» »

Microsoft naš najljubši

Microsoft naš najljubši

Security Focus Online - Z malo zamude, pa vendar še vedno aktualno, IE ima spet novo zmogljivost prikazovanja lokalnih datotek. Bodite pozorni na datum pošiljanja obvestila vašemu najljubšemu proizvajalcu programske opreme. Kot vidite, popravek izdelujejo že pol leta, pa ga še vedno ni. Malo več o tem.
Mozilla na našo srečo še ni tako zmogljiva.

Dodatek: še malo drugih podobnih zadev in tako naprej.
Za nekaj (malo) od zgoraj naštetih zmogljivosti Microsoftovih programov že obstajajo popravki. Windows Update

22 komentarjev

gabl136 ::

Fu** MICROSOFT!!!;((

Predator ::

še en razlog več da greste še preostali na mozillo :)

ahac ::

hm.. čudno, da kdo sploh najde take stvari.. mislm.. kdor se vsaj mal spozna na stvar ga itak ne uporablja..
IE userji pa itak ne vedo kaj se dogaja z njihovim PCjem..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

l_jst ::

...in se jim tud j kaj se dogaja. Briga me če je varnost na 0 pa prit not kaj boš pa vidu?

cekr ::

Ja Mozzila pa kar poka od varnosti?!
Nehajte!
V vsakem programu se lahko najde mnogo napak, če to sploh so napake.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

darkolord ::

eh sej tistih par ljudi ki pozna kak hrosc, bo slo glih _tvoj_ pc exploitat :D

Gandalfar ::

cekr: pri mozilli odpravijo napako, ko jo odkrijejo .. pri MSju pa zna trajat in trajat in trajat in zadeve se zmeraj ne popravijo

mrTwelveTrees ::

em... boli me K**** za to... uporabljam IE, če pa ckrnke pa reinštal... pa kva pol...

swar ::

Na zalost nas je m$ tok navadil na IE da me se noben drug brskalmik ne preprical,...Mozillo uporabljam le obcasno...

Tero ::

Nazalost tuji jaz ne znam brez IE ker preprosto najbolj sem navajen strani tako kot izgledajo v IE. Recimo v Mozilli mi nekatere strani zgledajo cisto drugace in grdo;((. Ce pa bi strani isto zgledale pa bi seveda takoj presaltal.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

gasperino ::

Če bi isto zgledal, pol bi se pa sprašval, zakaj bi sploh prešaltal. "Sej ne bi nč prdobu s tem..., zakva bi moru še eno zadevo inštalirat.."
:)

darh ::

ie dela pač hitreje...
Excuses are useless! Results are priceless!

njok ::

Če imaš quickstart dela tudi mozilla hitro. :)

Beat-O ::

Dela hitreje, ker je vgrajen v OS, pa smo spet pri antitrust tožbah in kaj vse MS počne narobe...

tha_Kalis ::

vsakemu svoje.
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

mathjazz ::

l_jaz, cekr in mrTwelveTrees:
Veste, večina brskalnikov je očitno mnogo bolj izpostavljenih, kot pri vas doma. V mislih imam ... banke :D
www.getfirefox.com

Phoebus ::

Sej je res da sm mogoce en mal pjan (NAREDU SM FIZKO!!!!!), ampak kolkor jaz uporabljam mozillo (in uporabljam samo njo), ZNA prikazovati local fs.

darh ::

pheobus, vprašanje kaj ti vidiš kot local FS mommentalno :)



_The_Man_, vgrajen gor ali dol... dela hitrš.. tud hitrš kot mozila s quickstartom.... in da bi SAMO zaradi tega ker nebi maral Microsofta (fantje.. zakaj ste pa na windowsih pol??) šel na počasnejši browser... bah.
Excuses are useless! Results are priceless!

BigWhale ::

To Mr123s:

> em... boli me K**** za to... uporabljam IE, če pa ckrnke pa reinštal... pa kva
> pol...

Se sreca da tvojega avta ne izdeluje Microsoft...

V bistvu je precej IE instaliranih na javnih mestih in delajo pomembne naloge (ATM Machine anyone), ki so precej bolj izpostavljeni takim zadevam...

Za tvoj IE in vsebino tvojega kalkulatroja pa prav vse boli K... ;>

mathjazz ::

xbite:
Mozilla strani prikazuje hitreje.Vsako stran, ki sem jo testiral, je vedno prikazala hitreje kot IE in hitreje kot Opera. Res pa je, da se zažene nekoliko počasneje, ampak ta čas pa ja ni primerljiv s časom prikazovanja strani. Brskalnik zaženem enkrat/dan.

Sicer pa trenutno uporabljam Mozilla Firebird, ki je hitrejši tako pri prikazovanju strani kot tudi pri zagonu. In ker bo na njem temeljila Mozilla od 1.5/2.0 naprej, predvidevam, da boš tudi ti presedlal :D
www.getfirefox.com

Beat-O ::

xbite: saj nisem na windowsih, winse za browsanje po internetu uporabljam približno 1x na teden. Za vse ostalo uporabljam maca.

Neandertalec ::

Hja, Mozilla res ni najhitrjsa, zato pa vsaj obstaja verzija za vsak resen OS (in tudi polkna) in se jo navadis uporablčjat na eni platformi, pa hitro skuzis, kako dela na ostalih. Da ne govorimo, da si lahko na robu nastavis vnosnik za Googla ali druge iskalnike, da se da hitro in enostavno disablati uwanted popupe in resize, da certifikati delujejo b.p. (za njihovo pobiranje je resda treba pobirati se Netscape, ampak verjetno ne vec dolgo), ze po defaultu imas kontrolo nad piskoti, ce so se pa ze nasli kerlci, ki so jo prevedli v slovenscino, pa se toliko bolje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft začel vojno proti piratstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8611117 (6686) Mavrik
»

Vzpostavljanje prikritih omrežij s pomočjo XSS ranljivosti in JavaScripta

Oddelek: Novice / Varnost
225460 (4169) MrStein
»

Microsoft mimo hosts

Oddelek: Novice / Varnost
204988 (3578) RejZoR
»

Iz Microsoftovih logov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
224540 (2883) 64202
»

Varnostne luknje v Mozilli

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
183891 (2590) gfighter

Več podobnih tem