» »

Žalosten dan

Žalosten dan

Slo-Tech - Danes je v svojem domu v Kaliforniji umrl pisatelj Douglas Adams. Ker sem hotel, da bi bilo posvetilo res posebno, sem prosil witch_ursulo, da namesto mene napiše slovo, saj je ona prebrala domala vse njegove knjige.

witch_ursula: Danes je žalosten dan za vse štoparje. Douglas Adams je pri 49 letih poštopal napačno ladjo in odneslo ga je v vsemirje. Za njim je ostala zapuščina, ki je marsikomu odprla popolnoma nove poglede. Njegova trilogija v štirih delih (kot je sam zapisal) in jih je v resnici pet, je bila marsikomu zelo blizu zaradi neverjetne domišljije, ki jo je avtor premogel. Zaradi idej, ki so navdušile svet. Zaradi karakterjev, v katerih je vsak našel nekaj svojega. Napisal je še druge knjige (Long Dark Tea Time Of The Soul, Dirk Gently's Holistic Agency,...), ki so pa manj znane. Njemu v čast predlagam, da pod zvezdni svod prižgete svečo in ob njej preberete kako njegovo knjigo. Čeprav ste jo prebrali že tisočkrat. In stavim, da boste tudi tokrat našli detajl, ki ga prej niste opazili. Lahko pa seveda nekje izbrskate stare posnetke vodnika na BBCju in jih poslušate.

Z ljubeznijo, ursula.

44 komentarjev

R0K ::

smrk, smrk

Tjulenj ::

tejo ::

Dr.Miha ::

s**t happens....škoda ga je bilo

frudi ::

smrk


Douglasu Adamsu v čast prisegam, da se ne bom nikdar odpovedal svojemu nicku... (ki je, če ste opazili, vzet iz slovenskega prevoda Vodnika).


BigFoot ::

rest in piece

PsiHO ::

[SpydeR] ::

trillian ::

mislim, da je bil ze cas...
ze kake stiri mesece sem znana na ircu pod tem imenom. in zdi se mi, da sem lahko tudi tu.
tricia mcmillan. karakter, ki mi je blizu.

zato od danes ni vec witch_ursule, ampak je le se trillian.

love, trillian

minmax ::

slava mu!

Binji ::

Pa koliko je bil ze star ta tip? So pa njegove knjige ful zakon in mam stoparski vodnik zmerej pri roki da se odklopim vsake tolko..

BigFoot ::

sej piše da je umrl pri 49ih

Simko ::

škoda....

Monster ::

:(:(:(:(:(:(

NoUse4AName ::

!!! pred dvema mescema sem videl na BBC intervju s njim in je zgledal cisto zdrav, :O:O

anxieux ::

velka izguba za vse!:(

OZZY ::

Eni prej drugi kasneje, samo njega pa je bila res škoda.

Huey P ::

Pa kdo je bil ta tip?????

Sergio ::

Huey: Avtor Štoparskega vodiča.

Huey P ::

Predvidevam, da je Štoparski Vodič knjiga...

Tjulenj ::

upam da bo disney dokoncal film

NoUse4AName ::

idi v knjiznico in si sposodi "Stoparski vodnik po Galaksiji" - Douglas Adams, ne bo ti zal.

Satanized ::

:( that just fucking sucks, pri 49 letih ... ahhh ...

Lunik ::

ena najboljših knijg kar sem jih bral. človek je bil res car. škoda...

Mitja 34 ::

rest in piece

mitja34 :(

Hellios ::

A kdo ve kako je umru

Sergio ::

srčni napad.

eomer ::

Ta človek je eden redkih ki je v knjigah opisal življenej na zabaven in izviren način. Svaka mu čast

luni ::

Brez skrbi ljudje... Douglas je le zajahal cisto navadno govedo in skupaj s credo odjezdil na majhen puscavniski planet, v gostilnico, kjer vrtijo Love me Tender in pred katero je parkirana roza kromirana vesoljska ladja. Sedaj je tudi on doma...

minmax ::

men so pa rekl da je ?el na potovanje okoli galaksije za manj kot 5 altarijskih dolarjev... nasledno raj?o gremo z njim... do kriketa in nazaj

BigFoot ::

luni>>> lepo to

element ::

Izak ::

Kaj naj rečem...

Daedalus ::

vsi najboljši umrejo prezgodaj...

Binji ::

Prevec se druzil z Zaphodom pa prevec pangalakticnih grlorezov spil

Klemenn ::

rest in pica

R0K ::

smrt---> neki naravnega...


lol

BigFoot ::

jako smešno

Tomi ::

Ja, na žalost je tako, da kljub temu, da smrt dočaka vse, vsi, ki naj bi dolgo živeli, hitro umrejo

R@C@ ::

Kot bi farbovitem magazinu Jokerini rekli:


" Fant je nakon napisavši knjige svoje, žalostno smert storil"


Haha, nisem si mogu pomagat ampak na tole sem pomislil ko sem bral vse skupaj! aja evo enga žalostnga.......

Yohan del Sud ::

Tudi jaz se ne pošutim najbolje

SI_J ::

Makaron_hater ::

To pa ni uredu.Pa zakva je mogu tko zgodi. Ta tip bi lohk še velik več napisou.


Jeebs ::

Tale novica je pa čist zašla...;( Bi blo treba odpret stran 'pozabljeni'. Jokate za enim tipom, k ga skor noben ne pozna.;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša najljubša knjiga/avtor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
848161 (1741) donvito
»

Prva slov. ZF konvencija: Konfuzija (27.-29.4.)

Oddelek: Sedem umetnosti
52171 (1985) Tic
»

Srečen dan brisače! / Happy towel day!

Oddelek: Loža
282336 (1886) Dr_M
»

za vse intergalakticne stoparje

Oddelek: Loža
211683 (1446) luni
»

Žalosten dan

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
442429 (2429) Tjulenj

Več podobnih tem