» »

Linux na strežniškem pohodu

Linux na strežniškem pohodu

The Register - Na Slo-techu smo že večkrat poročali, kako se na strežnike počasi, a vztrajno, prebijajo distribucije Linuxa. Razlogi so vam verjetno znani, čeprav so skregani s tržno logiko, vsaj po mojem mnenju.

Tako pa sem danes v iskanju novic na Registru zasledil podatek, da bo naslednje leto Linux podvojil svojo prisotnost na strežnikih. Vsaj tako prekorokujejo v analizni hiši Gartner-Dataquest, kjer pravijo, da naj bi ob 1% rasti trga Linux naredil 4 milijarde dolarjev prometa, in povečal delež na 9%.

Poleg tega so tej novici naredili pregled dogajanja na strežniškem trgu v prihajajočem letu, tako da priporočam ogled.

2 komentarja

mathjazz ::

Zdravo!

Tomi, bil si nekoliko površen pri prebiranju novice.

Članek, govori o prodaji strežnikov s prednameščenim Linuxom in ne o samem tržnem deležu Linuxa med stržniki.

Podvojila se bo torej prodaja takih strežnikov in ne tržni delež. Linux namreč nadzira skoraj trideset odstotkov trga strežniških operacijskih sistemov. Vemo namreč, da je večina strežnikov bila kupljena s prednaloženim drugačnim operacijskim sistemom (windoze), zato sama prodaja strežnikov z Linuxom še ne pove ničesar o tržnem deležu.

lp,
matjaz

Tomi ::

Ja, je bila moja napaka. Samo včasih je tako, da moraš novico prebrati večkrat, da veš, kaj naj bi avtorji želeli povedati. Tokrat sem jo enkrat premalo..
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkrit trojanec za Linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12534429 (28042) SeMiNeSanja
»

Predogled Internet Explorerja 10

Oddelek: Novice / Brskalniki
4211303 (9635) Cold1
»

HP ukinja uporabo Windows Home Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
606668 (5495) BlueRunner
»

Microsoft od sedaj med razvijalci Linux jedra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9810316 (6362) poweroff
»

Strežniki z Linuxom so večkrat podlegli napadom

Oddelek: Novice / Varnost
382603 (2603) MrStein

Več podobnih tem