» »

Ram Drive

Ram Drive

Slo-Tech - Kot ste najbrž že opazili, se je v naši "Še se kadi" rubriki pojavil še en članek. Tukaj boste našli postopek, kako narediti navidezni pogon v pomnilniku. Zakaj je to koristno? Nanj lahko spravite najpogosteje uporabljane datoteke, kakšno igrico, ki se dolgo nalaga, ali pa celo, kot je birdy ugotovil, izmenjevalno datoteko. Zakaj bi to sploh rad tlačil v pomnilnik? Vse je notri, pojasnjeno. Veselo branje!

16 komentarjev

ToniT ::

Hi :). Zgodovina se ponavlja. Nekoč smo to delali v DOS-u, ko so bili diski še zelooo počasni (dostopni čas cca 70ms). Je pa zadeva seveda zelo uporabna, posebej danes (nizke cene RAM) in pri Win9x, kot je Sergio že povedal.

Simko ::

Sergio zgleda da se bo kbaliteta s-t res dvignila...spet.
Pohvalno :)

Pizzicato ::

Bom probal doma. Ciljam predvsem na pohitritev pri delu s CoolEditom.

Ker imam 256MB RAMa me zanima kolk je optimalno nastavit RAM drive (delo samo s CoolEditom)?

jerry2000 ::

Res je, zgodovina se ponavlja. Na Amigi smo imeli RAM DISK že od leta 1982 in ga imamo še sedaj. Uporabna zadeva verjetno tudi za PC. Priporočam!

Ram_z ::

rezultati sekajo! bom prow probal doma.... :D

andrej ::

ram drive se ti splaca v specificnih situacijah, ne pa vedno. Zato ne pricakujte cudezev na vasih racunalih... uspeh je odvisen od tega kaj delate... seveda pa probat ne skodi:D

Baja ::

Sem sprobal. Grafični programi kot so PhotoShop, Illustrator, ImageReady se mi naložijo enkrat hitreje. Moral si bom omisliti še enih 256 Mb RAM-a

tha_man ::

jerry2, pa ne da še vedno uporabljaš Amigo? Sicer sem pa jaz na Amigi imel tud tak ram disk, ki je preživel reset (SD0: mislim da se je reklo 'pogonu'). Legendarno.




Sicer pa res pohvale Slo-Techu, kar dva članka v kratkem času. Le tako naprej!


OldSkul ::

Tolk člankov je samo zato ker smo jih "prtisnili",boste videli sigurno bo spet suša!>:D

_Mortal_ ::

Upam da ne>:D

jerry2000 ::

Ja, dve amigi imam in jih uporabljam za vse (web, mail, grafika). Dela carsko in nimam frke z virusi.

Highlag ::

Pa ne da so za Amigo nehal viruse delat. Se spomnim sem enkrat mel enega, ki je preživel reboot :D

Ja kje so tisti cajti :))

tha_man ::

Katere Amige pa imaš? So osnovne al kaj razširjene (PPC, grafična?). Nekje v predalu se mi še vedno valja sampler za amigo (Technosound Turbo). Na PC-ju sem realtime efekte ki sem jih imel na amigi s samplerjem dobil šele z nakupom SB Live. Toliko o napredni tehnologiji [:\]. Btw., prodam sampler ;)

Jaz sem na Amigi imel virus samo enkrat (zgleda da sem od dobrega pirata nabavljal softver :D). Pa še ta virus sem dobil od prijatla. Ni naredu škode, ker ni imel časa (virus scanner >:D).

birdy ::

jah me veseli da vam je vsec...vedite samo to da ob pretiravanju stvar rata nestabilna(pre vec ali prezahtevni progyi glede rama)

drugace super ne

wolfy ::

_birdy dober clanek zadeva je huda!!!!!!!!
BTW slo-tech rocks!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Spajky ::

Zakaj pa bi sploh rabili RAMDisk? Jaz sem si uredil za W95osr2 tako: System.ini [386Enh] ConservativeSwapfileUsage=1 , [vcache] NameCache=2048 , MinFileCache=16384 , MaxFileCache=24576 , chunksize=4096 in imam 196Mb rama in v traju kontrolo z RamPage, ki mi kaze free ram; Swap pa na min 0 in max.1Mb; pa mi nikoli ne praska po disku za swapat !!! oz. sploh se nisem padel pod 50Mb free; prej mi zmanjka Resources, ker odpiram ful stvari hkrati na vec namizjih...8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hex-editor! Help me!!!

Oddelek: Programiranje
81447 (697) BivšiUser2
»

SQL inner join

Oddelek: Programiranje
393010 (2265) smacker
»

ZFS vprasanja, za in proti, izkusnje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10619473 (17504) LuiIII
»

AMD izdal program za izdelavo RAM-diska

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4111350 (8150) k4vz0024
»

Program ne deluje več (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
506147 (4885) Genetic

Več podobnih tem