» »

Ir sprejemnik?

Ir sprejemnik?

Chevap ::

Pred nekaj časa sem našel na netu načrt za izdelavo Ir sprejemnika, ki se ga lahko uporabi v Winampu.
Disk formatiran, načrti nič več, žal spomin peša. Ali ima kdo po možnosti te načrte, ali pa ve za stran kjer bi se to lahko dobilo. Bila je neka slovenska stran.:))

ferjan ::

stran ne obstaja več :(

Jest imam načrte sprintane in ti dam lahko za skopirati, lahko ti pa prodam že narejen sprejemnik za 1000Sit.

lp,8-)

zile ::

Zadeva dela super pod win98, pod Xp-ji pa dela pogojno (na vsak 3 pritisk se odzove), če imam pograme laufane z win98 compatibility mode. Če nimam tega moda sploh ne trzne.
Najbrz bo software ?

tico ::

ferjan kaj pa ta sprejemnik dela (obstaja programska oprema) v w2k?
in pa kateri daljinec bi potreboval?
sem se enkrat nekaj s tem igral pa ni delalo.

Alfa ::

Ferjan:
Jest kupim sprejemnik za jurja, če dela seveda. A to dela na vse dalince?
Pri kolegu dela čist normalno v XP.

A bi mi lahko tut načrte poslal, prosim.

ferjan ::

s sprejemnikom je takole...

sestavljen je brzhibno po načrtu "Alien IR"

http://www.alienworld.org/alien_ir.htm
---naslov žal ne obstaja več---

...preizkusil sem ga z daljincem od AwerMedia JoyTV in sprejema signale, kar pomeni da deluje.
...sem pa imel probleme s kalibracijo daljinca (kriv je lahko w2k, daljinec, moje neznanje, premalo časa ki sem ga namenil za zadevo,....??). Nato sem dobil brezžično miško in se mi z zadevo ni dalo več ukvarajati.

Če hoče kdo samo načrt se lahko zmeniva in ga posodim za skopirat. (imam samo sprintano verzijo :()

lp,:\

TheHijacker ::

Pobje takole bom rekel. S kolegom sva šla delat IR od Aliena. Njegov mu dela brez problema, samo s enim daljincem, meni pa samo na vsake 5 klikov. Zato sem popizdil in raje dal okrod 6000 SIT za že narejen komercialni IR prejemnik imenovan IrMan. Naročil sem ga iz Nizozemske in ga v dveh tednih prejel. Deluje s vsemi daljinci v hiši pod vsakim OSom. Vse kar rabiš je prazen COM port in en dober program za povezavo le tega in daljincev. Sam uporabljam uIce, ki sem ga tudi kupil. Res, da je precej koštalo ampak stvar deluje vedno.
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

zile ::

Hijacker: Kolk si dal za program, ker girder je zastonj.

TheHijacker ::

20$ in mi ni žal. Sem prej poskusil vse možne brezplačne programe a mi je s tem najbolje delovalo.
http://www.google.si

msmiha ::

Tukaj je en odličen ir sprejemnik
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Alfa ::

A mi lahko kdo priporoča program za Ir, tak da bo za ziher vse delal, pa da bo shareware, pa za XPje mora bit. Za AlienIR-a.

LP

rap3r ::

Ja fantje mene pa neki zanima! Mam actisys ir! Una zadevca, ki se prklop na plato! A lahk prek tega in pilota tud upravljam PC?...?:\ Pa kere programe bi rabu? mam girderja!:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

msmiha ::

Seveda se da. Potrebne programe pa dobiš na zgornjem linku.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

rap3r ::

EJ msmiha, si ti to že probu? Jz mam ir prkloplen ana matično, v xp pa mam še inštalirane ene driverje da ti naredijo virtual ir com port! Tko da programi misljo da maš na com prkloplen! In jz mam na com 4, in mi winlirc začne s prepoznavo pilota, pol pa reče pritisnite gumb, in nč se ne zgodi! Prav da error, da nezazna (po nevem kokem pritiskanju na gumb), in da prosim pritisnite kkšn gumb! Pomoč?:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

ferjan ::

Poskeniral sem načrte za "Alien IR"

dobite jih na:

Ir - 1. stran
Ir - 2. stran
Ir - 3. stran

lp,

Chevap ::

Jao ferjan a se ne da to malo lepše poskenirat?

ferjan ::

oh smo natančni...8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127649 (10893) eVro
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325821 (4394) kulSMS
»

Popolni IR sprejemnik

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
206494 (5163) TheHijacker
»

IR sprejemnik!!!

Oddelek: Strojna oprema
332351 (1859) msmiha
»

Daljinec za ručunalnik

Oddelek: Strojna oprema
354366 (3332) msmiha

Več podobnih tem