» »

Pentium III 800, temperatura=89 st.celzija !!?

Pentium III 800, temperatura=89 st.celzija !!?

damac ::

Yo !|O

Mam plato 815E Pro, box-an procesor P III 800, ki se mi segreje od 75-89 stopinj !8-O
Nikol navijan ! Zamenjal sem ventilator (Majesty TITAN) pa mu je temp. padla na 71-74 st.celzija ! Z Rain-om 2 pa se spusti tam nekje na 56 stopinj !

Kaksen predlog majstri moji ?!!

Kolk je sploh zg. meja za coppermine procesorje ?

Tvala najlepsa, dijo !

mmisv ::

človek bi pomislil da je neki narobe s senzorjem? :\
Čist trivialna stvar...

cyber ::

ma poskusi z roko pa boš videl saj 70 stopinj se dober čut al pa tudi 60,lahko pa izmeriš tud z termometrom, po mojem pri taki temperaturi ti itak pentium bi zmrzoval,saj ni duronček al pa tb.

||_^_|| ::

skor 100% je kej narobe s senzorjem al pa s programom

Mr.B ::

Men pod WinME kaže 45°C pod Win2k pa 36°C , to takrat ko nič ne delam. V obeh primerih uporabljam original software za merjene temperature , ki sem ga dobil zraven plate.

Kot zgoraj našteto , enostavno se dotakni hladilnika , in bi se moral speči na njem , saj je najmanj na temperaturi 50°C .

Kateri programček uporabljaš za merjene temperature , ker ko sem jaz nastavil na narobno plato sem imel tudi temperaturo na 120°C.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OldSkul ::

Msi ma probleme s senzorji tud men se je to dogajal!

Tomi ::

Sicer ne vem, kaj uporabljaš za merjenje, ampak tole mi diši na temperaturo v Fahrenheitih, ker je to nekje 32 C.
Poglej pod unit ( ali measurement unit ).
Drugače je pa res s senzorjem nekaj narobe.
metrodusa.blogspot.com

Shadowman-x ::

Preglej tudi stik med procesorjem in hladilnikom, saj se je kar nekajkrat dogodilo, da je bil le-ta slab ali samo delen. Pri tako malem jedu je to lahko takoj problem. Drugače pa je res, da se pojavljajo tudi napake v merjenju temperature, zato bo pa najbolje, da pogledaš za novejši Bios.
Napiši kako boš rešil zadevo.

damac ::

Problem sicer se ni resen, po vsej verjetnosti je res senzor!
Mislim, da program ni tok pomemben, saj mislim, da vsi vecina berejo direkt s senzorja ! Ventilator res , da je kr relativno vroc (no vsaj bolj kot naj bi se sikalo za tak propeper) ! Ampak sem pa tud ohladil masino , jo zalaufal in mi po 10 sek v BIOS-u isto kaze tam ene 60 in vec stop. ! Apn ej !!! Je to za reklamacijo !?

Hvala vsem ki ste se potrudil in odgovorl !!!
Se slismo

element ::

Ja, poklič na firmo, pa vpraši kaj je zdej to! Ker temperatura je taka, kot pri duronu z izklopljenem ventom na procu. 8-O

A.L.T. ::

Mr. B, razlika pri temperaturi med winMe in win2k je pri idlanju zato, ker imajo win2k že vgrajen softwareski hladilnik, ki kr dost zniza temperaturo pri idlanju! probi v winMe inštalirat kak tak softverski hladilnik pa boš vidu da bo temperatura pri idlanju pala na podobno mejo kot je v win2k.


ma qurc pa ta server, ta post sm oddaju 15min :(
pa še k tem mi ni dau posta sem, ampak v tri druge teme!!! grr
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

Mr.B ::

A.L.T. , mogoče , ampak ko dam jaz burn in test procesorja , je razlka po pol ure , pri obeh sistemih za 10 °C , kar je malo čudno.

Je pa še nekaj , kje je kupljen procesor , ali je bil box , ter podobno , ke si lahko dobil zanič procesor , ali pa ponarejenega , torej že navitega .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

damac ::

Da bi bil navit ?! Vidis, vidis, na to pa nisem pomislil. Je pa res mal cudno:
v BIOS-u mam VCORE = 2.4 V in to je minimum, manj ne morem nastavit ! Ce je to kao voltaza proca je mal too much ,ha?!

Ma reklamacija ne uide :)

THNNX

VASkO ::

probaj se enkrat procesor not pa ven dat, mu mogoce prav voltazo nastavi.

Cosmo ::

Pomoje je problem v senzorju od mainboarda. Downloadaj Sandro pa tam poglej temperaturo procesorja ker Celeroni/PII/PIII majo v jedru senzor, ki je dosti bolj natancen kot tisti na mainboardu.

lp

Uff....zdaj sem vidu da je voltaza 2.4V. Tu je torej problem. Najboljse da probas flashat bios na plati.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

damac ::

BIOS imam zadnji flash-an, ampak VCORE ne morem nastavit manjsi od 2.4V ! Mogu bi bit tam okol 1,75 V ce se ne motim !
Kaj bios ne bere temperaturo s senzora iz jedra preko ene ali dveh nogic ?! Zakaj pol senzor na plati, ni mi cist jasn ! :)

Kako pa se lahko znizam voltazo proca? Prelotavu glih ne bi rad plate !

Hvala se enkrat !

glavic ::

p3 se mi zdi da je 1.65V
jaz ga lavfam na 1.6V
Musselli bizi

Loki ::

Ce mene vprasas, je stik med hladilnikom in procom zanic.

Dej mal termalne paste.
I left my wallet in El Segundo

Boško ::

Kaj pa tistih 2.4 V na procu? Po moje tu tiči problem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave pri navijanju amd athlon 64 3000+

Oddelek: Navijanje
462124 (1387) crazy-lemon
»

Temperatura ni prava?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201365 (1085) Keyser Soze
»

AMD XP 1800 na ga-7VRXP - 65°trenutno.. ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351526 (837) Malecky
»

60°C na CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
251447 (1178) kockish
»

Software-sko hlajenje procesorjev

Oddelek: Navijanje
262653 (2306) DeLonghi

Več podobnih tem