» »

Slotech Linux 1.0.0

Slotech Linux 1.0.0

Slo-Tech - Izšla je nova različica Slotech Linuxa. Dobrote, ki jih tokratna različica prinaša, obsegajo tako OpenOffice 1.0.3, Mozillo 1.4, KDE 3.1, kot tudi podporo za divx in še marsikaj.

Prav tako boste na CD-ju našli komada Easy sequencing našega uporabnika Kalskeeja in Heat skupine The Stroj.

Še vedno velja, tako kot za prejšnjo različico, da preprosto posnamete CD in naročite računalniku, naj se zažene s CD-ja. Za svoje delo ne potrebuje diska tako, da se vam ni potrebno bati za vaše podatke.

Dolpoteg in dodatne informacije na uradni strani: stran na www.slo-tech.com.

Seveda pa še vedno velja, da bo mogoče dobiti CD tudi na jutrišnjem dogodku.

44 komentarjev

Jeebs ::

No lepo, da ima S-T Linux končno svojo spletno stran. No ja, vsaj jst nism vedu, da jo ima, če je že prej obstajala. :D Ta novo verzijo seveda prec jutr zjutri dol ruknem. >:D Na tokratno srečanje pa me na žalost ne bo, zaradi izpitov. Sm čist pozabu, da sm frendu obljubu, da ga jutr peljem na izpit, pol se mi pa ne izide. ;((
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jeebs ::

P.S.: Tale stavek ''smo se odločili za predelavo distribucije Knoppix, ki teče s cedeja.''

Kaj to pomeni, da je Knoppix narejen izključno za delovanje iz CD-ja in ne bo S-T Linuxa nikoli mogoče uporabljat kot navaden OS?8-O ;(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Gandalfar ::

Za naslednjo razlicico pripravljamo slovenski installer ter podrobna navodila, ki bodo vodila uporabnike pri tem podvigu :)

km- ::

ctrl+alt+f1
knx-hdinstall

nevem pa ce dela to tut na slo-tech gnu/linux ..

Gandalfar ::

ce ze nujno morate uporabljati installer potem je knoppix-install bolj primeren od knx-hdinstall. Samo bi raje videl, da tega ne pocnete, ker stvar se ni stestirana za tako uporabo.

Bo pa naslednja razlicica.

km- ::

jst knx-hdinstall uporablam na normal knoppixu.. 3.2 26.7.2003 ;/ pa je uredu

minmax ::

svaka vam cast, ampak glede jezika pa jao jao

pri objavi novic na slo-techu je vsaka vejica popravljena, tule pa ob pozdravnem zaslonu kar mrgoli nekih cudaskih napak, ki izgledajo, kot da nihce niti enkrat ni besedila prebral preden ga je zapekel.



Že v prvem stavku index.html
"Vstavili ste CD, s katerim lahko zaženete računalnik." ... kaj ta vejca tu dela? Da ne rečem, da uporabnik ko ta zaslon vidi je računalnik že očitno zagnal..?

"V temelji na" ... Kaj je to V?

"Debian distribuciji" ... pravilno je "distribuciji Debian"

lepo da pise da je slovenska ampak potem že v naslednjem stavku: "analiziranje omrezij, pisarnisko delo" ... verjetno je mišljeno "analiziranje omreŽij, pisarniŠko delo" ...

"20 mb delovnega spomina" ... mislim, da so se že vsaj pred desetletjem vsi zedinili, da ima človek spomin, računalnik pa pomnilnik.

ok.. da ne rečem
"Procesor, združljiv z Intel 486 ali boljši" ... hmm se pravi ali mora biti združljiv z intlom ali pa boljši... verjetno je kaka moderna alpha precej boljša.. ? :=)
če je pomembna samo združljivost je vendar jasno da je lahko katerikoli ki je združljiv.

no ja,... sam malo da se pohecam, ker se mi zdi razlika med pedantnostjo na spletni strani in potem v /cdrom/index.html zelo zabavna :=)
Sam da bo kmalu 1.0.1 :)

CaqKa ::

na onem stlinux pejdzu je ful dobra ona slika z mozillo in stjem... vse slike ker sem pogledal so se mi zdele vredi.. samo ko pa vidim tiste skropucalno majhne fonte.... joj potem se pa sprašuješ ali je tista črka 'h' ali pa nemara 'b'?

Gandalfar ::

minmax: hvala za opozorilo na napake. Bomo popravili :)

undefined ::

> mislim, da so se že vsaj pred desetletjem vsi zedinili, da ima človek spomin, računalnik pa pomnilnik.

:D

jurc ::

fajn bi blo v FAQ dodat:

Q: kako zrihtam ADSL pod slotech linuxom?
A: ....

ker zadeva pri men v knoppixu noče delat, če pa ne morem do helpa, ker je net off, pa nekak zgubim voljo :\

Gandalfar ::

@jurc: K->Knoppix->Internet->ADSL

km- ::

sumniki sux :P

knoppix/internet conf/adsl

men se zdi da je tam
..

pol pa sam yes vse :PPP

pa user pa pass

pa vse yes spet

pol pa odpri browser pa probaj www.slo-techc.om :P

mathjazz ::

minmax, vse, kar si povedal, drzi.

