» »

Mozilla 1.5 Beta in Mozilla Thunderbird 0.2 RC

Mozilla 1.5 Beta in Mozilla Thunderbird 0.2 RC

Mozillazine - Mozilla.org je pravkar izdala Mozillo 1.5 Beta, ki prinaša predvsem novosti v odjemalcu za pošto in novice ter veliko nadgradnjo ChatZille, odjemalca za klepet po protokolu IRC. Končno smo dočakali tudi črkovalnik, ki je bil dolga leta na voljo le kot razširitev. Podrobnejše informacije o novostih, prenosu in znanih težavah lahko najdete tukaj ali pa se odpravite neposredno na prenos. Na voljo je že tudi slovenski jezikovni paket. Vabljeni k preizkušanju in poročanju o hroščih!

Scott MacGregor, ki je pred kratkim postal redno zaposlen pri organizaciji The Mozilla Foundation, pa je skoraj sočasno objavil izid prvega kandidata za izdajo Mozilla Thunderbirda 0.2. Tako je zapisano tudi v novi začrtani poti, po kateri so načrtovali sočasen izid Mozille 1.5b in Mozilla Thunderbirda 0.2 RC, skupaj pa naj bi izšli tudi končni različici obeh programov. Prenos!

12 komentarjev

hruske ::

Uuu, Thunderbirda sem že težko pričakoval. Nerodno je imet firebirda in mozillo naenkrat gor. :)

mathjazz ::

@mk-klavz: Thunderbird obstaja že mesece :D
www.getfirefox.com

Marjan ::

Lepo, da ste bolj intenzivno začeli objavljati open source novice!

Kar tako naprej :)

mathjazz ::

Saj nekaj časa je že bilo tako, pol sem pa bil dolgo na počitnicah :-)))
www.getfirefox.com

hruske ::

Thunderbird res obstaja že mesece, še vedno pa zaostaja za mozillo mail.:)

Kriko ::

Zadnje čase sem precej brall teste brkljalnikov ter se odločil prav včerja probato mozillo, in sem dobesedno RAZOČARAN. Predvsem so vsi pisali o res hitrem brkljalniku kar pa jaz res nisem opazil, deluje mi celo počasneje kot I.E 6!
Moje mnenje!!

mathjazz ::

@kriko: si prepričan da nisi zamenjal Mozille in Mozilla Firebirda?
www.getfirefox.com

minmax ::

kriko: pa si primerjal hitrost brskanja z in brez pravilne uporabe tabsov in blockerja popupov?

mathjazz ::

@mk-klavz: Mozilla Thunderbirda ne uporabljam (veš zakaj:-), spremljam pa razvoj in zdi se mi, da so Mozilla Mailu le dodajali nove možnosti. Kaj torej manjka Mozilla Thunderbirdu?
www.getfirefox.com

hruske ::

Kaj ji manjka? Sem imel 0.1 nameščeno nekaj časa, pa je bila zelo nestabilna. Pač ni še dodelan thunderbird, ane.

Marjan ::

Mozilla FireBird je hiter brskalnik!

res pa je da sem primerjal z IE samo na ADSL liniji...:\

mathjazz ::

@Marjan: hvala za komentar. Šele zdaj sem ugotovil, kako dvoumen je bil moj. Želel sem povedati le, da, kar se hitrosti tiče, promovirajo predvsem Mozilla Firebird in ne Mozille same, kot je omenil kriko. In seveda tudi sam trdim, da je Mozilla Firebird izjemno hiter in precej hitrejši od Mozille. Pri nalaganju strani pa sta, vsaj primeni, oba hitrejša od celotne konkurence v okolju Windows.
www.getfirefox.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izvažanje/uvažanje mejlov v mozilla thunderbirdu

Oddelek: Programska oprema
91488 (1388) zup
»

Mozilla Thunderbird 0.6

Oddelek: Novice / Brskalniki
213134 (3134) CaqKa
»

Mozilla Firebird 0.7 in Mozilla Thunderbird 0.3 v slovenščini

Oddelek: Novice / Brskalniki
413767 (3767) hruske
»

Poplava novosti iz Mozilla Foundation

Oddelek: Novice / Brskalniki
162589 (2589) poweroff
»

Mozilla 1.4 in Netscape 7.1

Oddelek: Novice / Brskalniki
253156 (3156) CaqKa

Več podobnih tem