» »

Linux vse pogosteje tudi v telefonih?

Linux vse pogosteje tudi v telefonih?

Izgleda odlično!

News Forge - Pred kratkim je svoj pametni telefon z operacijskim sistemom Linux predstavila Motorola in obeta se nam čedalje intenzivnejše širjenje prostega sistema tudi pri drugih proizvajalcih. Motorola je uporabila sistem MontaVista Linux s programsko opremo neodvisnih razvijalcev, korejsko podjetje MIZI Reserach pa je predstavilo MIZI Linux v2.0 Phone Edition, ki združuje operacijski sistem Linux s programsko opremo za telefone tretje generacije, ki jo je izdelalo isto podjetje.


Menda se o sodelovanju že dogovarjajo z enim izmed največjih ponudnikov mobilnih naprav in najverjetneje se zdi, da bo to Samsung, s katerim je podjetje še pred nedavnim aktivno sodelovalo. Če bo dogovor res dosežen, se lahko kaj hitro pripeti, da bo MIZI požel ogromen uspeh med telefoni tretje generacije. Le kako bo odreagiral Microsoft?

11 komentarjev

zile ::

Dlančinki pa-pa. :D

Dr_M ::

sam se v telefonu se manka Kernel panic >:D >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pivmik ::

GMSji pa pa!
Dobrodošli dlančniki z GSM modulom.

Če bi imel linux za PC tako lep interface in (verjetno) tudi userfriendly-nost bi caroval nad Windowsi.
LP, Gregor GRE^

km- ::

megish

Person ::

piknik:
Če bi imel linux za PC tako lep interface in (verjetno) tudi userfriendly-nost bi caroval nad Windowsi.

Kao da se na linuxu nikol nič ne sesuje:D
Let's make something useful!

Roadkill ::

picnik: linux se da narest velik bolj kičast kot windowse... Poišč si kak KDE 3.1 screenshot.
KDE je že po defaultu kičast, če se pa potrudš pa lahko dobiš neverjetno lep (za moj okus veliko preveč) interface...

swar ::

V linuxu mas lahk velik lepsi izgled(teme) kot v xpjih zato pa gates dela longhorn kjer bos rabil kar 3d graficno,pol se bo pa graficni pogon sesu bomo pa v piz** >:D

pivmik ::

Uporabnost linuxa za domače navadne uporabnike je pa na nuli.
LP, Gregor GRE^

dr.J ::

PicNiK: ne nakladaj. Če tebi ne gre, tega ne moreš posplošiti na vse ostale.

Na forumu si dobil nekaj nasvetov, pa že vnaprej nočeš nobenemu prisluhniti.

root987 ::

Picnik: Mislim, da je za končne uporabnike z standardno operemo linux več kot dovolj - namestitev pač tako...Meni se zdi enostavna kot pasul(Suse, Red Hat), vendar pa zna biti tudi zelo zahtevna(Gentoo).

In če tebi ne gre, kje pomeni da ne bo nekomu drugemu? A vseeno...Če ti interneta v linuxu ne uspe usposobiti, potem z njim ne moreš delati skoraj 0(govorim iz lastnih izkušenj - ko sem imel še ISDN, sem imel neki Siemens I-Surf modem, katerega za linux ni gonilnikov. In sem moral obupati. Takrat je to bil Red hat.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

pivmik ::

Kdo je raku da meni ne gre?

Linux sux za navadne uporabnike in pika.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WebM - vprašanja in razprave

Oddelek: Programska oprema
4512391 (10478) Icematxyz
»

Prihaja opensource telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
799822 (6704) Vlady
»

Linux Educacional bo do leta 2009 uporabljalo 52 milijonov brazilskih šolarjev

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
54005 (3659) gregs
»

Primerjava operacijskih sistemov

Oddelek: Operacijski sistemi
64473 (4323) ;-)
»

Tudi v Sloveniji razvijajo procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
112456 (2456) Red_Mamba

Več podobnih tem