» »

Pohitritev Maxtorjevih diskov

Pohitritev Maxtorjevih diskov

AnandTech - Na Anadtech-u se je pojavila spodbudna novica za vse lastnike Maxtorjevih diskov. Pri proizvajalcu slednjih so izdali program - zaenkrat še v beta fazi - ki pospeši delovanje vašega trdega diska za celih 67%.

Gre za poseben gonilnik, ki deluje zaenkrat le v Oknih 2000 in XP in skrbi za optimizacijo zapisa podatkov na disk. Če ste srečni lastnik Maxtorjevega diska in ste pripravljeni žrtvovati nekaj stabilnosti za hitrost, potem odklikajte sem. Samo upamo lahko, da bo gonilnik kmalu izven beta testiranja, ter da se bo pojavil še za lastnike diskov drugih znamk.

24 komentarjev

Tito ::

Bom raje še malo počakal :D

Slowenc ::

Pismo. Men pa reče da ni veljaven email naslov;(( . Mah, nej grejo u kur_c.
Skiny gate.

nAVID ::

email: something@hotmail.com :D That easy....
nAVID do konca....

@ljash ::

jst mam pa 650 Mhz procesor pa ne morm inštalirat. (rama mam dost - 576 MB:)) ). A nej ga navijem? btw: nism še nikol...

kuglvinkl ::

Čakam test non-beta na storagereview.com
Your focus determines your reallity

mrTwelveTrees ::

in kdaj bo NON-beta ? se kej ve... ?

mchaber ::

67%8-O |O BS!
.

Gandalfar ::

Caching driver je.. poje nekje med 16-32Mb rama in se dela kakor, da na disk to zapisuje...

Navodila kako nastavit drive caching pod linuxom

asPeteR ::

Evo, samo da si zlovdam, bom takoj testiral ... Ceprav mam RAID.>:D

Sam kolikor sem zasledil, stvar deluje na podlagi sistemskega RAMA ...
http://blog.stegnar.com

Jaka83 ::

A je tole for-real?!?!?!?!?
Bom počakal na NON-Beta, ker laufam folding in nočem nestabilnosti. Comp pa gori 24/7.
Aja, prosim, če boste dodali tudi novico, ko bo NON-Beta na voljo.

LP
Jakoslav

ERGY ::

Jst sm si ze nalozu in sou mal testirat, resda mam mal placa na disku.
MOdel je := 6Y060L0 YAR4 60GB
po instalaciji mi v sandri izpise take rezultate :

buffered read :79MB/s
sequential read :31MB/s
random read : 6MB/s
buffered write : 501MB/s
sequential write : 28MB/s
random write : 13MB/s
average access time 8ms


Je to kej hitreje kot ponavadi al ne, naj ksn napise k ma tak disk al pa vsaj podoben model. Diski niso v raid povezani mam pa se 6% prosto na disku C:\ od 40GB
:\

Silence-r ::

Ne podpira RAIDA ;(

... škoda, moja dva maxtorčka pa prav hrepenita po skupnem delovanju - ne bom ju razvezal da bi videl kako deluje ta boost!
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

tx-z ::

a se splača naložt beta verzijo; men že tko disk dela ful hitr mam pa 80GB ata133 7200rpm 8MB cache Maxtor seveda
tx-z

ERGY ::

Probaj morde kej rata.
Prej sm teu rec da nimam na plati raida.

flipflop ::

67% ? To je pa kr mal preveč se mi zdi.

Slowenc ::

Al mi mogoce kdo pošlje ta program? Men zavrne email-kot da ne obstaja.

Moj naslov: kultivatorNO@SPAMemail.si

Pa brez NO SPAM.:\
Skiny gate.

ERGY ::

Ce rabs pejd na mesengerja ti ga poslem.
ERGYNONAME@hotmail.com

Jaka83 ::

Ammm, vsi ki ZELO obremenjujete svoje compe čez noč in dan: ODSVETUJEM NAMEŠČANJE!!!!
Jaz sem včeraj zvečer namestil tole stvarco in sem šel potem spat. Okrog 4h zjutraj pa me je zbudilo glasno "vreščanje" računalnika in screen je bil črn. Comp sem še enkrat zagnal in potem je bilo dobro, vendar sem takoj odstranil tale util. To se mi je prvič zgodilo, da je comp takole zafreezal in dvomim, da je vzrok kje drugje. Za poslastico pa sem moral še enkrat namestiti nForce driverje za plato, ker mi mreža ni več hotela delovat.
Zdaj je spet vse OK, samo takim utilom se bom od zdaj naprej izogibal (vsaj v BETA stanjih).

SkyNet ::

LAufaš folding čez noč aneda? Walda to pobere kolker le more RAMa, pa pol pride do napak...?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

njok ::

f@h pobere vsega skupaj 10MB sistemskega pomnilnika.

skyy779 ::

imam 80 giga in zadeva deluje odlično. računalnik je 24/7 on, išče grde zelene vesoljce. pohitritev je pri meni opazna. glede na to da je zadeva šele beta je zelo ql.

Slowenc ::

Jakoslav:

s temi driverji ni nič narobe. Teb je komp frizno zaradi električnega šoka, ki je bil enkrat med 3-4 uro zjutraj->beri forum.

A mi lahko kdo pošlje te driverje na kultivator@email.si.:))
Skiny gate.

Jaka83 ::

Aha, hvala. Men je blo pa že sumljivo, zakaj mi je začel vse piskat sred noči. Še dobr, da spim nad compom (taka soba pač :D ), ker drgač ga nebi slišal.
Ja, laufam Folding@Home cele dneve in noči in do sedaj nisem imel problemov. Pohitritve pa ne opazim. Tale zadevca pokuri največ 32MB rama, folding pa okrog 10MB in v sistemu imam 512MB, tako da WinXP lahko požre svojih 320MB in ostane še za nekaj programov. Kot sem pa rekel, da pohitritve ne zaznam, mogoče je pohitritev samo v vaših glavah.:D

SkyNet ::

Ziff davisov "disk business" test je pokazal score 8920 pred namestitvijo teh beta driverjev, po njih pa 16600.
Imam ga nameščenega šele dobro uro tako da proočat o izboljšanju v praksi res ne morem goovrit...zaenkrat:D
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61148 (1007) Lostje
»

DIsk piska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5843 (740) Oven-2k
»

Maxtor ali Hitachi

Oddelek: Kaj kupiti
371690 (1120) Dobius
»

Kateri S-ATA disk do 30k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
9963 (850) Zheegec
»

WD160JB porazna hitrost kopiranja med particijami. Zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
10873 (733) krneki

Več podobnih tem