» »

Nasveti sibirijskega Psihota

Nasveti sibirijskega Psihota

Slo-Tech - Tako naj bi se prvotno glasil članek, a sem bil popolnoma izobčen, ko sem predstavil idejo. Pa še slike Dedka Mraza nisem uspel dobiti za v desni meni . Torej, kot smo obljubili, vas bomo tik pred božičnimi nakupi vodili čez komponente, ki jih je vredno kupiti. Kris Kringle je to leto poln novih ter dobrih nasvetov, katerih se je vredno držati. Nujno branje za vse, ki bi radi od svojih staršev dobili tisto pravo. Ter za starše, čigar otrok hoče dosti več, kot bi tisto pravo ponudilo .

15 komentarjev

tha_man ::

Na splošno se kar strinjam z nasveti, imam pa (seveda8-)) par pripomb:

Procesorji: seveda se dobijo v SLO 0.13 mikronski Celeroni na Tualatin jedru (1.2G), moj prijatelj ga ima že kakih 14 dni doma. Drugače se pa strinjam z XP1600, sem ga prejšnji teden kupil tudi sam.

Kar se tiče matične plošče, velja omeniti DFI-AD70-SC kot alternativo Elitki, saj za manj kot 5k SIT več ponuja boljše performance (KT266A čipovje) ter več razširitvenih mest za DDR (ne podpira pa SDR). Seveda je tudi tale zadeva v mojem računalu 8-)

Hladilniki: omenil bi novi Volcano7, ki je kar v redu alternativa orbu. Zagotovo je tišji ker pri meni deluje na max 3800 rpm (povprečno na 3300), a vseeno zelo dobro hladi (80mm ventilator).

Pri grafičnih karticah ste pozabili na tiste, ki niso pripravljeni dati 60 jurjev zanjo. Torej, kje so MX400, Kyro2, stari Radeon, Matrox... niso vsi hard-core gamerji!


Sicer pa kul nasveti, menda si jih bo prebral tud kakšen ata božiček :D

Mate ::

Tha man... zanima me, kje si dobil Volcanota 7, ker jest sm kontaktiral Jae in so rekli, da jih pred novim letom ne bo.

AtaStrumf ::

Avtor je bil malce površen in je napisal napačne frekvence za 1800+ in 1900+ Ahlone XP.

Pravilne vrednosti so:

Ahlon XP 1800+ (1,533 GHz)
Athlon XP 1900+ (1,600 GHz)

AtaStrumf ::

Aja Iwill-ko XP 333 sem že imal doma in je super za navijat in tudi nasplošno sem bil precej impresioniran s to platko. Sam tolk, če se komu mudi z nakupi.

tha_man ::

Mate, računalnik sem kupil pri Belbledu, mislim pa da je ta dobil Volcano7 od Mlacoma.

luni ::

na prvi pogled:




KJE SO SLIKICE?!?!?!??!?!

Sergio ::

luni: pa sej ni za verjet, da bivši admin slo-techa prvo gleda če so not slikce... raje preberi. [:\]

luni ::

Pa sej ni za verjeti da se sedanji admin Slo-Techa ne zaveda, da privlacen clanek v veliki meri tvori njegova graficna podoba. Sori, ampak meni se tega suhoparnega teksta ne da brat!

slycer ::

Volcanota 7 imajo pri Eventusu.

Justy ::

Pa sej ni za verjet, da se bivsemu adminu slo-techa ne da brat (suhoparnega) clanka na kako bi se izrazu, nekoc njegovi v ponos segajoci strani, kaj sele da to vsestransko prizna kar javno [:\]:P

luni ::

Ma ne, ne me narobe razumet, itak da sem prebral clanek (in je kul), ampak vecini folka se takih stvari ne da brat... Slikice morjo bit.

Justy ::

Sej te razumemo Luni;), jz sem samo malo nadaljeval vajin pogovor.
Saj Sergio ti tud najbrz ni zameru, samo je bols da recimo tako zadevo (nekoc Big Kahuna) rajsi sporoci po mailu, ker ko folk to pol od takih osebkov prebere, se pol se marsikomu kar avtomatsko ne bo dalo brat...... ker ce pa oni ne more ali noce, zakaj bi jst....
No to zadnje je bol sala kot res, al pa ravno obratno:D

Heh, kak mi vcasih kar nekaj pade pod palce:))

Binji ::

Al s palci tipkas?[:\]

Jaffa ::

IC35-ke niso tihe ??? Pa šur da...
Glede Audigy OEM...Kartica ima pozlačene izhode !
V bistvu so vse kartice Audigy kot takšne fizično
popolnoma enake !

Justy ::

Binji da, kaj bi se ti tud rad naucu. Samo verjemi, da mores prej izpolnjevat kar nekaj pogojev:
- vecji od 1,90 m
- tezji od 90 kg
- z eno roko mores dvignit 30 kg
- lazje stvari niso omembe vredne
- zaenkrat to

LP, >:D:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ugodno meso za steak? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7315423 (7636) Dzuro10
»

Deadwood: The Movie

Oddelek: Sedem umetnosti
121314 (841) Kurzweil
»

AMD pokazal nove Radeone RX Vega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8320870 (16666) next3steps
»

Lucid dreamer

Oddelek: Znanost in tehnologija
303753 (3051) nevone
»

Cena flash strani

Oddelek: Izdelava spletišč
171581 (1239) mte

Več podobnih tem