» »

Avtor Mellise pomaga FBI

Avtor Mellise pomaga FBI

Houston Chronicle - David Smith, zloglasni avtor virusa Melise, je bil, kakor smo že poročali, maja 2002 obsojen na 20 mesecev zapora. Te dni pa so v javnost pricurljali dodatni podatki, čemu tako mila kazen. David je kmalu po aretaciji začel delati skupaj z FBI na razkrinkanju še drugih piscev virusov.

Tako je skoraj dve leti po podzemlju interneta zbiral podatke podatke o drugih piscih računalniških virusov. Na ta način sta bila razkrinkana Jan De Wit, avtor virusa Anna Kournikova, in Simon Vallor, avtor virusa Gokar. Prav tako je pomagal FBI pri razvoju orodij za boj proti spletnim nepridipravom.

12 komentarjev

C_maniak ::

heh, pametno :)

SkyNet ::

Ko ga pa ne bojo več rabili bo šel pa pod rušo, ker preveč vë :D
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

DMouse ::

Ne bo. Sicer je pa znanih več podobnih primerov iz preteklosti, le da takrat še niso bili aktualni hekerji v virtualnem svetu, ampak razni ponarejevalci denarja, čekov, ki so bili ponavadi korak ali dva pred angeli v modrem.

Arkadij ::

iznajdljiv človek :)

Tomi ::

Recimo Frank William Abignale je bil podoben... Glejte Catch me If You Can...
metrodusa.blogspot.com

undefined ::

Kaj naj rečem, fant se je znajdu oz. ima krompir. :)

||_^_|| ::

kaj pa zakon omerte?:D

Thomas ::

Meni pa to ni všeč. Pomeni, da vsi strokovnjaki FBI in tisti, ki bi jih lahko sprejeli v službo, niso za enega Davida Smitha? Podn.

Po drugi strani, gre pa zadeva dobro v moj koncept. Ko je bila Angleška Navy nekaj takega, kot je danes Ameriška (plus Angleška zraven), so šli z mislim da 300 ladjami odkrivat Severozahodni prehod. Nešteto neuspešnih ekspedicij. Norvežan Amundsen je vzel 10 psov in Prehod našel. Posameznik lahko prevaga celo velesilo! Če je dovolj odločen. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tody ::

Meni to sploh ni več ušeč ! Sej jest bi isto na njegovem mestu naredu sam, men se zdi kot da je izdajalec;((

Thomas ::

Ko ti bo nek virus pobrisal vse, boš še vedno solidaliziral s pisci virusev na svobodi?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Black hat turning into a white hat, how hollywoodish...

Za zjokat...

Gandalfar ::

Ubistvu si je tip kupil s tem 8 let prostosti.. grozilo mu je 10 let zapora


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

22-letnik, ki je ustavil WannaCry: Ni še konec! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8127843 (19052) AnotherYou
»

Gruzija hekerja napadla nazaj

Oddelek: Novice / Varnost
3210295 (7275) Jst
»

Zabeležen 50-milijonti virus

Oddelek: Novice / Varnost
205418 (3993) Jst
»

Deset let po Melissi

Oddelek: Novice / Varnost
83984 (2872) gumby
»

Aretacija domnevnega avtorja Blasterja-F

Oddelek: Novice / Varnost
152934 (2934) undefined

Več podobnih tem