» »

HP: "Vaši kartuši je potekel rok trajanja."

HP: "Vaši kartuši je potekel rok trajanja."

The inquirer -

Nekako smo navajeni, da imajo določeni izdelki na embalaži naveden rok trajanja, pred katerim jih je potrebno porabiti. Tovrstne omejitve so se običajno nanašale na živila in drugo pokvarljivo blago, a se, kot vse kaže, tudi to spreminja.

Tiskalniški gigant Hewlett Packard namreč meni, da je tudi njihovo črnilo hitropokvarljivo, saj so v svoje lastne kartuše vgradili mehanizem, ki po izteku roka trajanja preprečuje tiskanje, četudi je kartuša še polna barve. Novo HP-jevo domislico je prvi odkril uporabnik, ko se je njegov tiskalnik višjega razreda (HP BusinessJet 2200C) pritožil, češ, tiskanje ni več mogoče, zato se je obrnil na HP.

HP je v odgovoru povedal, da datum odtisnjen na ovitku ni rok trajanja in dejal, da je edina možna razlaga, zakaj je do te situacije prišlo, da je pustil kartušo v tiskalniku več kot 30 mesecev, ali pa je bila le-ta starejša od štirih let in pol. Če ste se kdaj spraševali, čemu je namenjen datum, odtisnjen na ovitku; takrat bo kartuša stara poltretje leto -- in neuporabna. HP sumljivo trdi, da kartuše starejše od poltretjega leta ne omogočajo zadovoljivega tiska. Več o tem.

Odveč je poudarjati, da vam HP ne prizna garancije na tiskalnik, če niste ves čas uporabljali originalnih kartuš ...

23 komentarjev

twosocks ::

Intel in AMD bosta kmalu uvedla rok trajanja procesorjem. Če želite podaljšati uporabo, procesorje hranite v hladilniku.
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

McHusch ::

Hmm ...

HP has told him that the date printed on the ink cartridge is not the expiry date, and that is determined either by a cartridge being in the printer for 30 months, or the cartridge is 4.5 years old, whichever comes first.

The date on the cartridge, which you'd every reason to think was the expiry date if you didn't know, is 2.5 years after it was manufactured.

Marjan ::

Itak je danes tako, da ko ti zmanjka kartuš, ne greš kupit novih kartuš, pač pa kupiš nov tiskalnik s kartušami.

Je ceneje.

:\

McHusch ::

Marjan: Ja, kartuše so res nesramno drage. Očitno proizvajalci služijo z njimi in ne s tiskalnikimi.

Še sreča, da obstajajo refill kiti ;)

flipflop ::

A niso kartuše v novih tiskalnikih napolnjene samo do tretjine al kako?;(

Super Sonic ::

ja vseh novih tiskalnikih niso polne kartuse, ampak samo del (nekje vec, nekje manj).
in vse kartuse imajo rok trajanja ze kar neki casa, tko da ne vem cemu tako zacudenje?v neki trgovini v lj so mogl iz prodaje zmetat okol 100 kartus ker jim je potek rok trajanja (napaka prodajalcev- namesto da bi nove kartuse dajal zadi, stare naprej, so delal obratno in tako je kartusa zastarala v trgovini).
kokr sm uspel ujet pol tiste kartuse, so ble hp, epson in geha (od geha pa za epsona)...
tko da res ne vem od kod zacudenje nad tem..
kartusa pac zastara..

ps
je pa res da so ble vse kartuse kljub roku trajanja se vedno uporabne..:D

Lee_Nover ::

walda so kartuse tok drage .. sej je gor vs mehanizem za printanje

Jeebs ::

Hm... Čist odvisno od tiskalnika. Te trditve veljajo predvsem za low-cost tiskalnike. Jst mam zdle par mescov Canon S750, pa sm ful zadovoljen z njim. Sam mal dnarja mal muske. To se pr tistalnikih še kako pozna.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

mrTwelveTrees ::

preklem HP !

nikoli več ne bom kupu HP ! nikoli več

rajši kupim printer - lexmark, za (6000 sit v Palmanovi v Italiji) oz. za 8-10k sit pri nas
ko porabim kartuše, prodam ta printer za 1000 sit in kupim novega, pa še garancijo imam

kdo še menja kartuše ? jaz ne, veliko folka ne, ampak menja printerje....