Skoraj, kajti v povedi "Vstavili ste CD, s katerim lahko zaženete računalnik." je vejica, četudi je stavek nesmiseln. :D

Je pa res, da so strani bile 'lektorirane' (bolje rečeno nestrokovno pregledane), a je očitno ta izpadla, ali pa je na cedeju pristala stara različica.
www.getfirefox.com

Marjan ::

Meni pod VMware lepo laufa. Vse deluje kot je treba 8-)

hruske ::

@minmax

Hvala za predloge in komentarje. Ne bodo prezrti.

Glede onega okenca, ki "pove", da je to zagonski cd, pa si mi dal dobro idejo, da implementiram en js. :)

Večji del strani je bil lektoriran, ker pa se je del dodal, je prišlo do napak.
Rad imam tole državico. <3

Uporabnik ::

Vejica definitivno je :)

Hehe ::

da nam brezveze dl-ju :) a zdeva podpira mrežno na nforce2? (če jo brez dodatnih drajvejerv prepozna)

BaRtMaN ::

Je ne. Vsaj prejšnje verzije je niso.

ferjan ::

za nforce2 mrežno tudi mene zanima??

Vlady ::

Čestitke! Odlična verzija Linux-a :) Sem kar presenečen, ko sem videl kaj ste skupaj spravili. Čeprav je veliko napak, ampak ne bodimo pikolovski. Pogrešam pa boljšo podporo za hardware. NO to pri vsem Linux-u najbolje pogrešam, ampak tukaj, se pa že ob zagonu namatraš z grafično, zvočno. Kasneje pa še s pekačem. Pekač imam 48x hitrost, pekel sem lahko največ z 24x!!! Drugače je pa taka verzija Linux-a zelo primerna za prenosnike, kjer nimamo veliko prostora za OS.
Pa še ideja za nadaljni razvoj: naredite verzijo, ki bo delovala z winNT NTSF particijami in FAT32, tako, da bomo lahko shranili kake nastavitve na disk,... itd. Bolšo podporo strojni opremi (če se le da).

jest10 ::

Mene pa zanima kje in kako se nastavi osveževanje?

Gandalfar ::

@Vlady: ce se ti da mi poslji zasebno sporocilo in notri napisi vse. Bom mel vsaj kaj za delat ;-)

@jest10: na zacetku ciiist na zacetku pritisni F2 in si preberi. Helpi so z namenom :)

Jux ::

Kaj če bi dali link do slo-tech linuxa že na začetno stran slo-tech.com, tja na levo stran v menu bar? Just a thought.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

hruske ::

@jest10
ob zagonu pritisni F2 za pomoč :)

Sicer pa to piše tudi v pogostih vprasanjih.

Lahko pa napises ob zagonu "knoppix xvrefresh=##", ## je frekvenca osveževanja.
Rad imam tole državico. <3

keber ::

minmax:

>> Že v prvem stavku index.html
>> "Vstavili ste CD, s katerim lahko zaženete računalnik."
>> ... kaj ta vejca tu dela?

slabo je znanje tvoje slovnice. Ajej ajej....

Vejica je čisto na pravem mestu.

jc ::

Zanima me, kako se pri adsl-ju nastavi dns? Tega že pri prejšnji verziji nisem mogel.

WhiteAngel ::

"Vstavili ste CD, s katerim lahko zaženete računalnik." ...

Je čisto pravilen stavek. "Vstavili ste CD" je glavni stavek. "s katerim lahko zaženete računalnik" je prilastkov odvisnik. To sta dva ločena stavka (podredje - glavni in eden stranski) in je vmes VEDNO vejica.
Lahko pa bi prilastkov odvisnik spremenil v levi prilastek pa bi dobil stavk brez vejce, sam mal čudn: Vstavili ste računalniško lahko zaganjujoči CD.

:)

attackiko ::

Klap klap, vsaj nekdo ki dela na odprti kodi

WhiteAngel ::

jc: v /etc/resolv.conf napises dnse v obliki
nameserver xxx.xxx.xxx.xxx

Moj zgleda tkole:
/etc/resolv.conf:
nameserver 193.2.1.72
nameserver 193.2.1.66
nameserver 193.189.160.11

Gandalfar ::

jc: saj siol posreduje dnsje, ko se povezes?

jc ::

WhiteAngel: sm že gledal neki to ampak bi mogu za to inštalirat, tega se mi pa ne da

Gandalfar: mam VPN do nekega drugega omrežja, kjer imajo lastni dns, tako da ga moram na roko vnest

eee ::

a tale linux ma pa kr kumade notr, kr musko al kva.... ja hudo, djte ga na MTV poslt

TribesMan ::

