» »

RIAA vas bo oprostila ...

RIAA vas bo oprostila ...

The inquirer -

Če se še spomnite, je RIAA nedavno napovedala obtožbe proti vsem tistim, ki si prek spleta izmenjujejo in kopirajo glasbo. Tem napovedim seveda nismo verjeli, saj si tudi RIAA ne bi mogla privoščiti nekaj milijonov tožb.

No, danes je RIAA spet presenetila, saj so očitno spoznali svojo neumnosti in uvideli, da ne bodo mogli tožiti toliko ljudi. Tega seveda ne priznajo, zato so se zatekli k drugi taktiki. Sedaj so objavili, da bodo vsem domačim uporabnikom ponudili oprostitev, če obljubijo, da ne bodo nikoli več kopirali glasbe prek interneta. Odločitev sproža mnoge pomisleke, češ kdo bi sploh priznal kopiranje glasbe, glede na to, da RIAA po vsej verjetnosti zanj sploh ne ve. Več o tem.

EFF (Electronic Frontier Foundation) naprimer pravijo, da bi se morala RIAA namesto z oprostitvijo 60 milijonov ljudi ukvarjati z rešitvijo, kako legalizirati prenos glasbe prek interneta za majhno ceno. Rezultati bi bili vsekakor mnogo boljši.

19 komentarjev

Jok3r ::

:D

flipflop ::

kako legalizirati prenos glasbe prek interneta za majhno ceno. Rezultati bi bili vsekakor mnogo boljši.8-)

MitjaP ::

Staroooo..... ene 3-4 dni ze to visi na netu....

root987 ::

@flipflop: kako legalizirati prenos glasbe prek interneta za majhno ceno. Rezultati bi bili vsekakor mnogo boljši.8-)

Zakaj pa ne? Če bi lahko prek interneta z kreditno kartico,mesečno naročnino, naročnino na neko storitev, za katero dobiš na koncu meseca račun, kupil cd, bi to bilo _zelo_ lepo.

Če npr. iščeš po internetu(p2p), nikdar ne moreš vedeti kaj dobiš, tako pa bi lahko takoj dobil najnovejši cd od xxx glasbenika, z visoko hitrostjo prenosa. V roku ene ure od izida albuma bi že lahko poslušal glasbo. Če pa bi obstajala še možnost snemanja na en cd, pa še toliko bolje.

Jaz bi kaj takega uporabljal, kar se pa vas tiče, pa ne vem.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

cekr ::

Obljubim, da ne bo nikoli več prenesel dol kaj sumljivega.

Obljubim, da ne bom nikoli več obiskal strani od RIAA, če mi ne bodo dovolili.


Sem sedaj odrešen?
Sicer pa tako ali tako, nimam nič takšnega na disku, da bi me lahko kdo preganjal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

CCMbrother ::

:D :D :D RIAA nas vedno znova nasmeje, to pa prav popestri Slo-tech-ove novice!

Tjulenj ::

mene pa tole spominja na pojočo travico :D

ali3n ::

root987: Če npr. iščeš po internetu(p2p), nikdar ne moreš vedeti kaj dobiš, tako pa bi lahko takoj dobil najnovejši cd od xxx glasbenika, z visoko hitrostjo prenosa. V roku ene ure od izida albuma bi že lahko poslušal glasbo. Če pa bi obstajala še možnost snemanja na en cd, pa še toliko bolje.


root987 - to smo že mel. Temu smo rekli AudioGalaxy Satelite! >:D

če RIAA agenti berejo ST:
oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm! oblubm!....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tody ::

ZAkaj zavaraga bi plačeval če pa lahko to dobim zastojn ??? Mojih 5 minut več kot porabim za iskanje komada proti 3000 sit za zgoščenko ni nič razen če me kdo zaposli za 36000 sit na uro :D

Road Runner ::

ko legalizirati prenos glasbe prek interneta za majhno ceno.

Apple music store

ena pesem $0.99, en cd $9.99, zaenkrat samo v ameriki, samo sj riaa tut samo po ameriki lovi afaik ;)

BigWhale ::

Tody, tvoje razmisljanje je sicer pomilovanja vredno in zaradi taksnega razmisljanja ima RIAA v bistvu prav.

Sicer zalozb ne maram ampak imam pa rad nekatere avtorje, zato kupim njihove CDje. Takoj ko bo pa nekdo izumil nacin, kako dam lahko avtorju direktno nekaj denarja za stvar, ki jo je naredil, bom pa prvi v vrsti ko bo treba zadevo podpret.

