» »

ATI je izdal nove gonilnike

ATI je izdal nove gonilnike

Riva Station - ATI je po testih s kartico Radeon 8500 res naredil pravo pošast. A vso to zmogljivost so kvarili stari gonilniki, ki so imeli tendenco po goljufanju v igrici Quake III, niso imeli dobrih zmogljivosti v operacijskem sistemu Windows XP ter niso podpirali FSAA. Z novo izdajo gonilnikov je ATI izgleda zares poslušal želje vseh uporabnikov ter odpravil popolnoma vse, česar so bili obtoženi stari gonilniki. Riva Station poroča na obsežnem devetstranskem pregledu gonilnikov, da je ATI zmagal. Tej kartici naj z novo izdajo gonilnikov niti po kakovosti slike ter po hitrosti ne bi bil kos nVidiin paradni konj, Geforce Titanium500. Seveda pa jaz ne verjamem, dokler sam ne primem v roke in pretestiram zadevice...

7 komentarjev

luni ::

Reprodukcija slike pri ATIju je slabsa, kot pri nVidii.

http://www.geocities.com/legion88/

BigFoot ::

vse kr bom reku je: končno!

||_^_|| ::

za moje pojme še kar ni to kar bi lahko bil. nažalost.

Sergio ::

hm... cist mozno (ja, treba bo heknt 3d mark 2001 ;)), ampak jaz sem imel obe kartici doma na testu - in se mi zdi, da ima radeon dosti bolj zive barve. lahko sem pa tudi ze malo mutiran :D

luni ::

To kar se tebi zdi je zelo subjektivno. Lahko da imas taksen obcutek zaradi nekih predsodkov ali osebnih pricakovanj. Je pa dejansko izmerljivo, da ima Radeon slabso kvaliteto slike. Zal.

zile ::

Joj pametujeta.

Brane2 ::

Vse je odviosno od nastavitev v paleti barv.




ze od GF 2 si lahko nastavis krivulje kokr ti pase, kar pomeni da lahko poudaris obe krajnosti in potisnes sivine.




Za kakrsnokoli sklepanje moras met posten monitor (skor obvezno kako ezoteriko a'la SONY, EIZO *tahudi modeli) al pa se kaj boljsga.


Recimo trinitron cev naj bi ob ostalih enakih oparametrih dala bolj kontrastno in zivo sliko od ostalih cevi. Zato je potrebna manjsa kompenyacija za trinitron kot za recimo invar alpa kaksno drugo cev. KArtico mors torej skalibrirat na svoj monitor, nato lahko primerjas stvari...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod na Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
272151 (1647) Damilko
»

AMD izdal kodo najnovejših gonilnikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
224225 (2448) CCfly
»

AMD prevzel Ati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
11113799 (9368) Quikee
»

ATi Catalyst 2.5

Oddelek: Novice / Grafične kartice
112174 (2174) Uporabnik
»

Test 12.90 Detonatorjev

Oddelek: Novice / Grafične kartice
71608 (1608) frudi

Več podobnih tem