Jeebs ::

Uff... Jst sm imel prej Lexmarka, pa sm ga tist dan, ko sm domov prinesu S750-ko s takim veseljem na koščke spravu! Lexmark, ja, to so pa res jajca od tiskalnika!;((
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

DKennedys ::

Ves ka pa mene zanima .. kako pa uni v primeru servisa sploh vejo da ti nisi skoz uporablo orginalnih kartus.Sej pa recimo lahko uporablas fejke .. ko ti pa printr crkne das pa orginalno not: in veselo neses na popravilo ?

lp

KTr1sk ::

Se oproščam za obujanje stare teme, samo zanima me kako je dandanes s temi HP kartušami, če poteče datum? Sprašujem zato, ker si prvič lastim HP tiskalnik (rabljen Photosmart c5380) ..in mi črna kartuša poteče drug mesec.
-in me zanima torej:
1.tiskalnik sploh ne tiska več
2.še tiska samo ne kaže več koliko je barve v kartuši
3. dela vse normalno..samo ni garancije na kartušo da bo še normalno tiskala?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

AtaStrudl ::

A ni EU sprejelqa neke zakonodaje, ki prepoveduje taksne finte s kartusami?

KTr1sk ::

Torej to več ne drži da je kartuša omejena na delovanje z datumom uporabe? No povejte tisti, ki imate HP kartuše, ker pri meni so datumi napisani na kartuši!
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

francek1 ::

Ma ne kupim HP-ja, pa če mi tiskalnik v hrbet mečejo. Prisegam na Canone z ločeno glavo in CISS sistem.... Daš v začetku malo več, kupiš 5 litrov barve za 28 €, potem se pa samo še smejiš, kako folk nategujejo s cenami kartuš...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

KTr1sk ::

francek1 je izjavil:

Ma ne kupim HP-ja, pa če mi tiskalnik v hrbet mečejo. Prisegam na Canone z ločeno glavo in CISS sistem.... Daš v začetku malo več, kupiš 5 litrov barve za 28 €, potem se pa samo še smejiš, kako folk nategujejo s cenami kartuš...

in kateri model Canona uporabljaš?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

francek1 ::

KTr1sk je izjavil:

francek1 je izjavil:

Ma ne kupim HP-ja, pa če mi tiskalnik v hrbet mečejo. Prisegam na Canone z ločeno glavo in CISS sistem.... Daš v začetku malo več, kupiš 5 litrov barve za 28 €, potem se pa samo še smejiš, kako folk nategujejo s cenami kartuš...

in kateri model Canona uporabljaš?

Že lep čas Pixma ip4500. Ima vse, kar rabiš, duplex print, DVD printa, spodnji predal za fotopapir, ne brani se printanja kar debelih, že zrezanih vizitk....imam ga na mreži in tako lahko celo iz terena printnem kak načrt, ki sem ga prej poslikal z Galaxyjem. Najlepše pa je to, da se da take rabljene printerje dobit za smešen denar.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

e-marko ::

Sam imam ip4200, ki pri katerem pa se mi je zamašila glava in črna žal ne gre več. Itak, da sem uporabljal refill.
Že kakšno leto se praši na omari. Potrebno bi bilo menjati glavo, ki pa je verjetno vredna toliko kot printer...
Sedaj imam c5380 zaradi skenerja in tiskanja cd-jev.

Lahko napišeš malo več kako imaš urejeno tale CISS sistem in katere barve uporabljaš? Morda ga ponovno poženem, če ni glava predraga.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

e-marko ::

Sem malo poiskal in našel nekaj rešitev. Npr. na inkallsorts.co.uk
Bom verjetno nabavil tole za c5380.