:)

swar ::

Ampak tale RIAA je en cel smeh....:D

Freelancer ::

Glih zanc je blo govora, da je ne vem kje ze ful "problem" s piratstvom (recimo delajo prakticno identicne kopije CDjev/DVDjev in prodajajo folku). No in pol ena izmed idej je bla, da bi uvedli davek na prazne CDje da tko kompenzirajo izgubo obeh industrij (se prav tisti ko kupujejo CDje recimo za bekap, morjo placvt davk, ker oni tud skodujejo glasbeni / filmski industriji).
Anyway na koncu blo povedano, da bi blo pac najbols, ce bi sli k temu, da bi bli CDji in DVDji tko pocen, da se piratstvo nebi splacalo. To naj naredijo ja, kurci, zakaj pa mislijo, da je piratstvo sploh? Sam za zasluzek jim gre, pol se pa grejo, da majo izgube pa nevem kaj se, dej dej... Sam cene poglejte novejsih R-1 DVDjev, muske, pa tega... Da ne omenjam programov... Ja, zdele grem takoj v stacuno po legalne Win$uxe pa office, itak sej 200K kaj pa je to. Matr dobr, da mamo open source :D
Ja dobr ce bi bla men neka muska ful vsec se nebi branil recimo z neta potegnit cel CD v visoki kvaliteti in z visokimi hitrostmi. Sam za en CD $10 oz. $1 za en komad niti slucajno ne dam, hvala lepa, to lahko kar majo. Za $10 bi mogu dobit v stacuni official CD z vsem pripadajocim, pa se to je veliko! Ce pogledamo stroske proizvodnje, pol se vidi, kok zalozniki vlecejo.

flipflop ::

root987: narobe si razumel smajlija na koncu. Saj bi tudi jaz raje dal 100 SIT za komad,katerega želim (pa da bi si ga potem lahko posnel na CD in uporabljal kadarkoli). Bi blo hitreje,boljša kvaliteta,pa še avtorja bi podprl. Tako pa kupim res samo tiste CD-je ki so res dobri,ne da sta en ali dva komada dobra,ostalo pa pofl.

Jeebs ::

Ma ta RIAA je cel smeh. Naj rajši poskrbijo da bodo CD-ji cenejši al pa za ugoden nakup glasbe prek neta.>:D Aja, jst jim tud obljubljam. :D :D :D :D :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

root987 ::

A, potem se pa opravičujem. Nekako takšno mnenje imam tudi jaz. Sploh pa so te debate bile že xxx krat...Kaj morem, očitno cena ne bo padla dokler založbe ne bodo pred propadom.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

CaqKa ::

cd 10$ pa to je ja takšna cena kot je sedaj.

AtaStrumf ::

Mah mene pa boli qrac za vse skupi. Itak je vse skup en drek z redkimi izjemami, za katere bom pač plačal če bom hotel imeti, ampak prav veliko denarja od mene ne bodo dobili. Dokler se da loadat cool, ko se pa ne bo dalo pač ne bomo imeli vsak po 1000 CD-jev MP3-jev. BIG F. DEAL.

To se pa le zavedajte fantje, da je DL avtorsko zaščitene lastnine nezakonito in kaznivo dejanje in se ne delajte glupih. Dokler bo simple in easy bojo vsi to delal, ko pa se bo zakompliciral in boš dobival domov položnice al pa pozive na sodišče bo pa vse zelo hitro poniknilo. In to SE BO zgodilo slej ko prej tudi pri nas, to naj vas ne skrbi.

Da so pa cene previsoke je pa tud mal nestrokovna ocena. Naredite eno orenk ekonomsko analizo biznisa pol pa govorte, ker takole na pamet pač ne gre.

Freelancer ::

$10 je ze zdaj? Kdaj si se nazadnje sprehodil v kaksno stacuno s CDji?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RIAA bo pri certificiranju naklad upoštevala tudi spletno predvajanje

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
185946 (5087) Mehmed
»

RIAA vas bo oprostila ...

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
192768 (2768) Freelancer
»

Upadanje prenosa glasbe prek P2P

Oddelek: Novice / Ostale najave
133181 (3181) nsignific
»

RIAA napovedala na stotine tožb

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
202784 (2784) Sid Izprijeni
»

KaZaA mora prenehati z delovanjem!

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
152274 (2274) AlienRex

Več podobnih tem