» »

Zanimivost: Windows na 10 MB

Zanimivost: Windows na 10 MB

The inquirer - Časi DOS-a in dobrih starih Windows 95 so sicer že zdavnaj mimo, vsaj kar se osebnih računalnikov tiče, a še vedno utegnejo biti uporabni pri kakšnem doma narejenem MP3 predvajalniku ali routerju garažne izdelave. Bolj zanimivost kot kaj drugega je ta novica na TheInquirerju, kjer je moč zaslediti, da je nekdo uspel Windows 95 zreducirati na borih 10 MB, a je ohranil večino funkcionalnosti. Klik!

12 komentarjev

segi ::

to bi se splačalo doldati...
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

mrTwelveTrees ::

ja kje bi to dol-potegnu :)

Jeebs ::

Hehe in kaj boš v današnjih časih z Win95? Men osebno je še DOS boljši kot Win95. Win95 bi mogl preimenovat v CrashPCWin. :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

gumby ::

pa naj še kdo reče, da windowsi niso špehasti>:D

OmegaBlue ::

majo dost špehca winsi :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

pingo76 ::

Nekje poiščite w95-lite.zip file pa ne se delat OSLA,:D .
Jaz nič kriv.

karafeka ::

Ahh, ko bi bilo kaj takega možno tudi za XP-je :D :D

Spajky ::

he he :D :D :D , jest že več kot dve leti uporabljam sklestnjene W95B, ma imajo malo več fajlov, ker imam naštiman tudi MS-DOSprompt, Winzip in nekaj drugih malih programčkov, ki jih občasno rabim in ta sistem rabim namesto Ghosta za delat BackUp sistema (ker dela v 32-bit načinu je precej hitreje kot z njim v Dosu!) in imajo trenutno 12,1MB, zazipano v self extrakt DOS fajl na 4 diskete, ki jih lahko nosim okoli... :-) Bom probal jih še malo bolj sklestit, ker tudi tisti tip bi lahko kot sem videl še bolj sklestil- ima še nekaj fajlov, ki so nepotrebni in jih v mojem ni! ... :)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

darkolord ::

no Warez. >:D

T2 ::

Vprasanje pa kolk je zadeva stabilna. In zakaj 10MB ce lahko samo na eno disketo? Npr linux boot disketa s textnim mp3 playerjem in nekaj skriptami. Ah kaj to, nabavis prenosni mp3 player pa ga zadegas tja nekam in ustrezno ojacis izhode 8)

blazp88 ::

Hmmmmm ..... to me spominja na čase, ko sem mel laptop 386 s 40 Mb diskom ..... stlaču gor windowse na 14 Mb. Pol pa še office na 15, pa je blo še 10 Mb za ostalo .....

Spajky ::

@ T2: da ti povem zakaj 10Mb: maš standarden Win9x GUI z Explorerjem = imaš drag´n´drop,copy/paste, LFN itd in vsak trotelj lahko dela z njim, medtem ko z linux cmd line glih vsak ne zna ... samo pa marsikatera funcija (ki sicer ni nujna) ne dela; npr. že ure v Traju ne moreš spremenit :-) .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljše in najslabše s CeBIT-a

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
93173 (2526) MrStein
»

Tudi nVidia razvija svoj CPU

Oddelek: Novice / Grafične kartice
214204 (2716) PrimozR
»

Finci bodo povezovali Irak

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
62510 (2510) frenk
»

Kitajci bodo iskali po domače

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
52275 (2275) Ziga Dolhar
»

Malo AMDja

Oddelek: Novice / Procesorji
222432 (2432) ferdo

Več podobnih tem