» »

Slo-Tech nadaljuje z ekskluzivami

Slo-Tech nadaljuje z ekskluzivami

Slo-Tech - Po tem, ko smo za vas prvi opisali grafično kartico Geforce3 Ti500, je sedaj na vrsti tisti dolgo pričakovani test ATIjeve pogruntavščine Radeon8500. Osem tisoč petstotica temelji na čipu R200, ki je popolnoma skladen z vsem, kar narekuje DirectX 8.1. Ima gomilo novih tehnologij, na kartici dva RAMDAC čipa, in še mnogo drugega. Je zadeva vredna svojega denarja? Koliko sploh stane v Sloveniji? Gonilnike ima dobre? Berite test in vse informacije vam bodo dane.

33 komentarjev

undefined ::

Linku s slikco (desno) manjka ena črka v povezavi, da bi delovalo. :P

Boky ::

Popravi link pod "še se kadi" ker ne dela.

Primoz ::

zrihtal...

undefined ::

No, Sergio je enkrat spraševal nekje če nas "kaj moti" pri njegovih člankih... mene pri zdanjih dve (GF3 in R8500) zelo moti ena stvar...




Klikni tole slikco, in dobro poglej kako zgleda ta benchmark na 'prvi pogled'... zgleda kot, da je Radeon 8500 50% počasnejši od GeForca3 Ti500 (čeprav je v resnici le za 3%), zaradi ene očitne brezpotrebnosti: vedno začenjaš benchmark že nekje od konca, namesto od same ničle (0) na začetku.




No ja, I made it sound a lot more serious than it is... just a suggestion. Otherwise, a very well written article. Good work.

Wolverine ::

Sergio: a si rezultate ponovno testiral z novimi gonilniki ali so to kr stare meritve?:D

Radiant ::

Samo eno vprasanje kaj tisti THX logo je za foro al ima zdaj radeon 8500 se THX certifikat.Ker ce je to res komaj cakam na AIW 8500DV!!!>:D>:D>:D

Sergio ::

wolverine: to so stare meritve, ker se ni nič spremenilo...

Sergio ::

iceman: vem... problem je, da imam težke probleme z officeom... vsakič ko hočem nastaviti izhodišče na 0, se mi zadeva sesuje... :D

tha_man ::

IceMan, s tem se pa zelo strinjam! Take fore vidiš tud pri veliko ostalih testih po netu (in v revijah). Ničkolikokrat se mi je že zgodilo da sem bil čist navdušen nad grafom, potem pa pogledam številke in vidim da razlike praktično ni!

totimato ::

Sergio, si skušal nastaviti namesto na nulo na 0,1 ali pa 1 - neko zelo malo vrednost pač...?

Pa še moj komentar: slike kartice so temne, ko da jih gledam po 10tih pivih. Malo se dvigne gamma in če je slika prebleda popravi brightness in contrast, pa bi bilo vredu.

Drugače pa članek prva liga, prebran z užitkom!

lp

totimato

totimato ::

aja, pa še to: jaz ne vidim velikega š. Namesto Š je nek mali kvadratek... je to samo pri meni?

BigFoot ::

same here :)

drgač je pa člank zlo cool :D too bad da nimam keša

radeon 7500 ::

Kr ok zadeva, sam lohk bi pa tud prlepu ksno slikco iz ksnga spila. Tko. Drugac pa super da je nVidija dobila pravo konkurenco.

p.s.
Slisat je da Radeon 8500 dela se posebi hudo z Athloni. Kul a ne.8-)

Sergio ::

ja... slike so pretemne ker sem se malo preveč igral s fotoaparatom... sem potem na tarčo usmeril še eno 80W žarnico pa je blo ql (boste vidl v članku o odklepanju AthXP)

To pri grafih pa celo NI moj zajeb ;)
Excel se mi sesuva. Tudi Word... Kaj morem.

Glede š-jev - jaz jih vidim. Bom pa rekel Primožu naj pogleda, če je kaj narobe.

Daishi ::

Z novmi driverji,se je odpravlo tisti minus!