Lp
...somebody, somewhere...

KTr1sk ::

e-marko je izjavil:

Sam imam ip4200, ki pri katerem pa se mi je zamašila glava in črna žal ne gre več. Itak, da sem uporabljal refill.
Že kakšno leto se praši na omari. Potrebno bi bilo menjati glavo, ki pa je verjetno vredna toliko kot printer...
Sedaj imam c5380 zaradi skenerja in tiskanja cd-jev.

Lahko napišeš malo več kako imaš urejeno tale CISS sistem in katere barve uporabljaš? Morda ga ponovno poženem, če ni glava predraga.

LP

Zanimivo, jaz pa imam Ip4300 že nekaj let, vedno sem uporabljal original kartuše, zdaj pa pri nekaterih barvnih fotografijah z foto papirjem slika ni tako kot bi morala biti, je bolj temna in verjetno je že bolj slaba glava in zdaj imam rabljenega HP c5380 z novo glavo (novo glavo iz ebaya sem dobil za 28€) in dela ...:)

@e-marko: ti pa praviš, da imaš tudi Hp photosmart C5380, kako pa je z kartušami glede datuma, si imel kdaj pretečen datum na kartuši in ti je vseeno tiskalo?
-In ali dela če se sprazne samo ena kartuša?
-Koliko se pozna med navadno kartušo in XL..se opaznove več natisne...se splača XL kupovat če ne tiskaš veliko?

Kaj pa pomeni sploh CISS sistem? Če bo vredu zadeva...lahko kdo kakšen link prilepi iz ebaya teh kartuš polnil?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

e-marko ::

Pretečenega datuma še nisem imel. Se prehitro spraznejo. Dela tudi, če je prazna ena kartuša. XL kupim samo črno, ostale pa navadne. Črno namreč največ potrebujem. Večinoma pa varčujem, ker so kartuše dražje od zlata...
S CISS se bo to spremenilo.

CISS pomeni, da imaš zunaj tiskalnika rezervoarček za vsako barvo posebej in potem tanke silikonske cevke speljane do kartuš in tako ni potrebno več menjavati kartuš, ker je dotok barve konstanten iz rezervoarčka. Pa barva je smešno poceni proti original kartušam.

http://www.inkallsorts.co.uk/product.ph...
http://www.ebay.com/itm/CISS-CIS-HP-364...

Lp
...somebody, somewhere...

francek1 ::

e-marko je izjavil:

Sam imam ip4200, ki pri katerem pa se mi je zamašila glava in črna žal ne gre več. Itak, da sem uporabljal refill.
Že kakšno leto se praši na omari. Potrebno bi bilo menjati glavo, ki pa je verjetno vredna toliko kot printer...
Sedaj imam c5380 zaradi skenerja in tiskanja cd-jev.

Lahko napišeš malo več kako imaš urejeno tale CISS sistem in katere barve uporabljaš? Morda ga ponovno poženem, če ni glava predraga.

LP

Glavo čez noč namoči v 10 % raztopino alkohola in destilirane vode, nato pa vrži v ultrazvočni čistilec(občasno jih ima Hofer). Dela čudeže... Drugače pa je potrebno ohišje tam, kjer gredo rezervarčki pod pokrov, malo odščipniti. Refille kupujem najcenejše, problem je le, če tiskaš premalo pogosto.

Video, kako montirati CISS.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

francek1 ::

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shranjevanje kartuš

Oddelek: Strojna oprema
91148 (908) Ikspe
»

Kateri printer

Oddelek: Kaj kupiti
172871 (2348) mprox
»

HP: "Vaši kartuši je potekel rok trajanja."

Oddelek: Novice / Ostale najave
239439 (6865) francek1
»

Nakup poceni tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
92515 (2376) ender
»

Originalne kartuše zaostajajo

Oddelek: Novice / Ostale najave
458089 (6217) Jst

Več podobnih tem