6989) frenk
»

Naspidirana Pentiuma4

Oddelek: Novice / Procesorji
71975 (1975) McHusch
»

Nova generacija VapoChill ohišij

Oddelek: Novice / Diski
81775 (1775) bodom

Več podobnih tem