» »

Patch za 3D Mark 2001 ter Kyro/Kyro 2

Patch za 3D Mark 2001 ter Kyro/Kyro 2

Slo-Tech - Pred meseci je MadOnion obljubil patch za 3D Mark 2001 ter Kyro/Kyro 2 grafične kartice, tako da bi jih vsi lastniki končno lahko primerjali z ostalimi grafičnimi karticami. Glede na to da tega patch-a ni in ni, so se na strani Petition Online odločili napisat peticijo. Peticija je startala danes (6.1.2002). Vsi zainteresirani ki bi radi končno vidli rezultat v primerjavi z ostalimi grafičnimi, dodajte svoj podpis. Vzelo vam bo le minuto časa!!

Za novico se zahvaljujem Kristjanu.

16 komentarjev

Boeing ::

kaj pa veš, mogoče pa ne znajo :D

franci ::

Sem že podpisan:D

_Mortal_ ::

Kaj ga bojo zdej sploh dajal vn brez veze. Sej bo hmal 3D Mark 2002. Kyro II je pa že tko "starejša" kartica. Patch po nepotrebnem

Sergio ::

_Mortal_ se ne strinjam... favoriziranje ene vrste kartic je brezvezno.

franci ::

Mortal: 3Dmark naj bi bil za primerjavo kartic ane!
Jst sem mel prej gf2mx pa mi je naredlo 2600markov,
zdej ko mam pa kyro2 pa 1900. To pomen da je slabša
karta???
A igre zdej delajo VELIKO bolš!!!

attackiko ::

Gledat samo na ta test je tko neobjektivno kot ce bi gledu en test Serious sama, kjer kyro nabije vse Gf 2 kartice.

fictionel ::

jah... 3dmark ni prevec fer... na moji konfiguraciji (tb 1,4; 512 ddr rama...&kyro II) --> 1600 3dmarkov (ammm?)

itak sm pa podpisov ane? :D

Sumo ::

fictionel: ocitno je nekaj narobe s tvojim sistemom saj jaz na isti konfiguraciji (razen da imam samo 256 rama) dobim s kyro2 nekaj cez 2500 3dmarkov...

o ::

kyro potolce vse geforce v serious samu,ki je vsaj igra, ne pa neki izmisljen test kot je 3dmark,ki obstaja samo zato da prikaze nvidia kartice v boljsi luci kot so v resnici

radeon 7500 ::

mmmmmmmmmm, Kyro??? ne hvala

8-)

Go _Mortal_:D

marvin42 ::

fictionel: s tvojim sistemom je res nekaj narobe, jaz toliko dobim na Celeronu 700, pa mam 256mb rama manj kot ti

Senitel ::

Problem je v tem, da je DirectX 8.0 imel probleme z render-to-texture funkcionalnostjo na Kyro karticah. V tem primeru se 3D Mark 2001 zanese k nekim "softwareskim" sencam (verjetno kakšno ročno projeciranje), kar prispeva k znižanju rezultata.
DirectX 8.1 ta problem odpravi (render-to-texture dela tudi na Kyro karticah), vendar se pojavi nov problem, ki pa je v 3D Marku 2001. Ta problem NE povzroči padca rezultata, ampak samo vizualne anomalije. Tudi ta problem se da odpraviti tako, da gre engine delat še en svoj scene capture. To je pa že nekaj dela, in lahko (bistveno) spremeni rezultate na GeForce-ih (še posebej pa na GeForce-ih 3 in Radeon-ih)...
Druga fora pa je, da je 3D Mark 2001 samo en "show case", saj obstaja samo ena igra (Aquanox), ki je odsev rezultatov v 3D Marku 2001... Vse igre so grafično danes še vedno pisane "DirectX 6.1 style"... Kljub temu, da večina iger precej dobro podpira hardware t&l še vedno ni igre, ki bi izkoristila ta potencial (tam 100k trikotnikov na sceni). 3D Mark 2001 pa je po drugi strani že povsem DirectX 8.0 in skoraj vsi testi v njem že tečjo vsaj delno preko vertex shaderjev, ki jih podpirata samo GeForce 3 in Radeon 8500. Vse ostale kartice se morajo zanašati na softwaresko emulacijo (ki je sicer hitra) vertex shaderjev na CPU-ju (hardware t&l ne pomaga praktično nikjer, razen v "high poly testih").
Današnje igre se tudi bolj malo ukvarjajo z urejanjem scene front-to-back (ker bi pomagalo vsem GeForce-om, še posebej pa GeForce-u 3 in vsem Radeon-om). Hitrostne prednosti, ki jih danes prinesejo optimizacije z-bufferja so na minimumu, z front-to-back renderiranjem pa bi se vse skupaj dalo precej pohitrit... Serious Sam je izrazit primer tega, saj ima zelo veliko overdraw-a, in nobene optimizacije za to. Nekako tako kot un Village Mark od ST-ja...
Unreal 2 in Doom 3 naj bi to spremenila, in resnično upam da bosta...

Filo ::

>:DOdlično moj voodoo3 3500 se lahko primerja z fictionelovim Kyrotom ODLIČNO!!! :D:DLOL :)

Kajti na PIII 450 in 128 sdrama sem dosegel 1600 oa še malo pik. Ja človek ima kar rad tale 3Dmark

cahahopie ::

Kyro2 je dobra kartulja in si jo tud sam lastim na TB 1,3Ghz + MSI K7T Turbo Limited + 256Mb RAM. Ahm... 3D Mark 2001 mi pa dela izredne težave (pri onemu zmaju me na HIgh level ven vrže iz programa... to zarad T&L podpore ali zaradi pomanjkanja patcha?)...

franci ::

Dej povej kere driverje maš?

franci ::

pa nč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kyro2 32MB?

Oddelek: Kaj kupiti
211321 (1026) Senitel
»

Kyro2 4500 mnenja?

Oddelek: Kaj kupiti
9871 (702) JanezH
»

Kyro III

Oddelek: Novice / Grafične kartice
151715 (1715) Dalmatinc
»

KYRO II

Oddelek: Novice / Grafične kartice
241581 (1581) A.L.T.
»

Kyro vs MX

Oddelek: Novice / Nova vsebina
131841 (1841) Justy

Več podobnih tem