Bodi pa faca in publiki prikazi kaj pomeni Truform pri RTCW. Ka vidis to, pol je GF3 takoj precej manj zanimiv. :D

Cakam sam na ne beta driverje z odpravljenimi napakami. ( bojda bojo iztisnli se par procentov hitrosti )

Filo ::

če je vse res kar sem v tem test prebral potem se hudičevo splača kupit radeona 8500 namesto gejforca3, ker mi je zelo bolj všeč velika resolucija in 32bpp namesto majhne resolucije in 16 bpp. ;)
Kupit se ga bo dal po zmerni ceni pomoje šele čez kašne pol leta al pa še več. Kaj je zmerna cena? Recmo 35.000 do 40.000 SIT za tako kartico. Pomoje! :D

Pizzicato ::

V Avstriji (Graz) še ga baje nimajo v trgovinah...8-O

A ga v Italiji res imajo? Kje in kako pridem do te trgovine?

||_^_|| ::

V nemčiji ga majo. oz. so ga mel en tedn nazaj:) in vam povem da je stvar ful huda (če odmislimo driverje v XPjih:)

tedybear ::

Jao komu je ta grafična sploh namenjena?
Stala bo nekje 80,000-85,000 kar je totalno preveč!
Za ta denar se dobi:
GF2 MX = 20,000 + 40GB disk za 35,000 + 512MB RAMA za 23,000 = 78,000 pa še ostane ti da greš na pizzo z punco...LOL
TOTALNO BREZVEZEN NAKUP!
RAJE XP 1500+ + Ploščo kupim!!!

Sergio ::

tedybear: mas popolnoma prav. ampak nekateri hocejo DDR, pa 4 cevovode, pa podporo vert&pix shaderju, pa 64 mega rama... 100 ljudi, 100 cudi.

||_^_|| ::

ena stvar k jo pogresam pri teh testih (Ti500 & radeon) je overclock. Kam je zginil?

radeon 7500 ::

tedybear je ze pac tko da dans MX ne pomen nc vec k povprecje. Spili grejo naprej, pocaki se en let pa bos dubu sok na kompu k ti bo napisal da si lohk z MX rit ubrises. Ja taki cajti so to. Tehnologija gre naprej, spili tud, in ce jih bomo hotl spilat ni druge k da se prilagajamo. Cene so pa itak navite tko da lahk se mal pocakamo. Dolg pa tud ne.
Kr se pa tice overlocka na radeonu 8500 sm bral da se ga da fino nasopat na vec, kr pa mislm da za titaniuma ne velja. Ne vem, bi blo pa fajn zvedet. Tko.
0:)

tedybear ::

Hja pravim za SLO STANDARDE! HEHE
V ZDA je RADEON 8500 200$ = 500 DEM....Itak so Američani eni bozoti sam tekmujejo kdo bo imel boljši PC...kaj je to za enega Američana 200$...še tedenska plača ne.....za nas? Recimo 500DEM je dobra 1/2 mesečna plača!...pa upoštevaje,da bo pri nam 80,000 SIT! HVALA LEPA AMPAK NE!
Drugače OPIS je ODLIČEN ...na lestvici od 1-10 bi dal 11...:D

Sergio ::

ja, hvala :D

AlienRex ::

Pohvale za test.
Zanima me, zakaj ni nic omenjeno da obstaja tudi 8500LE varianta? Vesel bi bil tudi popisa razlike med 8500 in 8500LE.

Muflon1 ::

baje da pride radeon 8500 OEM varjanta v švablandiji z poštnino 55.000 SIT če je to res bom najprej nabavu pol vam bom pa povedu kje je to (da ne boste vse pokupl):D

BigFoot ::

samo pazi da ti v štacuni ne bodo na paket napisal cene, ker če jo bodo boš mastno plačal carino.

Muflon1 ::

ne sej bom naročil s pošto do meje na poštni predal pol grem pa do meje iskat dobim še merveštojer nazaj in švercam čez

radeon 7500 ::

hudo bizi10. Zdej sm se pa se neki naucu. Dej povej kje je tista starcuna...


ej, sej se hecam, trenutno sm brouk, pa tud cilam na 7500 verzijo, eh,...
8-)

BigFoot ::

bizi> pametno :D

[BISI] ::

Kaj vse ljudje ne naredijo za eno ubogo graficno kartico... :D

[BISI] ::

Aja, v Essediju bo stal, ATI RADEON 8500 DDR 64M 4X D.Head Tv-Out Dvi Ret., 596.000
lir.

Muflon1 ::

Tle mate:

http://www.iel.net/preise/index.html

če misli kdo okrog 15-20 decembra kupvat naj me kontaktira lahko gremo skupaj.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[M-XXXX] Primerjalni test Radeona 4870

Oddelek: Strojna oprema
121759 (1519) DJ MartiNi
»

[M-XXXX] Primerjalni test Geforce 280 GTX

Oddelek: Strojna oprema
91458 (1305) M-XXXX
»

Test 4850 ter 3870

Oddelek: Strojna oprema
464399 (2642) krho
»

Testi NVIDIA GeForce 8800 GTS 320 MB grafične kartice

Oddelek: Novice / Grafične kartice
376904 (5365) McGregorSLO

Več podobnih tem