Sm zdownloadal zadevo v službi in potem sem za foro zalaufal na ene rezervni mašini (P733 256MB ram). Prvo opozorilo ki ga dobim je Error: Only one processor found! Sej potem vse dela, kot ura, ampk kaj ste vi to zasnoval za serverje?? No dam mi na Athlonu te napake ne javi, mi pa tud ne najde mreže (Nforce2) zanimivo je pa da najde SB in uporabi drajverje za i810 chipset, zanimivo! Seveda zvok deluje. Dobro bi blo pogruntat neke vrste instalacijo, da bi zadevo skopiral na en star 1000MB disk (ki je miljonkrat hitrejši od vsakega CD ROMa) pa da bi se dal kej pametno shranjevat. Pohvalno je to da delujejo DivX in XviD filmi, seveda je potrebno nekaj prepričevanja, ker če zadevo zalaufaš direkt prek klika v "explorerju" (ne me tepst nevem kako se imenuje zadeva v linuxu) javi napako da programa za odpiranje ni mofoče najti, če pa manualno zalufaš en drug program iz menuja in daš open... pa dela ko šus. Tud MP3ji delajo BP. Ma zadeva neke probleme z mrežo, saj se v službi ko sem jo hotel vzpostaviti prk DHCPja sploh ni hotla zmenit z DHCP serverjem. Strange. Doma mreže ne morem probat, ker ma NF2. Drgač pa lepo kičaste ikone in vmesnik, edin ozadje je čudne peščene barve, kakšna temnajša barva (ala Slo-Tech Sivo-Modri Stil) bi bila zelo uredu.

Drgač pa sam tko naprej!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sopex ::

ja sej po slikah sodeč je fajn ja..
sam mam navaden modem :| če mi kdo downloada tole zadevo mu dam CD da nanj zapeče + 300 sit za vloženo delo :D če hoče kdo nej kontaktira na email: webmaster@lublana.com pa se bomo pol tm zmenl :))

QuickShot ::

Samo neki me zanima,
a lahko spremeniš ločljivost, al si morem lupo nabavt

QuickShot ::

Sem ze pogruntu, da mors ob zagonu vpisat locljivost

hruske ::

@Tribesman

A internet si probal? Ker mislim, da internet dela ob prisotnosti DHCP serverjev, saj stgl načeloma sam zazna dhcp, ne moreš (oz. ni dodelano) pa dostopati do deljenih map na mreži pod Windows strežniki.
Rad imam tole državico. <3

Uporabnik ::

Jst (tisti, ki je pozabil že vso slovnico) mam mal bl simpl metodo postavljanja vejic... pač med dvema glagoloma je vejica.

TribesMan ::

Zakaj vedno toliko časa traja, če hočem odpreti v kateremkoli programu mapo /mnt, računalnik kr melje in melje na konc ni pa nič, če pa kliknem na bljižnico na namizju, pa dela OK in tud program lahko zaženeš. Zakaj nevem root passworda, hotel sem nastavit file sharing, vendar ne gre brez administratorskih pravic.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Aja zakaj v kompletu ni F@H klienta??? Bi blo lepo če bi to vključili v naslednjo verzijo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CaqKa ::

že tisočkrat omenjena zadeva.. knopix iz kajtevem kakih razlogov nima root pasworda
nadalje kaj češ z fah klientom na OSu ki laufa iz cdja (torej si podatkov ne zapisuje na disk)? verjetno bo gand vključil fah takrat ko bo diskovna inštalacija vun iz beta faze.

undefined ::

INIT: PANIC: segmentation violation at 0x804e241! sleeping for 30 seconds.
INIT: PANIC: segmentation violation at 0x804e241! sleeping for 30 seconds.
INIT: PANIC: segmentation violation at 0x804e241! sleeping for 30 seconds.
INIT: PANIC: segmentation violation at 0x804e241! sleeping for 30 seconds.


Oh, fun. Linux mi kuj ratu bolj všeč od Winsev. >:D

(Da niti ne omenjam smešno visoke default resolucije ob startu.) :)

Bakunin ::

vlady: podpora za pisanje po NTFS je ZELO eksperimentalna in ti je ne priporocam....razen ce si samomorilec.

dhcp-client dela z vsemi standardnimi dhcp strezniki. Kaj ti izpisuje log ?
gandalf: morda bi bilo prirocno ce bi vse izpise logov dali na ALT-F12 (tako jaz delam)

/etc/syslog.conf
*.* -/dev/tty12

in potem z ALT F12 vidis vse kar se dogaja in ne rabis hoditi gledat v /var/log


-

NE uporabljajte DNS streznikov od Arnesa (193.2.1.66...) ali SIOLa (193.189....), ce niste na Arnesu ali siolu.
To funkcijo bodo slej ko prej ukinili in potem "ne dela" Internet.
Uporabite dns resolver vasega ISP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povečanje kapacitet za iPhone in iPod Touch ter nekaj govoric iz sadovnjaka

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
134778 (3973) pecorin
»

FAQ

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
129236 (6979) OwcA
»

Zima vsak dan

Oddelek: Novice / Modifikacije
62250 (2250) Trubadur
»

Pregledi lanskega leta I.

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
62479 (2479) Marjan

Več podobnih tem